האביב מגיע ואיתו הפריחה מסביב, הירוק בעיניים והתחושה שאין דבר יפה יותר מהנוף שנשקף מהחלון. הטרנד הבוטני משקף אולי יותר מכל את האביב. הוא מכניס הביתה פרחים, ענפים, עלים, צמחים והרבה ירוק והוא מחבר בין מה שקורה בחוץ למה שקורה בתוך הבית. מהתאמת ריהוט ועד בחירת פרקט גושני מתאים.

 

מהו המראה הבוטני?

הטרנד הבוטני מלווה אותנו בעונות האחרונות. הדפסי פרחים וצמחים המזכירים את מגדירי הצמחים של פעם – ומיד נתייחס אליהם, הדפסי עלים ופרחים על גבי בדים, שילוב עם עץ טבעי והכנסת צמחים אמיתיים לבית. אלו הם רק חלק מהמאפיינים של הטרנד הבוטני.

זהו סגנון עיצוב שיוצר חיבור ישיר בין מה שקורה בבית ובין הצבעים המאפיינים את הסביבה הכפרית, הטבעית. מסיבה זו הוא מתקשר לנו מיד לאביב, תקופה של פריחה, של לבלוב ושל המון ירוק בעיניים.

ארבעה טיפים לשילוב המראה הבוטני בבית

ירוק בעיניים:

אחת הדרכים הברורות לשלב את הטרנד הבוטני בתוך הבית הוא להכניס ירוק הביתה. מעציצים של צמחי נוי, קקטוסים וסאקולנטים ועד לשילוב ספה ירוקה או צביעת הקיר בירוק. הצבע הירוק משתלב מצוין עם עץ ובעיקר עם פרקט גושני בגוונים כהים – יחד נוצר חיבור מיידי לטבע שבחוץ.

חפשו הדפסי וינטאג':

פעם מזמן, לא היינו מחפשים באינטרנט את שם הצמח או יוצאים אל המשתלה ושואלים שם, היינו חוטפים מהספרייה את מגדיר הצמחים, מחפשים את הרישום של הצמח הנכון ולומדים עליו. הרישומים הבוטניים הישנים האלו נמכרים היום בגרסאות וינטאג' ובגרסאות משוחזרות בהשראת אלו האותנטיות.

הם נמכרים כהדפסים, כגלויות וכתמונות לתלייה על הקיר. אפשר לשלב אותם על הקיר בחדר השינה, לחפש הדפסים בוטניים של ירקות ופירות ולתלות אותם במטבח או למצוא תמונה גדולה לסלון.

דפסי וינטאג'

הדפסים על בדים:

כריות, וילונות, ריפוד ספות וכורסאות – היום אפשר לראות את ההשפעה הבוטנית בכל מקום, גם בעולם עיצוב הטקסטיל. למרות שחלק מהבדים ששואבים השראה מהעיצוב הבוטני יכולים להיות יקרים מאד, בעיקר בגלל השימוש בצביעה טבעית שנותנת מראה אותנטי, אפשר לשלב כמה פריטים בוטניים בעיצוב החלל.

ביחרו בכריות עם רקע בהיר ושלבו אותן בסלון עם פרקט גושני כהה. השילוב הזה בין הירוק של ההדפס הבוטני, הרקע הבהיר והצבע העמוק של העץ ייתן תחושה ביתית וכפרית מאד.

שילובים עם עץ:

המראה הבוטני לא מתאפיין רק בהדפסים של צמחים או בחפצי נוי, אלא גם בשילוב עם חומרים טבעיים כמו עץ. כדאי לשלב את המראה הבוטני בבתים שבהם יש התייחסות לעץ טבעי. פריטים אלו יכולים להיות פרקט גושני, רהיטים כהים, ריהוט קל מעץ טבעי בהיר, מסגרות תמונות בגוונים כהים על קיר לבן.  אלו משתלבים עם סקאלת הצבעים שמציע הטרנד הבוטני – שנשען בעיקר על גווני ירוק וחום.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר