בכל שנה בולטים על דפי המגזינים, בצילומי בתים ובקטלוגים של חברות בנייה ומוצרים לבית טרנדים חדשים, שסוחפים את עולם העיצוב בסערה. גם בשנת 2016 התחזיות מראות על שפע של טרנדים מעניינים שבתוכם ימצא כל אחד משהו מיוחד להוסיף, לחדש ולרענן את הבית. אז מה יאפיין את הבית שלנו בשנת 2016? הנה כמה מהטרנדים הבולטים.

שילוב בין מודרני לוינטאג'

בהשראת העיצוב הסקנדינבי שתפס תאוצה בשנים האחרונות מגיע לו טרנד שנדמה שתמיד היה כאן אבל עכשיו זכה להגדרה משלו. טרנד המודרן-וינטאג' נותן מקום של כבוד לפריטים ישנים, בעיקר משנות השבעים של המאה הקודמת שמשתלבים מצוין עם המראה המודרני והנקי של משטחים ישנים, זוויות חדות ושמירה על ניקיון ובחירה מוקפדת בבית.

טרנד המודרן-וינטאג' משתלב מצוין עם פרקטים בגוונים בהירים, שנותנים מקום של כבוד לרהיטים בעלי מראה ישן לצד רהיטים מודרניים ובהירים יותר. פרקט מעץ אורן בהיר או פרקט למינציה בגוון לבן או ליבנה יתשלבו נפלא בכל בית שמשלב בין רהיטים משני צידי המילניום.

צבעים כהים על הקירות

שחור, אפור וכחול כהה – אלו הצבעים שתראו על הקירות שלכם או לכל היותר של בעלי הבתים שהעיזו וכיום בתיהם מופיעים במגזינים הנחשבים. על פי מגזין אל דקור, זהו בדיוק הטרנד שכדאי לצפות בו.

עם קירות שחורים בסלון או במטבח, חרסינות כהות ואפילו משטחי מתכת למטבח או מכשירי חשמל בגוונים כהים. כדי לאזן את המראה הכהה ולהכניס קצת אור לחדר, משלבים ריהוט ואקססוריז בהירים, דווקא הרצפה נותרת כהה, עם פרקטים בגווני חום כהה ומהגוני שיכניסו אתכם לאווירה קצת ויקטוריאנית.

ערבוב בין טקסטורות וחומרי גלם

למרות שמדובר באחד העקרונות הברורים בעולם העיצוב בשנים האחרונות, השנה השילוב בין טקסטורות, מרקמים, חומרי גלם שונים והרבה דוגמאות יהיה בולט בשטח. המוקד הוא מטבחים שבהם שילוב בין מוצרים כמו קש וחבלים, עץ ממוחזר, מתכות כהות, קרמיקה ובטון בא לידי ביטוי והופך את המטבח למקום הרבה יותר מעניין.

צבעי פסטל

ורוד קווארץ ותכלת-סגלגל הם שני גוונים שנבחרו לככב כצבעי השנה של חברת פאנטון שחוזה בכל שנה את הטרנדים החמים בעולם הצבעים לבית. כתוצאה מכך קטלוגים, מגזיני אופנה ועיצוב וחברות של פריטים לבית נראים כולם שטופים בצבעי פסטל בהירים, כאלו שמזכירים זריחה נוגה או את הרגעים המקדימים לשקיעה חורפית מושלמת. צבעי הפסטל משתלבים כצבעי רקע למטבח, בפריטי נוי וגם כריפוד ספות או מצעים על המיטה. הם משתלבים נהדר עם פרקטים בגוון אורן צהוב או מהגוני, לצד רצפות בהירות בגווני ליבנה ולבן.

אריחים מצויירים

בחדר האמבטיה, במטבח ובכל מקום אפשרי, אריחים מצויירים הם טרנד חם שמשתלב מצויין עם טרנד צבעי הפסטל ורהיטי הוינטאג'. אריחים יכולים להיות בעלי דוגמאות גיאומטריות, בצבעים רכים או עזים אך הדוגמה צריכה להיות דוגמה חוזרת וקבועה.

אם בחרתם לעטר את המטבח שלכם באריחים מצוירים, כדאי לבחור בגוונים שתוכלו לחיות איתם לאורך זמן ולהימנע מאלו שנראים נועזים כעת אבל לא תוכלו לחיות איתם בעוד חמש שנים. אריחים מצוירים מוסיפים חום לבית שבו יש רצפת פרקט בסגנון ענתיק או פרקטים מעץ טבעי בצבע בהיר.

 בחזרה אל הטבע

טרנד שהולך איתנו משנה שעברה וממשיך גם שנה הנוכחית ובכך הופך לסגנון ממשי ופחות לטרנד חולף. מצאנו לנכון לציין את הסגנון שמחבר בין מה שקורה מחוץ לבית ובין העיצוב הפנימי, עם עץ חשוף, רצפות פרקטים מעץ מלא, עציצים גדולים בתוך הבית וגוון ירוק ששולט בהכל.

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר