הקיץ הוא עונת השיפוצים. רבים מאיתנו נמצאים על כבישי הארץ עם משאית גדולה עמוסה ארגזים שלוקחת אותם להרפתקה חדשה – לבית חדש ולעיתים קרובות – לבית מחודש.  

קניית בית ישן כרוכה בלא מעט פעולות שיפוץ. אנחנו מחדשים מטבחים, מחליפים את הקרמיקה ואת הסניטריה, אנחנו משנים את צבעי הקירות או שוברים אותם כדי לפתוח את החלל. במקרים רבים אנחנו מחליפים את הריצוף. זה בדיוק המקום שבו אנחנו נכנסים לפעולה ומחליפים את הרצפות הישנות, העייפות והלעיתים מוזנחות בעיצוב חדש עם פרקטים שזה עתה יצאו מהניילון. המראה הזה הוא מראה דרמטי והוא משנה ברגע אחד את מראה הבית, כך הופכים בית ישן ליוקרתי.

הנה כמה מהשאלות שלקוחות שואלים אותנו בדרך לעיצוב חדש ויוקרתי בבית שלהם והתשובות שאנחנו תמיד שמחים לתת להם.

איך בוחרים את הפרקט הנכון לבית הנכון?

התשובה לשאלה הזו טמונה במחשבה על עיצוב יוקרת ומהו בשבילכם.  האם עיצוב יוקרתי נובע מבחירת חומרי הבניין והגמר הטובים ביותר, מבחירת פרקטים שעשויים מעץ מלא ואיכותי או אולי דווקא פרקט פשוט יותר עם דוגמה שאין לאף אחד אחר.

באיזה פרקט לבחור?

זו שאלה רחבה מאד. אנחנו ממליצים לחשוב על השילוב בין עלויות ההתקנה, העיצוב שאתם רוצים ומחשבה על תחזוקה לאורך זמן ועל עמידות הפרקט. פרקט מעץ מלא הוא הפרקט האופטימלי לכל בית, כאשר הוא יוצר עיצוב יוקרתי, חם וביתי מהרגע הראשון ומתאים את עצמו לכל טרנד ולכל סגנון. פרקט למינציה הוא פרקט זול יותר והעמידות שלו פחותה. לכן, אם אתם שואפים למראה יוקרתי לאורך זמן אנחנו ממליצים בחום על פרקט מעץ מלא.

כיצד להגן על הפרקט ממים?

עוד שאלה נפוצה שאנחנו פוגשים בדרכים, בבתים שאנחנו מסייעים לבנות מחדש. אנחנו ממליצים ללקוחותינו לרכוש פרקטים עמידים במים. פרקט עמיד במים מאפשר לכם להתקין ריצוף בכל חדר בבית, גם בחדרים רטובים כמו אמבטיות ומטבחים ולהנות מעיצוב יוקרתי בכל מקום בבית. התקנת הפרקט גם בחדרים אלו יוצרת אחידות בכל הבית וכך רואים את קו המחשבה מאחורי העיצוב.

מתחשק לנו יוקרתי ועתיק, כמו באירופה. איך יוצרים כזה סטייל כאן בישראל?

אנחנו מתקינים ללקוחותינו פרקטים עתיקים שמגיעים היישר מאירופה לישראל ונחשבים ליוקרתיים במיוחד. הפרקט הזה מבוסס על רצפות עץ שנמצאו בבתים עתיקים ובוילות באיטליה. העצים שוחזרו ועברו התאמה לשימוש מחדש.

פרקט ענתיק מגיע במגוון צבעים וטקסטורות ויוצר מראה עתיק שמזכיר את בתי האבן והוילות של איטליה. זהו בסיס טוב לעיצוב יוקרתי שמבוסס על ריהוט עתיק ואיכותי מאד, על טקסטיל דרמטי או על ריהוט בהתאמה אישית בסגנון עכשווי.

מאיפה מתחילים את תכנון העיצוב ובחירת הרצפה?

אנחנו ממליצים לעבוד עם מעצב פנים או אדריכל שידע לקחת את הבית הישן ולתכנן עיצוב חדש שישלב את הפרקט. שלב בחירת הפרקטים נעשה לקראת סוף השיפוץ, כאשר אנחנו מתחילים בעבודות הגמר.

עבודה עם מעצב פנים, לצד חברה מקצועית המתמחה בהתקנת פרקטים, מביאה לתוצאה הטובה ביותר לטעמנו. אחרי שמסיימים את שלב התכנון מתחילים לבחור את חומרי הגמר ומתייחסים לצבעים, לטקסטורות, לסגנון הכללי ולחומרים שנכנסים לתוך הבית. תהליך זה מהנה מאד אבל דורש סבלנות. הוא מצריך מכם לראות את כל מה שיש לנו להציע ולבחור יחד עם מעצב הפנים שלכם את הפרקט שהכי מתאים לקונספט העיצובי של הבית.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר