אם תשאלו את בני הדור הישן יותר בנוגע לסגנון אירופאי באקלים הישראלי, בודאי תשמעו אינספור התנגדויות – פרקט אירופאי עלול לשוות לבית אווירה חמה יתר על המידה, הפרקט האירופאי עלול להינזק בשל השמש הישראלית היוקדת (שלא משנה בכמה וילונות ננסה לחסום אותה, איכשהו, היא עדיין מצליחה לחדור מבעד לחלונות ולחרכי התריסים ולהשפיע על כל מה שהיא מגיעה אליו) ועוד כהנה וכהנה התנגדויות רבות ומגוונות, אשר, כיום, אין ולו לא אף לאחת מהן, קשר או נגיעה אל סוגי הפרקט האירופאי החדשניים המוצעים כיום למכירה בשוק הישראלי.

רגע, מהו, בעצם, פרקט אירופאי?

כאשר אנחנו מדברים על פרקט אירופאי, לרוב, נתייחס אליו בשתי אופציות אפשריות. הראשונה בהן, היא פרקט אירופאי, במובן של פרקט בסגנון אירופאי ספציפי. במרבית המקרים, אלה המשתמשים במונח זה יתייחסו לפרקט עשוי עץ שגוונו כהה והוא משווה כבדות ורצינות לחדר שבו הוא מותקן. אם תנסו לשוות בדמיונכם בקתת עץ בהרים המושלגים או את רצפת העץ בלשכתו של פרקליט אנגלי מכובד וחמור סבר – לכך בדיוק מתכוונים המשתמשים במושג "פרקט אירופאי" במובן זה. והאמת היא, שיתכן גם כי הצדק היה עימם, אם לא היינו חיים בעידן שבו בישראל, כל חדר בבית וכל משרד, מצוידים במזגן המקרר כהלכה גם את האווירה החמה ביותר שיכול לשוות פרקט אירופאי לחלל החדר. המובן השני של פרקט אירופאי, הוא המובן המקובל יותר כיום – פרקט המיוצר באירופה, מעצים אירופיים. וכאן, נשאלת השאלה, מה ייחודו של פרקט כזה על פני פרקט המיוצר בסין, למשל?

יתרונו של פרקט אירופאי על פרקטים אחרים

במרבית המקרים, אין זה משנה אם הפרקט האירופאי מגיע מבלגיה, גרמניה או מדינה אחרת באירופה (בדקו את הפרקטים האירופאיים שלנו: פרקט איטלקיפרקט גרמניפרקט בלגי), ככלל, ניתן לומר כי איכותו עולה לאין ערוך, על פרקטים סיניים. ניתן לייחס זאת לתקנים המחמירים בהם נאלצים לעמוד הפרקטים האירופאים, לסטנדרטים, לתקינה מסודרת ולניסיון הרב של החברות היצרניות. בעצם, למעשה, ניתן לייחס לפרקט האירופאי מול הפרקט הסיני את כל אותם ההבדלים הקיימים בין מוצרים איכותיים ואמינים לבין חיקויים סיניים זולים. כך, שבפועל, כאשר המדובר בפרקט לסלון, לחדרי השינה, למטבח, למשרד או לכל חלל פנים וחוץ אחר שתרצו לרפד בפרקט, הפרקט האירופאי נחשב לאיכותי ולמתאים יותר, מאשר כל פרקט אחר שיכול להיות מוצע לכם.

חלק מהנתונים המבטיחים את הנאתכם מהפרקט שלכם לאורך זמן מתייחסים לאיכות העץ, לתהליכים אותם הוא עובר על מנת להפוך אותו מחומר גלם לפרקט מתאים, וכמובן, גם לסטנדרטים שאליהם מחויבת החברה המייצרת אותו. ברור למדי, כי לפרקטים האירופאים יתרון ניכר בכל הנקודות הללו, ולכן, כשאתם מחפשים פרקט שילווה אתכם לאורך שנים רבות, תעדיפו דווקא את הפרקט האירופאי ולא חיקוי שלו!

הצוות שלנו, בפרקט בשרון יעמוד לרשותכם ויסייע לכם לבחור את הפרקט המתאים ביותר לביתכם!

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר