זה היה רק עניין של זמן עד שההקפדה על שמירת איכות הסביבה תגיע לתחום הפרקטים. וכאן, למעשה, קיימות אסכולות שונות של פרקטים ידידותיים לסביבה, כשהגדרת ה"ידידותיות" לסביבה משתנה, לרוב, על פי הגדרת החברה המייצרת. למשל, ישנם פרקטים העשויים מעץ טבעי (כלומר, עץ שכלל לא עבר עיבוד כלשהו) או שעבר עיבוד מינימאלי ביותר, ומקורם של העצים המשמשים להכנת הפרקטים הוא בשטחי הגידול הייחודיים המיועדים לגידול עצים לצרכי כריתה, ולא ביערות הטבעיים. פרקטים "ירוקים" אחרים נמנעים לגמרי מהשימוש בעץ ועשויים מפולימרים שונים בייצור מבוקר, בעוד שפרקטים מסוג נוסף נחשבים לירוקים בשל הקפדה על תהליכי ייצור ירוקים ומבוקרים, תוך נקודת מבט ירוקה וצמצום הפגיעה בסביבה למינימום האפשרי.

אז, מה זה, בעצם, פרקט ירוק?

כאן, תלוי את מי תשאלו – חלק מהפרקטים הנמצאים כיום בשוק ומוצעים למכירה, נחשבים ל"ירוקים", מכיוון שהם כלל אינם עשויים עץ. דבר שמפחית, באופן טבעי, את דילולן של הריאות הירוקות של כדור הארץ, אותם יערות שבהם נכרתים עצים. תחת זאת, עשויים אותם פרקטים מחומר פולימרי דמוי עץ, שמספק רצפת פרקט מושלמת וקלה לתחזוקה, הרבה יותר מפרקטים עשויים עץ. חלק אחר מהפרקטים הירוקים אכן עשויים מעץ, אולם עץ זה מקורו ביערות מיוחדים שנטיעתם יועדה במיוחד למטרת בניה, ולכן, כריתת העץ לצורך ייצור פרקטים אינה פוגעת באותם יערות טבעיים שאותם הזכרנו קודם לכן. "ירקרקות סביבתית" מסוימת עשויה להתווסף לפרקטים בשל תהליכי ייצורם, המבוצעים מתוך הקפדה על עיבוד ושימור על פי תקני שמירה על הסביבה מחמירים, או בחומרים שאינם פוגעים בסביבה, לא במהלך ייצור הפרקטים ולא במהלך השימוש בהם. אם כן, אם חשוב לכם להשתמש בפרקט ירוק ואקולוגי, רצוי גם לברר במה בדיוק המדובר.

פרקטים אקולוגיים – למי קראת ירוק?

עכשיו, ברור שאף אחד מאיתנו אינו מחויב להיות "ירוק" ולהקפיד על ידידותיות לסביבה בכל צעד, שעל או פעולה שהוא עושה, אבל, בחלק לא מבוטל מהמקרים, ניתן גם ליהנות ממוצרים או פעולות שלהם אנחנו נזקקים, וגם להקפיד על השמירה על איכות הסביבה, מבלי שזה יעלה לנו יותר ואף מבלי שהמודעות לכך תדרוש מאיתנו מאמץ נוסף. רכישת פרקטים ירוקים נופלת בדיוק בקטגוריה הזו – אין לכם צורך לעשות כל מאמץ נוסף, פרט לבחירת הפרקטים הנכונים, ההתקנה שלהם זהה לפרקטים שאינם אקולוגיים, ולרוב, גם המחירים דומים מאד. כך שכל מה שנדרש מכם הוא לשאול את המוכרים באולם התצוגה (או באתר המכירות המקוון) על פרקטים אקולוגיים, וזהו – גם אתם בדרך הנכונה לתרום את תרומתכם לסביבה בריאה וירוקה יותר.

אנחנו, בפרקטי השרון, מודעים ביותר לעניין איכות הסביבה והשמירה עליה, ולכן, מקפידים להחזיק במוצרים העומדים בסטנדרטים המחמירים ביותר בתחום. תוכלו להתייעץ עם נציגי המכירות שלנו גם בעניין זה!

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר