החיבור בין כל האלמנטים שאנחנו מכניסים אל תוך הבית הוא זה שיוצר לנו את האווירה. בכל שעה ביום, החיבור הזה משחק תפקיד. בין הספה לוילונות שמכניסים אור או מעדנים אותו, בין הריצוף שמאפשר לנו להתיישב על הרצפה עם הילדים בנינוחות לחיפוי הקירות שעליו תלינו מדפי ספרים שמשמשים אותנו לקרוא סיפור בישיבה על הרצפה.

אחד האלמנטים הכי חשובים, לצד בחירת פרקט או כל ריצוף אחר, הוא התאורה. תאורה יוצרת אווירה אולי יותר מכל דבר אחר שנכניס אל החלל. היא משתנה בכל שעות היום, היא נותנת לנו תחושה מיוחדת והיא זורמת איתנו ועם השעון הטבעי שלנו.

פרקטים ותאורה

 

5 טיפים לשילוב תאורה, פרקט ושאר אלמנטים ליצירת אווירה

  • שלבו בין תאורה עילית לתאורה ממוקדת

החיבור בין מנורות קיר או תלייה ובין מנורות עומדות, המספקות תאורה נקודתית, חשוב ליצירת האווירה הנכונה. שלבו בתוכנית התאורה לבית מגוון רחב של סוגי תאורה, שכל אחד מהם יוכל להוסיף לחלל טאץ' מיוחד בשעה אחרת של היום.

  • ביחרו אור טבעי ככל האפשר

כשרבים מאיתנו בוחרים תאורה, יש לנו נטייה לחשוב על העיצוב ופחות על התאורה עצמה. ממש כמו בחירת פרקט לבית, גם בבחירת תאורה אנחנו צריכים לשים לב לאיכות, ליתרונות ולחסרונות של כל בחירה.

אור טבעי מספק לנו קרקע יציבה ליצירת אווירה מיוחדת בבית. כשאנחנו משלבים תאורה טבעית לצד פרקט מעץ טבעי שצבוע בגוון שהאור מחמיא לו, אנחנו יוצרים אווירה ביתית ומשפחתית, חמה ונעימה.

  • אל תפחדו מבחירות נועזות

גופי התאורה שמוצעים היום על ידי מעצבים רבים בתחום הם יצירת אומנות. ממש כמו בחירת פרקט לבית, שאמור להיות עשוי מעץ איכותי ולהיות מעובד בדיוק במידה הנכונה, ביד אמן, כך גם התאורה שאנחנו בוחרים.

היא צריכה להיות מיוחדת ומתאימה לסגנון הבית, ייחודית ובעלת שפה ונועזת לפי סף הנועזות שלנו. או במילים אחרות, הסולידים שביננו יבחרו בתאורה סולידית בגוונים נייטרליים ככל האפשר ואילו הנועזים שביננו ישמחו להתנסות ולהציב בבית גופי תאורה שהם פסלים ויצירות אומנות לכל דבר.

  • בחרתם פרקט כהה ובעל גוון עמוק? שלבו אותו עם אור נקודתי לאווירה אינטימית

פרקט כהה בגוונים עמוקים של חום ואפילו שחור יוצר אווירה דרמטית בחלל. בשעות הערב, בשילוב התאורה הנכונה, תוכלו ליצור אווירה אינטימית וחשוכה, מתוחכמת וכמובן רומנטית.

בניגוד לפרקט כהה, פרקט בהיר או בגוון עץ טבעי משתלב מצוין עם עור טבעי ובהיר ויוצר תחושה של חלל גדול יותר. האווירה היא של מרחבים, חופש ומשפחתיות.

  • קחו בחשבון שתמיד אפשר לגוון ולהשתעשע

בחירת גופי תאורה לבית היא אמנם בחירה לא פשוטה, אבל היא לא הבחירה הסופית. עם הצע גדול כל כך של אפשרויות, תמיד תוכלו לשלב לצד הפרקט האיכותי שלנו, גם גופי תאורה שיוצרים אווירה משתנה, לפי הגיל, לפי הפריטים המשלימים הנוספים בבית ולפי הסגנון העיצובי שמתחשק לכם לאמץ.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר