חלק מן הטבע האנושי הוא הרצון להמציא את עצמנו מחדש. לעיתים השאיפה הזו מוצאת לה ביטוי בשינוי מקום עבודה, לפעמים במציאת תחביב ופעמים אחרות בשינוי תסרוקת. ולעיתים קרובות, הצעד שישיג לנו את תחושת השינוי וההתחדשות המיוחלת, הוא שינוי מראה הבית.

היקף שיפוץ הבית נתון להחלטתכם. יש המסתפקים בצביעת הקירות בצבע שונה ורענן, ברכישת נברשת חדשה, בהחלפת חלק מפריטי הריהוט וביצירת נישות גבס מעניינות. לעומתם, יש ההופכים את שיפוץ הבית לפרויקט רחב יותר, הנוגע גם לחדר האמבטיה ולמטבח או כרוך בשינויים משמעותיים יותר, כמו שבירת קירות או טיפול בתשתיות.

ריכזנו עבורכם מספר עצות לשיפוץ הבית, על מנת שהתהליך יהיה נכון עבורכם וישיג את התוצאה שאתם שואפים לה.

זוג משפץ את הבית

קראו חוות דעת על אנשי מקצוע ובקשו המלצות

יש אנשי מקצוע רבים בכל אחד מן התחומים – צבע, קירות גבס, אינסטלציה ועוד. סך השיקולים בעת בחירת איש מקצוע מורכב מגובה הצעת המחיר, התרשמות מתיק עבודות של איש המקצוע, חוות דעת, מידת זמינות ולוח זמנים העונים על צרכיכם, התרשמות אישית מאיש המקצוע כאדם, ועוד.

מניסיוננו, חשוב מאוד לשים דגש על חוות דעת. קיימים היום אתרי אינטרנט המרכזים חוות דעת אודות אנשי מקצוע שונים, ומומלץ לגלוש בהם ולקרוא מה כותבים לקוחות. לחלק מן אנשי המקצוע אתרים משלהם ובהם המלצות, אך יש לזכור כי מטרת ההמלצות להאיר את איש המקצוע באור חיובי, ולא תמצאו שם סיפוריהם של לקוחות שאינם מרוצים. על כן, קחו את ההמלצות הכתובות באתרים האישיים בעירבון מוגבל.

דרך נוספת ומומלצת לקבל חוות דעת על אנשי מקצוע, היא לשאול חברים, מכרים ובני משפחה האם הם מכירים איש מקצוע אמין ומיומן, שהם מרוצים מעבודתו. חשוב שתפרטו בפניהם את צרכיכם, משום שאינם בהכרח זהים לאלו שלהם. ייתכן וסוג השיפוץ שאתם מעוניינים לעשות מצריך הסתייעות באיש מקצוע המומחה בהיבט מסוים של העבודה, ועל כן זה שהם עצמם נעזרו בו לא יתאים עבורכם.

ערכו שינויים שאתם רואים עצמכם נהנים מהם במשך שנים

שיפוץ בית אינו דבר שעושים לעיתים קרובות במיוחד, ועל כן כדאי לתכנן אותו כך שתמשיכו להיות מרוצים ממנו לאורך שנים. על כן, עליכם לשאול את עצמכם, בטרם תיגשו למלאכה, האם מטרת השיפוץ לענות על צורך זמני, כמו מעבר של בן משפחה להתגורר עמכם לתקופה קצרה, או על צורך ארוך טווח, כמו, למשל, הצטרפותו של תינוק חדש למשפחה או פתיחת משרד מן הבית.

במידה ומדובר בשינוי לטווח הקצר בלבד, לא כדאי לשנות את כל מבנה ומראה הבית לשם כך, אלא לערוך שיפוץ נקודתי בהיקף מצומצם, שישרת את מטרותיכם ויענה על צרכיכם הנקודתיים.

כמו כן, כדאי שתקדישו רגע למחשבה האם השינויים שאתם עתידים לבצע ישביעו את רצונכם לאורך זמן. במידה ואתם זוג טרי, למשל, תוכלו לעצב לכם קן אוהבים נפלא גם ללא עריכת שינויים קיצוניים, וכך, בהמשך, כאשר תהפכו למשפחה, שינויים עיצוביים קלים יוכלו להתאים את הדירה גם לחיי משפחה. קל יותר לצבוע מחדש ולהחליף פריטי ריהוט, מאשר לשנות מבנה חדרים ולבנות מחדש קירות שנשברו.

בואו עם ראש פתוח

בחירת צבע לצביעת הבית

אנו מתארים לעצמנו שבעיני רוחכם אתם כבר רואים את הבית כפי שיהיה לאחר השיפוץ, יודעים בדיוק היכן ימוקמו הספוטים החדשים, לאיזה כיוון תפנה הספה ואיך ייראה הבר במטבח. יחד עם זאת, כדאי לגלות פתיחות מחשבה לרעיונות נוספים ולסגנונות עיצוב שונים, לעיין במגזינים, לבקר אצל חברים ששיפצו את בתיהם לאחרונה ולהיחשף לרעיונות שונים. תופתעו לגלות שלל רעיונות שכלל לא חשבתם עליהם, שחלק ייתכן ויתאים לכם בדיוק.

כמו כן, כדאי שתגלו פתיחות לרעיונות שיציעו אנשי המקצוע עמם תעבדו, משום שביכולתם לתרום מניסיונם, מנקודת מבטם המקצועית ומכישוריהם, לא רק בעשייה עצמה, אלא גם בתכנון. אל תהססו לשאול לדעתם ולשמוע את הצעותיהם, והיו נכונים לשמוע מהם גם ביקורת. ייתכן והקיר המדהים שאתם מעוניינים לבנות במרכז הסלון יהיה יפהפה, אך יעורר בעיה מבחינות אחרות, שאותן איש מקצוע מבין ומכיר.

אנו מאחלים לכם שיפוץ נעים, ומזכירים לכם שאם ברצונכם להשלים את מראה הבית עם פרקט איכותי, אנו ממתינים לכם כאן, באולם התצוגה שלנו, ונשמח להיות חלק מתהליך שינוי מראה ביתכם.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר