עם ראש השנה מאחורינו, אי אפשר שלא לסכם. בכל שנה אנחנו מגלים עוד טרנדים, עוד אופנות חולפות ועוד סגנונות עיצוביים שמשתנים ומתחלפים. בין אם מדובר באופנת חיפוי או פרקט חדשה או בעיצוב הפנים שמסביב, יש כאלו שאנחנו אוהבים ומוכנים לאמץ גם להמשך השנה, אבל יש כאלו שכבר ראינו בכל מקום.

החלטנו לסכם את השנה שחלפה קצת אחרת ולבחור חמישה טרנדים שממש נשמח שיישארו מאחור עם השנה הקודמת.

צהוב ועוד צהוב בכל מקום

אין לנו שום דבר נגד צבע צהוב והוא משתלב נהדר עם פרקט כהה בגוון חום עמוק או עם חיפוי ענתיק שיוצר ניגוד בין הצהוב המודרני לתזכורת נחמדה מפעם. עם זאת, נמאס לנו לראות צהוב בכל כך הרבה בתים, עיתוני עיצוב ותמונות פינטרסט.

הצהוב הפך לגימיק עיצובי קל – כי פשוט אי אפשר שלא לשים לב אליו ולכן לא משנה איפה תציבו רהיט או פריט צהוב, מיד תשדרגו את החלל. אחרי שראינו אותו בכל מקום, הגיע הזמן לעבוד לצבע הבא.

טרנדים להיפטר מהם

טפטים גיאומטריים

בכל מקום אפשר לראות משבצות, פסים, משולשים, מעוינים ושלל פריטים גיאומטריים. בעיננו, זה טרנד שחוק שכבר מופיע בכל כך הרבה בתים, מגזינים ובלוגים. הגיע הזמן לעבור לדבר הבא – והכל הולך – מנקודות ועד פרחים קטנים.
זה הזמן לוותר על ההדפסים שנראים בכל פינה ולחשוב קצת מחוץ לקופסה עם טקסטורות ודוגמאות שמגיעות מעולמות עיצוביים אחרים.

צמחים מפלסטיק

נכון, לגדל סאקולנטים וקקטוסים יכול להיות סיפור עבור מי שלא אימץ לעצמו אצבעות ירוקות ואהבה לגינון, אבל בואו נניח מאחור את הצמחים מהפלסטיק ונחזיר הביתה קצת טבע אמיתי.

עם פרקט עץ טבעי, הרבה יותר שיק לשלב עציצים ירוקים כמו דקלים, שרכים שנתלים על וו מהתקרה או כמה סאקולנטים שדורשים אומץ, אבל הם לגמרי חיים ונושמים ומכניסים את הטבע הביתה. ותרו על הפלסטיק לטובת כמה עציצים שווים מהמשתלה.

הכל, אבל הכל – לבן

לבן הוא צבע בסיס נפלא לעיצוב הבית, אבל בשנים האחרונות הוא הפך לצבע השולט, עד כדי כך שהרבה אנשים מתקשים להכניס צבע הביתה, מכיוון שהתרגלו כל כך לניקיון והשקט שהלבן מעניק להם. למרות שלבן יכול להיות בסיס נפלא לעיצוב מינימליסטי, אלגנטי ומודרני, לא חייבים לוותר על הצבעוניות.

שילוב של פרקט עץ טבעי ובהיר, אפילו בגוון קרוב ללבן, עם טקסטורה מעניינת, הוא כבר צעד טוב בכיוון הנכון. בינתיים, אנחנו מוותרים על הטרנד של הכל לבן ומחזירים אותו להיות חלק מסקאלת צבעים רחבה יותר.

הכל מייצור המוני

נכון, חברות לייצור המוני של פריטים לבית, ריהוט ואביזרים מעניקות פתרון להרבה מאד זוגות ומשפחות שרוצים להנות מחיים נעימים ומעוצבים בתקציב נמוך יחסית. עם זאת, יש דברים כמו חיפויים, ריהוט בסיסי לטווח ארוך, חדרי אמבטיה וכמובן פרקט לריצוף הבית, שכדאי לבחור דווקא בהתאמה אישית.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר