שיפוץ מטבח הוא חוויה מאתגרת ומלאה בהתלבטויות, גם עבור מי שנושם וחולם עיצוב בכל שעות היממה. הקו הדק והעדין בין אסתטיקה לפרקטיקה, האפשרויות הרבות שמוגשות כיום במחירים אטרקטיביים והתקציב שהוא לרוב מוגבל – כל אלו מעלים לא מעט שאלות אצל מי שעומד בפני השיפוץ של אחד החדרים החשובים והשימושיים בכל בית. חמישה טיפים שיעזרו לכם לעבור את שיפוץ המטבח בשלום.

מטבח נכון מתחיל בתכנון נכון

לפני שאתם בוחרים את צבע הקירות או את הידיות של הארונות, חשוב מאד לתכנן כיצד המטבח שלכם ייראה. המטבח צריך להיות נוח לשימוש, עשיר במקומות אחסון ולאפשר לכם להתנהל בו בבטיחות ובעיקר בנוחות. מסיבה זו השקיעו זמן בתכנון נכון של השיפוץ והחליטו מה אתם עומדים לשנות.
את התכנון תוכלו לעשות באמצעות מעצב פנים שיסייע לכם למצוא את המבנה הנכון למטבח שלכם או באופן עצמאי, אך חשוב שתבדקו את כל האפשרויות ותבחרו באפשרות אשר מותאמת בצורה הטובה ביותר להרגלי העבודה שלכם במטבח.

רצפת פרקט במטבח לבן

החלפת הריצוף – שדרוג מהיר שתמיד מתקבל בברכה

החלפת ריצוף המטבח היא הפעולה הראשונה שעושים בכל שיפוץ, עוד לפני שמתקינים את ארונות המטבח ומשטחי העבודה. ריצוף המטבח הוא בחירה פרקטית גם יחד. מטבחים רבים מהווים את לבו של הבית ולכן חשוב שהמטבח ירוצף באופן שיקל על התחזוקה השוטפת, אך גם ייראה מצוין.
עד לאחרונה, סקלת האפשרויות לא כללה בתוכה פרקט בשל החשש מהרטיבות שעלולה להיווצר ושחיקת הפרקט. הבשורה החדשה בתחום הפרקטים – פרקט עמיד במים שמגיע במגוון רחב של דגמים עיצוביים –  הפכה את הפרקט לבחירה החביבה על מעצבי פנים רבים.
מומלץ, כמובן, לבחור בריצוף שישתלב עם העיצוב שבחרתם לארונות המטבח ועם סקאלת הצבעים והסגנון הכללי של החדר.

בחירת ארונות ואמצעי אחסון

יש מטבחים שמתאימים למי שאוהב לבשל ארוחות ולארח את כולם, יש מטבחים שמתאימים למי שמסתפק בטייק אווי וקפה בבוקר לפני העבודה – התאימו את ארונות המטבח, משטחי העבודה ואמצעי האחסון לאופי ולסגנון החיים שלכם.
כך, למשל, אם אתם אוהבים יין, אל תוותרו על ארון לאחסון בקבוקי יין, שיחסוך לכם מקום. אם אתם אוהבים לבשל עם הילדים, השקיעו באי עבודה שיאפשר לכל המשפחה לעמוד מסביב ולהכין מטעמים ביחד.

כיום ניתן לשלב במטבח מערכות אחסון חכם שמאפשרות אחסון של פריטים שונים, מסירים ועד סכינים, במקומות ספציפיים ובאמצעות אביזרי אחסון מיוחדים. אלו יעזרו לכם לשמור על סדר במטבח ולהבטיח שכל כלי הבישול שאתם צריכים יהיו נגישים לכם.

פרקט מותקן במטבח מודרני

בחירת הצבעים הנכונים

עלעול במגזיני עיצוב או שיטוט במרחב ההשראה האינסופי שמספקת לנו הרשת החברתית "פינטרסט",
יגלה אינספור אפשרויות לעיצוב המטבח, בצבעים עליזים או רגועים, עם טפטים מקושקשים או פשוט בצורה נקייה ונייטרלית.
מומלץ לבחור צבע בסיס שתוכלו לחיות איתו לאורך זמן, שכן אתם בודאי לא מתכוונים לשפץ את המטבח בכל שנה. בחרו צבע נייטרלי לארונות, למשטחי העבודה ולריצוף ותנו את נגיעות הצבע באמצעות צביעת הקירות, הצגת כלי הגשה צבעוניים או פריטי נוי מיוחדים למטבח.

אם אתם בכל זאת רוצים לתת דגש צבעוני לארונות המטבח, תוכלו לבחור ידיות צבעוניות או לשלב בתוך הארונות מדפים פתוחים עליהם תציגו לראווה כלים צבעוניים

בחירת תאורה נעימה לעיניים בכל שעות היום

שיפוץ המטבח כולל בדרך כלל גם החלפה של גופי תאורה. כדאי לבחור בתאורה נעימה לעיניים, לא מסנוורת ואפקטיבית. תאורה אפקטיבית במטבח היא תאורה שתאפשר לכם לראות מה יש בארונות, לעבוד בצורה בטוחה על משטח העבודה ולהנות מעבודה נכונה במטבח גם בשעות הערב והלילה. שלבו גוף תאורה גדול ומרכזי עם מספר גופי תאורה נקודתיים שיותקנו באזורים שונים במטבח. אלו ידגישו את איזור העבודה, המזווה או פינת האוכל.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר