ראש השנה עוד רגע כאן ואנחנו כבר חושבים על השנה שבדרך. בכל שנה אנחנו רואים טרנדים חדשים שהופכים את עולם העיצוב להרבה יותר מעניין. הם מושפעים מתרבות, מתקופות היסטוריות שונות, מעולם המוזיקה ומטרנדים מקומיים שהופכים לגלובליים. הקדמנו וסקרנו את המגמות החמות בעולם העיצוב שילוו אותנו בשנה הקרובה.

 ירוק כהה הוא הצבע של 2017

ירוק כהה הוא הצבע של 2017

ירוק בקבוק הוא הצבע שעומד ללוות אותנו בשנה הקרובה. אחרי שראינו שנה ארוכה של פסטלים ורדרדים ובהירים או כחולים עמוקים, עכשיו הגיע הזמן להכניס שוב את הירוק לתוך הבית.

הגוון הוא ספציפי מאד, ירוק אפרפר וכהה, משהו בין ירוק בקבוק ואפור. הוא בא לידי ביטוי בריפוד הספות בבית, באקססוריז וברהיטים צבועים. האמיצים שביננו יבחרו לצבוע קיר או שניים בבית בצבע זה.

ירוק כהה מתאים למגוון סוגי פרקטים. מפרקט בהיר של עץ אורן ועד פרקט מעץ מלא בעל גוון חם ועמוק.

מכניסים נחושת הביתה

אם בשנים האחרונות הבטון היה חומר הגלם שנכנס הביתה וכיכב בכל המגזינים, הרי שהשנה הוא מפנה את מקומו לנחושת. פריטי נחושת מעוצבים יתחילו לככב בחנויות העיצוב ובאתרי האינטרנט.

הגוון החם והעמוק של הנחושת משתלב באופן מושלם עם פרקטים בהירים ולבנים, המדגישים את החמימות של המתכת הזו. אפשר למצוא היום עציצים, אגרטלים, שרפרפים, כלי מטבח ועוד מגוון רחב של פריטים מנחושת שנכנסים הביתה ומוסיפים קצת ניצוץ.

מרחבים פתוחים וחלונות ענקיים

מרחב הוא מילת המפתח העיצובית לשנה הקרובה. גם דירות קטנות הופכות למרווחות יותר בזכות חלונות ענקיים ופתחים גדולים. המגמה היא לשמור על מתחם פתוח שבו חיים בני הבית – המטבח, הסלון, חדר האוכל ושאר הפינות העיקריות בבית הופכות לפתוחות ומחוברות אפילו יותר.

יחד עם העיצוב הפתוח, בא לידי ביטוי השימוש באור טבעי, שיוצר תחושת מרחב גדולה יותר. חלונות ענק מהרצפה ועד התקרה מכניסים המון אור הביתה ומחברים עוד יותר את הפנים עם החוץ.

פרקטים למינציה, לצד פרקט עץ מלא איכותי בגוונים בהירים, מתאימים לעיצוב הפתוח הזה ומתחברים נהדר לנוף הירוק שנשקף מהחלון, ואפילו לנוף בנייני העיר.

 

עיצוב הבית בשנת 2016-17

אריחים לבנים

אריחים לבנים בסגנון בריקים נכנסים אל הבית ומחפים את קירות המטבח, חדרי האמבטיה והשירותים. המראה הקלאסי הזה שכבר שולט בעולם העיצוב כמה וכמה שנים, מתחבר לפשטות ולניקיון של הטרנדים האחרים שנכנסים לתוקף בשנת 2017.

האריחים הלבנים משתלבים באופן מושלם עם פרקטים בגווני אדמה. הגוונים החמים יוצרים ניגודיות שמדגישה את שני המרכיבים האלו בחלל ויוצרת מראה עדכני, אלגנטי מאד וחם.

שימוש בצמחייה גדולה בתוך הבית

קירות ירוקים, צמחים גדולים ובולטים בשטח, עציצי ענק ושרכים שתלויים מהתקרה, הבית הופך לשלוחה של הגינה. בשנה שעברה דיברנו על טרנד החזרה אל הטבע, השנה הוא קופץ עוד שלב ומכניס הביתה קקטוסים, סאקולנטים, עצי דקל, שרכים וצמחים רבים.

הטרנד הירוק משתלב נהדר עם כל פרקט, בכל גוון שתרצו. השילוב בין גווני העץ ובין הירוק העמוק של הצמחים יוצר אווירה נעימה, טבעית ומודרנית.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר