עולם הפרקטים מציע בחירה נרחבת של גוונים וסוגי פרקט לבית. אפשר לשלב בכל בית פרקט לבן ובהיר או לבחור דווקא בפרקט שחור ודרמטי, לצד גווני העץ המוכרים. מהם השיקולים בבחירת פרקטים בהירים או כהים?

עם אילו סגנונות עיצוב מתחבר הפרקט הבהיר מול הפרקט הכהה?

מורה נבוכים לבחירה נכונה בפרקט שמתאים לבית שלכם.

פרקט בהיר לבית

עיצוב – "סטודיו דיטלס"

מתי לבחור בפרקט בהיר?

בשנים האחרונות אנחנו רואים ממש חלוקה לשני טרנדים עיקריים. הטרנד השולט הוא הטרנד הבהיר. צבעים בהירים כמו לבן, מוקה וצבעי עץ טבעיים של ליבנה ואורן, שולטים בעולם העיצוב ומשפיעים גם על בחירת פרקטים. פרקט לבן יכול להתאים למגוון גדול של סגנונות עיצוביים.

הוא משלב מצויין בבתים עם עיצוב מודרני ונקי ומתאים גם לעיצוב מינימליסטי מאד. בנוסף, הוא משלב בבתים שעוצבו בסגנון סקנדינבי, בו העץ הבהיר מקבל מקום של כבוד דרך רהיטים מינימליסטים וצבעים רכים שמשתלבים איתו מצויין.

גם בתים בעיצוב מסורתי וכפרי יותר, יכולים לקבל מראה מהודק ומעוצב יותר בזכות בחירה בפרקטים בהירים כמו פרקט לבן. הפרקט הלבן מזכיר את רצפות העץ הבהירות בבתי הכפר בארצות הברית ומתחבר כך לסגנון בקלות. הוא משתלב מצויין עם צבעים כמו ירוק, אדום, תכלת וכתום שמאפיינים את הצבעים האלו ונותן במה של כבוד לרהיטי עץ בגוונים כהים יותר.

החסרונות של פרקט בהיר בכל בית הוא שרואים עליו את הלכלוך בקלות. תחזוקה נכונה שכוללת טאטוא ושאיבת אבק, ניקוי נכון של הפרקט ושמירה על הסדר – יאפשרו לכם להנות מהפרקט הבהיר בלי בעיה, ממש כמו כל ריצוף בהיר אחר.

מתי בוחרים בפרקט כהה?

הטרנד השני שאנחנו רואים בשנים האחרונות הוא דווקא בחירה בפרקטים כהים מאד, אפילו בפרקטים שחורים. פרקט שחור משתלב לצד טרנד של קירות כהים בגווני אפור ושחור, כחול כהה וירוק בקבוק. הטרנד הזה שמחזיר אותנו אחורה אל טירות עתיקות ומצד שני מחבר אותנו לאווירה אורבנית ותעשייתית, אינו מתאים לכל אחד ולכל בית.

פרקט כהה בגוונים חומים יכול להתאים לבתים המעוצבים בסגנון קלאסי ואלגנטי ובעיקר לבתים שיש בהם הרבה אור. מכיוון שצבע כהה יכול ליצור תחושה עגמומית, כדאי לבחור בו רק במקרים שיש הרבה חלונות ופתחים בחדר, שמכניסים אור טבעי.

הגוונים הכהים משתלבים בסגנון כפרי, סגנון אורבני ותעשייתי ובבתים בסגנון אירופאי עתיק. פרקט שחור מתאים בחדרים בעיצוב מודרני, אך חשוב להקפיד על מינון נכון. אם אתם בוחרים בפרקט כהה, הקפידו שיהיו בחדר גם אלמנטים בהירים יותר, אחרת החדר יהיה חשוך מאד.

החסרונות של פרקט כהה נובעים בעיקר מהגוון שלו, שיכול ליצור אווירה עגמומית וחשוכה. מסיבה זו חשוב לתכנן נכון את החלל, לבחור גוונים שמתאימים לגודל ולאור שנכנס אליו ולהקפיד על שילוב של אלמנטים בהירים בתוך החלל, שיאזנו את הגוון הכהה.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר