אם גמלה בלבכם ההחלטה לרצף את ביתכם בפרקט חדש, הרשו לנו קודם כל לברך אתכם על הצעד הנבון – אתם עומדים להעניק לביתכם מראה אלגנטי, מסוגנן ומרשים, באופן הפשוט והמהיר ביותר. ריצוף פרקט איכותי ישמש אתכם במשך שנים ארוכות, ועל כן כדאי לבחור בפרקט המתאים ביותר עבורכם, כאשר יש מספר שיקולים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

האלמנט העיצובי

יש מספר שאלות המתייחסות להיבט העיצובי של הבית, שעליכם לשאול את עצמכם בשעה שאתם מתלבטים בין כמה דגמי פרקט: איזו תחושה אתם מעוניינים להקנות לבית, איזו אווירה תרצו שתהיה בו? מהו העיצוב הקיים בבית או מתוכנן עבורו – אורבאני או כפרי? מודרני או קלאסי?

בחירת פרקט מעוצב לבית
שאלות אלו חשובות מאוד, משום שרבים נוטים להתמקד אך ורק בבחירת פרקט העונה על טעמם ואינם מייחסים את החשיבות הראויה לאופן בו ישתלב בביתם, לצד הריהוט, צבעי הקירות, האלמנטים הדקורטיביים כמו תמונות, פסלים וחפצי נוי והאווירה שירצו שתשרור בביתם. חשוב לזכור, שעל הפרקט להשתלב בעיצוב הבית ולא לבלוט מתוכו כגורם זר.

חשוב שתדעו שאין פרקט אחד המתאים לכולם – פרקט הלמינציה המדהים שראיתם אצל זוג חברים יכול להיות יפהפה, אך הוא נראה טוב בביתם האורבאני, לצד ריהוט לבן ושימוש רב בזכוכית ותאורה לבנה, אך לא יתאים בביתכם בעל האווירה הכפרית, שיש לו קסם משלו, עם גווני האגוז הטבעיים, הצמחייה המרובה והמטבח הביתי.

פרקט עמיד ואיכותי מבית טוב ילווה אתכם לאורך שנים ארוכות, ועל כן עליכם לשאול את עצמכם גם האם אתם מתכננים שינויים מרחיקי לכת בבית בעשור או שניים הבאים. יש פרקטים שייראו נהדר גם אם תערכו שינויים, בעיקר הקלאסיים שבהם, בגוונים הטבעיים, ויש כאלו ששינוי משמעותי בעיצוב הבית עשוי לעורר אי התאמה בינם ובין מראה הבית המחודש, כמו אלו המיוחדים, בעלי ההדפסים הפרועים יותר. על כן, כדאי להביט מעט קדימה ולקחת זאת בחשבון.

האלמנט הכספי

כשם שיש מבחר רחב של סוגי ודגמי פרקט, כך קיים גם טווח מחירים רחב. הפרקטים היקרים ביותר הם אלו העשויים שכבה אחת של עץ מלא, בעיקר אלו מן הסדרות היקרתיות יותר, כמו "בוטיק ענתיק", למשל. מחירי הביניים מצויים לרוב בקרב הפרקטים התלת-שכבתיים, כאשר העלות משתנה בהתאם לסוגי העץ המרכיבים את הפרקט, ואילו המחירים הנמוכים ביותר הם בד"כ אלו של הפרקטים מסוג למינציה. חשוב להדגיש, כי פרקט איכותי, מכל סוג, לא יהיה זול במיוחד, משום שאיכות החומר, העבודה המקצועית ללא רבב והעיצוב מגולמים במחיר. ההשקה משתלמת בהחלט, משום שכאמור, פרקט עמיד ואיכותי בעל רמת שחיקה גבוהה ילווה אתכם לאורך שנים רבות.

אם חשקה נפשכם בפרקט בעיצוב מסוים, אך עלותו חורגת מתקציבכם, תוכלו למצוא פרקט מסוג אחר בעיצוב דומה. פרקט שחור ופרקט לבן, למשל, שהפכו פופולאריים מאוד בשנים האחרונות, קיימים גם כפרקט עץ מלא, גם כפרקט תלת שכבתי וגם כפרקט למינציה, ושלושתם נראים נפלא, על אף פערי התמחור ביניהם.

תחזוקת הפרקט

מרבית הפרקטים אינה דורשים תחזוקה לעיתים קרובות, אך גם זה שיקול בבחירת הפרקט. אם אינכם מעוניינים להקדיש זמן ומאמץ לתחזוקת הפרקט, בחרו באחד שאינו מצריך טיפול מיוחד, מלבד ניקוי קל ומהיר בחומר מיוחד המיועד לכך. יש פרקטים המצריכים שיוף והברקה לעיתים רחוקות למדי. אם אתם מוכנים להשקיע בתחזוקה, שאינה תובענית במיוחד, תוכלו לבחור באחד מסוגי הפרקט האלה.

לאחר שערכתם את כל השיקולים וצמצמתם את מספר הדגמים שביניהם אתם מתלבטים, קבלו החלטה שבאה מן הלב. זהו הזמן לבחון את הדגמים מקרוב, לגעת בהם, אפילו לחלוץ נעליים ולהתהלך עליהם ברגליים יחפות, על מנת לחוש את המגע. את כל זאת תוכלו לעשות באולם התצוגה רחב הידיים שלנו. אתם מוזמנים לבוא להתרשם ולהתייעץ עם הצוות המיומן שלנו. ממתינים לכם!

 

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר