מן הרגע הראשון בו הם מופיעים בחיינו, כמו קרן אור שמבליחה לה פתאום, אנו רוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו. ובאותן תשומת לב והקפדה על פרטים שבה אנו בוחרים עבורם את המוצץ האיכותי ביותר, את הבגדים הרכים ביותר שאינם מגרדים, את הגן הביתי ביותר ואת החוגים שיפתחו אותם באופן הטוב ביותר, כך אנו בוחרים גם את עיצוב החדר שלהם.

חמים. נעים. מחבק. חדר הילדים שחלמתם עליו

חדר ילדים צריך להיות גם נקי מעומס ומעודף פרטים, מצד אחד, וגם חמים, עוטף ומחבק, מצד שני. מאחר והנטייה הטבעית כשאנו פוגשים חדר ילדים היא למלא אותו עד אפס מקום בבובות פרוותיות, שטיחונים צמריריים, וילונות ענוגים, מוביילים מוסיקליים, תמונות צבעוניות ועוד פריטים שובי לב, הימנעות מעומס גירויים ומצבעוניות יתר היא אתגר לא פשוט.

אז איך, בכל זאת, מעניקים לחדר הילדים תחושה חמימה וביתית, ותוך כדי זה גם שומרים על פשטות, ניקיון ומינימום גירויים? התשובה פשוטה – מרצפים את החדר בפרקט, שמשווה לו מראה יותר חמים והופך כל דריכת רגל קטנטנה על הרצפה להרבה יותר נעימה. בחירה נכונה של פרקט תייתר את הצורך באינספור פריטי טקסטיל וקישוטים ובנוסף גם תעניק לחדר מעין מסגרת המייחדת אותו מיתר חדרי הבית.

איזה פרקט מתאים לחדר ילדים ואיך תבחרו את זה שהכי המתאים? 

1. על פי טעמו של ילדכם

"את החדר של נעמה, בת שנה וחצי, עיצבתי בעצמי מ- א' עד ת', החל מהריהוט ועד לתמונות על הקיר. אבל לאיתי, שכבר היה בן 6, אפשרנו לבחור חלק מהפריטים. בכל זאת, עיצוב הבית זה משהו שעושים פעם ב-  ועולה לא מעט, יעברו כמה שנים טובות עד שנעשה את זה שוב, ורצינו שהילדים יהיו מרוצים ולא ירגישו שנתקעו עם חדר שנכפה עליהם ולא לטעמם" (שירה, 37, רעננה)

יש פרקטים שנועדו באופן מובהק לחדרי ילדים, כמו הפרקט המקסים שלנו עם הדפסי הדובונים. ייתכן שילדכם יתחבר לסגנון, וייתכן שיעדיף דווקא פרקט בעיצוב בוגר יותר, כמו פרקט לבן או בגוונים טבעיים, שאינו בהכרח כזה שנועד לחדרי ילדים, אך הוא משדר רוגע וניקיון, שמתאימים לחדר ילדים מאוד. חשוב שתתנו לילדכם לבחור, במידה והוא בגיל המאפשר זאת, גם על מנת שיהיה מרוצה מחדרו, וגם על מנת שירגיש שאתם מעריכים את דעתו ומתחשבים ברצונותיו. בגילאים הצעירים, מעטים הם הנושאים בהם אנו יכולים להפקיד החלטות בידיהם של ידינו. עיצוב חדריהם בהחלט יכול להיות אחד מהם.

2. בהתחשב בחזון העיצובי שלכם לגבי החדר

"אני וגידי תכננו את החדר של בועז לפרטי פרטים, לפני שעשינו איזושהי רכישה. היה לנו חשוב לוודא שהכל מתחבר אחד לשני, ושהחדר לא ייראה בסופו של דבר כמו בלגאן של פריטים לא קשורים" (מיקה, 29, נס ציונה)

בחירת פרקט נעשית מתוך ראיית החדר באופן כולל. איזה חדר אתם מדמיינים עבור ילדכם? חדר שבו הדגש על שינה ומאופיינים בפריטים רכים ובצבעי פסטל, או חדר בוגר יותר, שנועד בעיקר למשחקים, ויש בו מכוניות, רכבת צעצוע ומתקן כדורסל?

3. תכנון עתידי

"לאורך כל ההיריון דמיינתי חדר ילדים קלאסי שהכל בו משדר "יש תינוקת קטנה בחדר הזה!". אבל כשנועה נולדה, הבנו שצריך להיות פרקטיים – היא תגדל ויום אחד החדר כבר לא יתאים לה." (אנה, 32, מבשרת ציון)

פרקט איכותי כמו שלנו מחזיק זמן שנים רבות, ולכן כדאי לבחור בכזה שאינו ילדותי מדי ויוכל לשמש אתכם גם כאשר הילד יגדל וללוות אותו גם בשנותיו כמתבגר ואף כבוגר, או לחילופין, אם החדר מיועד לשמש תמיד כחדר ילדים, עבור ילדיכם הבאים (במידה וילדיכם הגדולים יעברו לחדר אחר), אז דווקא יוכל להמשיך ולהיות ילדותי יותר.

4. רמת שחיקה מתאימה

"לרוזיטה היה אכפת איך החדר ייראה, ולי היה חשוב שכל הדברים המרכזיים בו – ריהוט, פרקט, יהיו איכותיים ועמידים לאורך זמן. אני באמת חושב שבחדר ילדים אין מקום לפשרות לגבי האיכות"   (אייל, 35, קריית ביאליק).

פרקט בחדר ילדים אינו כמו לא פרקט בעסק, שבו יש המון נעליים שדורכות מדי יום, אבל גם לא פרקט בחדר אורחים, שכמעט ואינו בשימוש – ילדים קופצים, משתוללים, מסיעים על הרצפה מכוניות, כיסאות ושלחנות מועברים כל הזמן מצד לצד. הפרקט חייב להיות עמיד. לכן, בחרו בפרקט שמתאים לחדרי ילדים מבחינת רמת השחיקה שלו.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר