עם בוא החורף אנחנו משנים בדרך כלל את העיצוב של הבית, מכניסים פנימה אביזרים ופריטים שיוצרים מראה חם, ביתי ונעים יותר. שמיכות הכרבול לצד כורסת הטלוויזיה, סל עם עצים שמחממים אותנו בחורף בקמין המעוצב וגם שטיחים שמספקים לנו את הצעד הנעים מהמיטה אל המקלחת או בסלון.

רבים חושבים שהשילוב בין פרקט מעוצב לשטיח איכותי הוא מיותר. בין אם התקנתם פרקט ענתיק משגע או בחרתם בפרקט נקי ומודרני, הוא מספק לגמרי לבדו את ההרגשה החמימה והביתית שאנחנו רוצים להשיג בחורף.

אנחנו חושבים ששילוב השטיח הנכון יוצר עניין נוסף בבית, לא רק רגליים חמימות בבקרים קרירים. זהו משחק של טקסטורות, צבעים וסגנונות שביחד יוצר עוד אלמנט מעוצב.

טיפים שיעזרו לכם לשלב בין שטיחים ובין פרקטים

חלק או עם דוגמה? השקיעו בכך מחשבה

האם הפרקט שלכם בעל טקסטורה, עם דוגמת עץ מיוחדת או פרקט ענתיק עשיר באלמנטים? אם כך כדאי להשקיע מחשבה בבחירת שטיח חלק או עם דוגמה. שטיח חלק בצבע מיוחד שמתאים לעיצוב חלל יתאים לפרקט ולא יתנגד איתו ולכן הבחירה בו עדיפה.

במידה ויש לכם בבית פרקט סולידי יחסית, תוכלו לשלב אותו עם שטיחים בעלי דוגמה. שטיחים אוריינטליים למשל, שמגיעים בדרך כלל בגוונים חזקים של בורדו, כחול ושחור משתלבים נהדר עם פרקט בהיר של אורן.

שילוב בין שטיחים ובין פרקטים

השקעתם בפרקט איכותי? זה הזמן להשקיע גם בשטיח

אחת הדרכים ליצור מראה הומוגני ומעוצב היא לדבוק בתוצרת איכותית. השקעתם לא מעט כסף בהתקנת פרקט איכותי ויוקרתי, אל תוותרו על שטיח שיש לו בדיוק את אותם הנתונים.

בחירה בשטיח זול שבמהרה ייפרם, יקבל כתמים או פשוט ייאבד מהקסם שלו תפגע במראה המעוצב של הבית.

ביחרו בצבעים המתכתבים עם סכמת הצבעים בחדר

כשבחרתם את הספות, השולחנות, המיטות או חדר הילדים התאמתם בין צבעי הפרקט, הקירות ושאר האלמנטים הקבועים בבית ובין פריטי הריהוט והנוי שנכנסו לכל אחד מהחדרים. גם השטיח מצטרף לשיקול הזה.

חשוב לבחור בשטיח שמתכתב עם גווני הבית ועם הסגנון השולט בו ולא מתנגש יותר מדי עם הסגנון שלכם. הבית שלכם מינימליסטי ובהיר, אל תשלבו בו שטיח מקושקש וכהה מאד.

מצד שני, שטיח לבן ופשוט בתוך בית שיש בו אלמנטים מעוצבים ייחודיים ייעלם וייראה חסר תפקיד. חישבו על כל האלמנטים בחדר שאמורים להתחבר יחד, כולל השטיח והפרקט.

 

פרקט ענתיק מתחת לשטיח

תנו לפרקט להציץ מתחת לשטיח

החיבור הנכון בין פרקט ענתיק או כל סוג אחר של ריצוף ובין השטיח, יבלוט כאשר יש משחק של צבעים וטקסטורות שמשתלבים יחד בצורה טובה. כדאי לבחור בשטיח שקטן מעט משטח החדר, על מנת שבשוליו יוכלו עדיין לראות את הפרקט.

הדרך הטובה ביותר לסגנן חדר עם פרקט ושטיח היא לבחור בשטיחים קטנים יותר ולחלק את החדר לאזורים, שכל אחד מהם מקבל שטיח מתאים לו. הפרקט ישמש כבסיס לעיצוב והשטיח צריך להתאים לו ולשאר הפריטים בחדר.

לא חייבים לבחור בין פרקט ובין שטיח. השילוב בין השניים, בצורה נכונה ומחושבת, יוצר בית עשיר ומעניין, יוקרתי ואלגנטי.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר