כשאנחנו יוצאים לחופשה אנחנו רוצים להיכנס לעולם אחר. לא משנה אם מדובר בצימר בצפון או בבית מלון מפואר במרכז רומא, אנחנו רוצים להרגיש שאנחנו לוקחים פסק זמן מכל מה שמוכר ומגיעים למקום שבאמת, אבל באמת, נוכל להתפנק, להנות ולחוות אותו. מאחורי הנחת הבסיס הזו פועלת תעשייה שמטרתה ליצור לנו את החוויה הזו.

בבתי מלון בכל רחבי העולם משקיעים חודשים ארוכים בתכנון, בחירה של פריטים ועיצוב החללים השונים בתוך המלון כדי שיגרמו לנו להרגיש שאנחנו לגמרי בעולם אחר. וכמו בכל תחום העיצוב, גם עיצוב בתי מלון משתנה לפי טרנדים, אז סקרנו כמה מהאופנות הבולטות בבתי מלון ברחבי העולם וחזרנו לספר.

טרנדים בעיצוב חדרי מלון

עיצוב לפי קונספט קבוע

פעם היו מעצבים מלונות בעיקר לפי הסביבה שבה הם נמצאים. מלונות בים המלח היו מפוצצים בגווני חול ומדבר. עם פרקט למינציה בגוון חול בכל החדרים, צבעים נייטרליים על הקיר ואולי מעט כחול שידגיש שבכל זאת יש פה ים.

היום כל מלון בונה לעצמו קונספט עיצובי שונה שהוא דבק בו. יותר מכך, הקונספט הוא חלק מהחוויה של המלון. זה התחיל בלאס וגאס, שם אפשר להנות ממלונות שנותנים אווירה פאריזאית של שאנז אליזה, לצד הגונדולות של ונציה וזה ממשיך בתל אביב שם נפתחו בשנים האחרונות מלונות שמוקדשים לקונספט מסוים – למשל מלון בנושא תל אביב הישנה, מלון בנושא קולנוע וכן הלאה.

נגמר הפחד מצבעים נועזים

פעם בבתי מלון היינו פוגשים אווירה נעימה ומאד נייטרלית. גוונים שקטים שיוצרים בעיקר שקט בעיניים וקולעים לטעם של המכנה המשותף הכי רחב. היום כל מלון בונה לעצמו את סקאלת הצבעים, לפי הקונספט וכבר לא צריך לפחד מאמירה נועזת.

פגשנו מלונות שבהם נצבעו קירות בגווני כחול עמוק, באדום ובצהוב ללא פחד, כי זה מתאים לאווירה שבעלי המלון רוצים להעביר. פגשנו מקומות שבהם נעשה שימוש בפרקט למינציה בגוון לא סטנדרטי כמו שחור, לבן ואפור ובעלי המקום ויתרו על גווני העץ השגרתיים.

החדרים לא נראים בדיוק אותו הדבר

זה נכון שיש קונספט ורעיון כללי, אבל בניגוד לעבר שאז כל חדרי המלון היו די זהים, בהתאם לסוג ולגודל שלהם, היום כבר רואים נגיעות אישיות בחדרים רבים. בעיקר כשמדובר במלונות בוטיק.

תמונות נוסטלגיות על הקירות במקום הדפסים קנויים, תערוכות מתחלפות, וילונות שמרגישים בבית ואפילו שטיחים, כריות, פרחים טריים ועוד. כל חדר מקבל התייחסות מיוחדת ונותן חוויה אינדיבידואלית.

טרנדים בעיצוב חדרי מלון

יצירת אזורים אינטימיים ופינות שונות

לא רק החדרים נראים שונה זה מזה, גם הפינות השונות שהמלון מציע. אם פעם היינו מעצבים את המלון עם לובי ענק ורחב, עכשיו הטרנד הוא ליצור פינות. פינה לישיבה קבוצתית, פינה לשניים, פינה שצופה על הנוף, פינה לעבודה על מחשב ועוד.

כל פינה מאופיינת בעיצוב משלה, שמתחבר לעיצוב של שאר הפינות אבל תמיד יש בו קריצה שונה. בחירה בפרקט עץ מלא או פרקט למינציה שמחברים בין כל החללים בגוונים ובסטייל, מאפשרת ליצור פינות שונות עם אווירה חמימה ונעימה.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר