המילה "שיפוץ" יכולה לעורר אצל לא מעט אנשים צמרמורת חזקה. הבדיחות על הנושא מוכרות – אנחנו יודעים איך אנחנו נכנסים לשיפוץ, אנחנו לא יכולים לדעת איך נצא ממנו. רבים שעברו תהליך של שיפוץ ויצאו עם הפסדים כספיים ותחושות קשות יודו כיום שלא היו מתחילים את השיפוץ באותה הצורה. הם היו מתכננים טוב יותר, בודקים טוב יותר ובוחרים אנשי מקצוע אחרים או מוותרים על פעולות מסויימות בשיפוץ, לטובת השפיות. אם אתם מתכננים שיפוץ בקרוב, כדאי שתקחו בחשבון את הדברים הבאים.

לפני השיפוץ תתכננו בפרטי פרטים את התהליך:

אי אפשר להתחיל שיפוץ בלי תכנון מוקדם. עוד לפני שקבעתם תקציב, דיברתם עם בעלי מקצוע או הזמנתם קבלן שיפוצים, חשוב שתשקיעו מחשבה במהות השיפוץ. מהם הדברים שאתם רוצים לשנות? כיצד אתם רואים את התמונה הסופית? על מה תהיו מוכנים לוותר בגלל אילוצי תקציב ומה חשוב לכם ואי אפשר לוותר עליו? את התכנון המוקדם אפשר לעשות עם מעצב או אדריכל, עם קבלן שיפוצים שילווה אתכם מהרגע הראשון או עם חברה מתמחה בתחום שבו אתם מתרכזים.

לפני שיפוץ מה כדאי לקחת בחשבון

בדקו את התקציב שלכם ונהלו אותו נכון:

אנחנו יודעים שכל שיפוץ כרוך בהוצאת כספים. חשוב לתכנן נכון ולהכין תקציב מראש. בידקו את העלויות של הדברים שאתם רוצים לשנות בבית, קבלו הצעות מחיר מכמה בעלי מקצוע, הכינו תקציב מתאים לדרישות, לצרכים וליכולות שלכם ותמיד תשמרו כסף בצד.
בעלי מקצוע יכולים להציע לכם אריחים אחרים ממה שחשבתם שבהם תחליטו להשקיע מעט יותר. עלות ההתקנה תהיה גבוהה מעט ממה שחשבתם או פשוט יש צורך בעוד פעולה שלא לקחתם בחשבון. כל הדברים האלו יוסיפו לתקציב ולכן חשוב להיות עם היד על הדופק.

קחו בחשבון שעלול להיות עיכוב בזמנים:

תהליך שיפוץ יכול להיות תהליך מייגע, שבו קורים גם דברים לא מתוכננים. עד כמה שתרצו לתכנן כל פרט, לפעמים קורים דברים לא צפויים. גשם שיורד באתר הבנייה ומעכב את העבודה, שביתה של עובדים, חג שבו העובדים נמצאים בחופשה או מצב בטחוני רעוע. כל הדברים האלו יכולים להשפיע על משך השיפוץ. כשאתם מדברים עם בעלי מקצוע ומקבלים הערכה של זמן, קחו בחשבון עוד כמה ימים ואל תעשו תוכניות שיכניסו את כל מי שעוסק בשיפוץ ללחץ של זמן.

הצעות אנשי המקצוע

תהיו גמישים ופתוחים להצעות אנשי המקצוע:

אנשי מקצוע כשמם כן הם, לפעמים הם פשוט יודעים מה הם עושים. חלמתם על רצפה מסויימת ופתאום מציעים לכם סוג אחר של ריצוף, כדאי לבדוק ולשקול היטב. ייתכן ואיש המקצוע מנסה לחסוך לכם כסף, לדאוג שהרצפה תהיה עמידה לאורך זמן או לחסוך לכם טיפול מיותר ברצפה בהמשך הדרך. זוהי רק דוגמה אחת להצעה שיכולה לבוא מאנשי מקצוע בתהליך שיפוץ, ולכן כדאי לשמור על ראש פתוח ולהקשיב.

לא כל מה שחלמתם עליו הוא אפשרי:

תהליך שיפוץ הוא כאמור תהליך לא קל ולרוב אתם מפתחים ציפיות לגביו עוד לפני שהתחיל. גם אם הייתה לכם תוכנית חלומית וחשבתם שאתם יכולים ליצור בדיוק את מה שרציתם, תשאירו תמיד מקום לספק. לפעמים יש הגבלות שנובעות מהתשתיות בבית – שבנויות בצורה מסויימת שלא ניתן לשנות ובעל המקצוע לא יוכל לבצע מה שביקשתם בגלל ההגבלה הזו. לפעמים התקציב לא מספיק למה שרציתם או שחומר הגלם שחשבתם עליו בלתי ניתן להשגה. כדאי להקשיב לבעלי המקצוע, לקבל חוות דעת נוספות, לבדוק את כל הפרטים ולמצוא פתרונות יצירתיים. בעיקר, כדאי לשמור על אורך רוח והרבה סבלנות.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר