לא כולם אוהבים בית מהניילונים, יש מי שרואים מאחורי השנים, הבלאי הטבעי והאילוצים של בית ישן את הפוטנציאל, את הקסם שיכול להתחולל עם שיפוץ נכון ועיצוב מדויק.

רכישת בית ישן לשדרוג היא אמנם הרפתקה, אבל בסופה אתם יכולים – במחי צבע, החלפת המטבח או המקלחת והתקנת פרקט מתאים – ליצור לעצמכם משהו משלכם, על בסיס הקיים.

אם רכשתם בית ישן או זכיתם בירושה מעוררת השראה, זה הזמן לחשוב איך תשלבו בבית פרקטים מעוצבים חדשים, שיוסיפו לו קסם ועניין.

כך תבחרו פרקט שיתחבר לאווירה הישנה אבל ייתן טאץ' חדש ומקסים!

הכינו לוח השראה

בין אם אתם מעצבים את הבית לבד או מגיעים למעצבת פנים שתעזור לכם, כדאי לעשות הכנה מראש. חשוב להבין מה הסגנון הכללי, מה האווירה הדרושה ואיך מתחברים הפרטים החדשים שתכניסו לבית עם מה שקיים בו.

מומלץ להכין לוח השראה שיעזור לכם להגיע לתהליך מוכנים יותר. תוכלו לעשות זאת באמצעות אתר כמו פינטרסט, שאוסף השראות מכל העולם ובאמצעות חיפוש פשוט מאפשר לכם לראות בתים אחרים, לבחון סקאלות של צבעים ולהבין מה אתם אוהבים ולא אוהבים.

בנוסף, תוכלו לעלעל במגזינים של עיצוב ולהיכנס לאתרים העוסקים בעיצוב – שם תוכלו לראות תמונות של בתים בהם שולב פרקט חדש בשיפוץ הבית.

מהם המוטיבים הישנים שיישארו בבית?

לצד הסגנון החדש שייכנס אל הבית, חשוב לשאול את עצמכם מהם המוטיבים הישנים של הבית שאתם רוצים לשמור. כך למשל אם המדרגות מעוטרות במעקה עץ ישן, בגוון עץ מסוים, ואתם מעוניינים לשמר את המעקה הקיים – תוכלו לבחור פרקט מתאים בהתאם לצבע המעקה.

אם תריסי העץ דווקא צבועים בלבן ומעט מקולפים, מראה שבהחלט משאיר קצת נוסטלגיה, תוכלו להתאים להם רצפת פרקט בהירה בגווני לבן, או פרקט ענתיק.

אל תוותרו על ייעוץ חיצוני

התקנת פרקט על רצפה קיימת, דבר שהוא נפוץ כשמשדרגים בית ישן, דורשת הכוונה. אבל עוד לפני התקנת הפרקט שבחרתם, כדאי לקבל ייעוץ מחברה מקצועית שיכולה להציע לכם כל מיני אפשרויות. ההבדלים בין פרקט מעץ מלא לבין פרקט למינציה משמעותיים, אך לא רק סוג הפרקט קובע איך ייראה הבית בסופו של דבר.

היום אפשר למצוא מגוון רחב כל כך של אפשרויות לא שגרתיות, מפרקט שמתאים למטבחים ועד לפרקט איטלקי משוחזר ועוד. ייעוץ של איש מקצוע שיראה את הבית ויבין מה בדיוק יתאים לסגנון העיצובי המועדף עליכם, יוכל לחסוך הרבה מאד התלבטויות.

בחירת פרקט לבית ישן הוא תהליך שיכול להיות מבלבל ולהעלות הרבה שאלות. העצות שלנו הן פשוטות – תהיו נאמנים לסגנון שגורם לכם להרגיש הכי בבית, תבדקו אילו אלמנטים נשארים בבית ומה משתנה וצרו איתנו קשר לייעוץ מחברה מקצועית שמכירה את הנושא מקרוב 🙂

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר