בכל שנה בוחרת חברת הצבעים פאנטון את הגוון הנבחר של השנה. זהו אחד מבין כ-10 גוונים שונים שהחברה מבליטה מתוך סקאלה עצומה של גוונים שהיא משווקת. מתוך הגוונים האלו היא בוחרת את הגוון ששולט בעולם העיצוב לשנה הקרובה ומלווה מעצבים, חברות ריהוט, חברות טקסטיל, מגזיני עיצוב ואפילו את עולם העיצוב הגרפי והדיגיטלי.

בשנה הקרובה יהיה זה הצבע הירוק שיככב בכל המקומות האלו. ולא סתם ירוק, אלא ה-Greenery. ירוק חממה. ירוק חממה, שאפשר לקרוא לו גם ירוק תפוח או ירוק דשא, הוא צבע הטבע. הוא הירוק המדויק, הבהיר והחי כל כך שאנחנו רואים בימים אלו של גשם ניבט אלינו משדות בכל רחבי הארץ. הוא אותו ירוק שהכנסנו עד כה הביתה באמצעות צמחים שונים.

פרקטים מעץ מלא ירוק

עכשיו הוא מקבל את הבמה בתוך צבע לקיר, ריפוד לספה הגדולה בסלון או הגוון המושלם לארונית האמבטיה שלכם. אז איך משלבים אותו עם פרקטים בגוונים שונים? הנה כמה הצעות עבורכם.

שילוב הירוק הנכון עם פרקטים בהירים

זהו כנראה השילוב הכי אידיאלי. גוון בהיר כמו גוון אורן מרכך מעט את הירוק הדומיננטי כל כך ומעדן אותו. השילוב הזה מאפשר לכם להיות נועזים ולקחת צעד קדימה. לצבוע קיר אחד בסלון או במטבח בירוק החי, לבחור בספה ירוקה או להניח כמה עציצים גדולים ודרמטיים בסלון.

הגוון הבהיר מעדן את העוצמות של הירוק ויוצר שילוב נכון, טבעי ונעים לעין. החיבור בין צבעי הירוק החיים ובין גווני אדמה בהירים, כמו אלו של פרקטים בהירים מעץ מלא, יוצר מראה מודרני מאד.

שילוב הירוק עם גווני אדמה

פרקטים בגווני אדמה – אותם גוונים בינוניים בין הבהיר לכהה, נעשה באופן עדין יותר. כדאי להשקיע בפריטים קטנים יחסית הצבועים בירוק ולא לבחור בקיר שלם, בספה או בכל פריט גדול ודומיננטי. ההמלצה שלנו היא להכניס לחלל כסא הצבוע הירוק, עציץ גדול, כריות נוי ירוקות וכדומה. הפריטים האלו יאפשרו לכם להיצמד לטרנד הירוק, אבל ליצור חלל נעים לעין ולא עמוס.

אם בחרתם פרקטים בגווני אדמה כמו דובדבן או מהגוני,  שלבו את הירוק רק בצורה מרומזת, עדינה ומוקפדת.

שילוב ירוק עם גווני אדמה

שילוב הירוק עם גווני פרקטים לבנים או שחורים

בשני המקרים האלו התוצאה שתתקבל היא דרמטית מאד, ולכן גם כאן כדאי לשמור על מידתיות. שלבו את הירוק באדניות על אדן החלון, כריות נוי בדוגמה כלשהי שמשלבת ירוק, מסגרות לתמונות על הקיר או שטיח עדין בדוגמה גיאומטרית.

ככל שגוון הפרקט חזק וכהה יותר, כך השימוש בירוק צריך להיות עדין יותר. במידה ויש לכם בבית פרקט לבן, תוכלו להכניס את הירוק בצורה יותר דומיננטית, אך אנחנו עדיין ממליצים להקדיש מחשבה לגודל הפריט שאתם מכניסים לחלל.

הגוון הירוק שיככב השנה בכל כך הרבה בתים, מחמיא מאד למראה הביתי והכפרי של פרקטים מעץ מלא. עם זאת, כדאי להשקיע מחשבה בבחירת פריטים נכונים ולזכור שסופו של כל טרנד להתחלף בטרנד אחר.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר