בכל שנה אנחנו מגלים עוד ועוד השראה ורעיונות לעיצוב הבית. טרנדים באים והולכים והופכים לנו את עיצוב הבית למסעיר ורענן. בכל שנה אנחנו יכולים להחליף את מראה הבית, לאמץ סגנון חדש ולקנות פריטים שיהפכו את המראה לטרי וחדשני. מגמות עיצוביות רבות ליוו אותנו בשנה האחרונה, שנגמרת השבוע. אילו מגמות עיצוביות הוכיחו את עצמן ועומדות להישאר איתנו גם לשנת 2016?

טרנד בחזרה אל הטבע

חיבור אל הטבע

בשנה האחרונה ראינו איך הטבע נכנס אל תוך הבית. עציצי דקלים וקקטוסים גדולים עיטרו סלונים במגזינים בכל רחבי העולם. תוספות חדרים עשויות זכוכית הכניסו את הנוף מבחוץ פנימה וחומר הגלם העיקרי היה עץ.

אל הטרנד הזה התחברה מצוין רצפת פרקט עץ מלא בגוונים בהירים או כהים, שמדגישים את הירוק שמגיע מבחוץ ואת האור הטבעי שמאפיין את הטרנד. גם השנה ילווה אותנו טרנד החזרה אל הטבע ואין לדעת אילו חידושים, חומרים ממוחזרים וטבעיים ונגיעות עיצוביות הוא יביא איתו השנה.

עיצוב סקנדינבי

אם אתם גולשים באתר ההשראה פינטרסט אתם מכירים היטב את תמונות החדרים האפרוריים, המינימליסטיים והבהירים שמככבים בבלוגים ובאתרי עיצוב מכל רחבי העולם.

הטרנד הסקנדינבי עוסק בעץ בהיר, בריהוט לבן, בשילוב בין וינטאג' וחדש ובמינימליזם שמזקק את העיצוב הסופי ומנמק כל פריט שנכנס למשוואה. למרות שזה נשמע קר ומנוכר, העיצוב הסקנדינבי מתוחכם, ביתי וקליל. הוא נשאר איתנו גם בחורף הקרוב.

גיאומטריה במיטבה

הטרנד הגיאומטרי מלווה את עולם העיצוב כבר כמה שנים. השנה הוא בא לידי ביטוי בשטיחים ובאריגים בעיצוב גיאומטרי בגוונים הטרנדיים ובשנה הבאה הוא ייכנס אל הבית באמצעות אריחי קרמיקה בעיצוב גיאומטרי.

הטרנד הגיאומטרי ישתלב בבתים בעלי סגנון אוריינטלי, כשהגיאומטריה תבוא לידי ביטוי דרך האריחים בעלי הדוגמה הזהה. מאריחי השבריה ועד אריחים בסגנון יפואי שאנחנו מכירים היטב מהדירות הישנות של תל אביב, העיקר שהדוגמה קבועה וחוזרת על עצמה גם השנה.

שילוב בין עץ ומתכת

אחד הטרנדים הכי חמים בשנת 2015 היה שילוב בין חומרי גלם כמו עץ ומתכת. שני החומרים האלו היוו את הבסיס לטרנד התעשייתי שהיה אחד הבולטים השנה הקודמת.

השנה ימשיך לבלוט השילוב בין עץ ומתכת בפריטי ריהוט ובשילוב של פריטים שונים בתוך חלל הבית. למשל פרקט עץ מלא בגוון טבעי בשילוב של ארוניות מתכת בסגנון משרדי.

שילוב בין עץ למתכת

 

צבעי פסטל

צבעי הפסטל כיכבו במגזיני העיצוב והשתלבו כמעט בכל סגנון עיצובי. מי שחיבב את הסגנון הסקנדינבי קיבל אותם בנגיעות קטנות, בעיקר בגווני ורוד בהיר וטורקיז ומי שהעדיף את הסגנון הרומנטי שילב בבית פריטים בתכלת ובבז'.

צבע המנטה הבהיר השתלב מצויין בתוך טרנד החזרה אל הטבע והאפרסק בלט בשילוב עם האפור של הטרנד התעשייתי. גם השנה צבעי הפסטל ממשיכים לככב ברשימת הגוונים הפופולריים. חברת הצבעים פאנטון בחרה בשני צבעי פסטל כצבעים המובילים של השנה, ורוד בהיר ותכלת-סגלגל.

חמש המגמות העיצוביות האלו ימשיכו ללוות אותנו גם בשנת 2016 שמגיעה השבוע, אבל למרות שהמגמות האלו נותרות, הן מתפתחות עם שפע של שילובים, רעיונות והשראה לעיצוב הבית. מה שבטוח, כל אחד מאיתנו יכול לאמץ לו מגמה עיצובית כלשהי וליצור בית חם ונעים לפי טעמו, מעודכן לפרטי פרטים גם בשנת 2016.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר