לא רק הבית שלנו מושפע מהמראה של הרצפה – גם המרפסת או החצר שהם חלק בלתי נפרד, ורבים בוחרים גם בחוץ להתקין רצפת פרקט.

קיימים סוגים שונים של פרקט חוץ – עץ מלא, למינציה וכדומה, ולכל סוג יתרונות וחסרונות. בבחירת פרקטים חשוב לבדוק שיתאים לצרכים שלכם ולתקציב כמובן. פעמים רבות מבחינה עיצובית מתאימים את רצפת החוץ לזו של פנים הבית.

למה דווקא רצפת פרקט בחוץ?

פרקט חוץ הוא דרך טובה להשרות אווירה נעימה וחמימה ויש מגוון פתרונות שמתאימים למטרה. אז מה נותנת לנו רצפת הפרקט? כאמור מראה יוקרתי וטבעי, רצפה שאינה מתחממת ונעים לדרוך עליה ואין סכנת החלקה, רצפת עץ עמידה לאורך שנים ועלות התחזוקה שלה נמוכה.

פרקט בחוץ

עץ מלא, למינציה או שכבתי?

בבחירת סוג הפרקט, צריך לקחת בחשבון את תנאי השטח, כמו למשל האם זו מרפסת או גינה שחשופה לגשמים ולחות, או לאור שמש חזק ואז יש צורך להתקין פרקט עמיד יותר למים שלא ייהרס מהר. אז אילו סוגי פרקט חוץ מוצעים לבחירתנו?

  • פרקט למינציה – פרקט למינציה הוא אופציה זולה יחסית, ההתקנה שלו פשוטה ויש מגוון דוגמאות וצבעים לבחירה. הוא עמיד לאורך זמן וכולל שכבת הגנה של ציפוי ניילון שעוזר לשמור עליו .גם עם פרקט למינציה ניתן להגיע למראה מרשים ונעים. הוא פשוט יחסית לתחזוקה, ואינו מושפע מחשיפה לשמש, יחד עם זאת הוא רגיש למים ולחות ולכן אינו מתאים להתקנה במקום שחשוף מאד לגשם. הוא מתאים להתקנה במרפסת שיש מעליה מרקיזה או פרגולה.
  • פרקט עמיד במים – למי שגר באזורים בהם כמות הגשמים גדולה , או למי שמתעסק הרבה עם מים, מומלץ להתקין בחוץ פרקט עמיד במים וכך תהיו רגועים שגם אם הפרקט יהיה חשוף לכמות גדולה של מים הוא לא יתרומם או ייפגע.
  • פרקט עץ מלא – פרקט עמיד ואיכותי, עם טקסטורה טבעית ולכן גם יקר יותר מהאחרים. משווה לרצפה מראה יוקרתי וטבעי. ישנם סוגים שונים של עצים המשמשים לרצפת פרקט ביניהם עץ אורן, איפאה, קומרו ועוד. ההתקנה שלו יותר מורכבת מהתקנת פרקט למינציה . רצוי לנקות אותו באמצעות טאטוא ושימוש בסמרטוט ללא כמות גדולה של נוזלים. כל פרקט דורש תחזוקה וגם כשמתקינים פרקט בחוץ, רצוי להתקינו מתחת למרקיזה או סוכך כדי שלא ידהה ויאבד מצבעו לאורך זמן . כדאי לבחור לפרקט חוץ , בפרקט שהוא חזק מאוד כמו עץ גושני.
  • פרקט עץ תלת שכבתי – פרקט שעשוי מכמה שכבות של עץ מסוגים שונים, כמו וונגה, דובדבן, בוק או עץ אלון. ברוב המקרים השכבה העליונה היא העמידה ביותר. התקנתו דומה להתקנת פרקט למינציה ומחירו זול יותר מפרקט עץ מלא. פגיע יותר לחשיפה לשמש.

באופן כללי מראה של פרקט משתלב מצוין עם ריהוט וצמחייה ירוקה שישלימו את האווירה החמימה והנעימה. עם מבחר אדיר של צבעים ודוגמאות, כל אחד ימצא את פרקט החוץ המתאים לצרכים שלו.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר

רוצים להרגיש את הפרקט?

תאמו כבר עכשיו ביקור באולם התצוגה