החלטתם שאתם רוצים לרצף את הבית שלכם עם פרקט אמיתי ובצדק – הוא מעניק לחלל מראה טבעי, נעים ובעל יתרונות רבים. אבל יש כל כך הרבה סוגים ועיצובים וכל אחד מהם עם יתרונות וחסרונות – אז איך בוחרים? 

בין אם אתם משפצים את הדירה שלכם או בונים בית חדש – אתם בטח כבר יודעים שהתאמת סוג הריצוף הוא חלק מאוד משמעותי בעיצוב הבית ולכן יש חשיבות רבה לבצע התאמה אישית של הפרקט. כיום מבחר הפרקטים הוא ענק וקל מאוד ללכת לאיבוד בתוכו. אנשים רבים עושים בחירות שלא מתאימות עבורם ולכן ההמלצה שלנו – היא לא לחשוב אסתטית בלבד אלא להכיר את סוגי הפרקט שיתאימו לביתכם ולהתחשב במספר פרמטרים חשובים.  

למה כל כך חשוב להתאים את הפרקט לבית? 

יש סוגי פרקטים שמיועדים במיוחד לחללים פנימיים כמו סלון, חדרי שינה ויש פרקטים שמתאימים לחללים חיצוניים כמו גינה, מרפסות וכו'. כמו כן, גם כשבוחרים פרקט לחלל פנימי – חשוב גם כאן להתאים את הסוג לחלל וגודלו, שכן פרקט שנבחר לחדר שינה, לא בטוח יתאים גם לחדר אמבטיה כי הוא לא עמיד בפני לחות ורטיבות. 

בחירת פרקט שלא מותאם באופן אישי לביתכם – היא טעות שיכולה לעלות ביוקר בהמשך, התוצאה תהיה שחיקה מהירה של חומר, קילופים, דהיית צבע, מכות, התנפחות העץ ועוד מיני תופעות, אך שימו לב! ניתן להימנע מטעויות באמצעות קבלת ייעוץ בהתאמת הפרקט!  

ילדים ובעלי חיים – פקטור שישפיע על סוג הפרקט שלכם 

אם יש לכם ילדים וגם בעלי חיים כמו כלבים או חתולים, אתם חייבים לקחת בחשבון את סוג הפרקט שתבחרו – וסביר להניח שתרצו אחד עמיד שיוכל להחזיק זמן רב, שיהיה קל לתחזוקה וניקוי וכמובן אחד שישרת אתכם שנים ארוכות בלי סימנים ופגיעות. אז עכשיו אנחנו מבינים שפרקט מתאימים לא רק לסוג החלל – אלא גם לאורח החיים שלנו! 

לא לשכוח את הפן האסתטי 

והנה אנחנו מגיעים לחלק שכולנו אוהבים – התאמת הסגנון של הפרקט לעיצוב הבית שלנו. כדי ליצור מראה הרמוני שיוכל להתאים לסגנון העיצוב שלנו אנחנו חייבים להתאים את הצבע וסוג הפרקט לביתנו. כאן זה בעיקר עניין של טעם אישי – האם אתם אנשים של פרקט בהיר? או שדווקא אתם אוהבים פרקטים כהים? מה צבע הקירות שלכם? האם יש לכם סגנון עיצוב מועדף? 

לסיכום, אם אתם מעוניינים להתקין רצפת פרקט חשוב לבדוק את כל הפרמטרים שהזכרנו מעלה, ולשאול את עצמכם את השאלות הנדרשות. וודאו שאתם פונים לחברה מקצועית כמו פרקט בשרון 🙂 חברת פרקטים שתוכל להעניק לכם ייעוץ אישי לאורך כל התהליך ושתספק לכם פרקט איכותי שיחזיק עוד שנים ארוכות. 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר