אלו שתי בחירות שיהפכו את החיים שלכם בדירה לנעימים יותר או נעימים פחות – ריצוף פרקט וקרמיקה. הבחירה הנכונה יכולה להפוך את הדירה שלכם למקום שכולם אוהבים להיות בו, בחירה שגויה יכולה לגרום גם לכם להתחרט ולהרגיש לא נוח בתוך הבית שלכם. וסיפו לכך שאלות על תחזוקה שוטפת, תקציב והתאמה לסגנון הבית וקבלו דילמה די מבלבלת.

זהו עולם שלם של צבעים, דוגמאות, טקסטורות וסגנונות שכל אחד מהם יכול ליצור עיצוב שמתאים לכם או עיצוב שלא תוכלו לחיות איתו. הבחירה הדרמטית הזו היא אחת החשובות לקראת מעבר לדירה חדשה והיא כוללת לא מעט שיקולים – מבחירת סוג פרקט שיהיה עמיד ואיכותי ועד לקרמיקה בתקציב שלא קופץ מעל ליכולות שלכם.

אסתטיקה ועיצוב

השיקול הכי מהותי לבחירת פרקט או קרמיקה הוא המראה של שני הגורמים האלו ואיך הם משתלבים יחד. לכל אחד מאיתנו יש סגנון משלו והוא רואה עיצוב בדרך אחת. מי שמחפש מראה אסתטי אבל פרקטי יוכל לבחור בדוגמה סטנדרטית של פרקט למינציה ומי שרוצה מראה כפרי יוקרתי, מעט יוצא מהקופסה יוכל לבחור בפרקט רב שכבתי מעץ מלא.
בסוגיית הקרמיקה, מדובר בעולם רב אפשרויות. התאימו את הקרמיקה לצבעי הפרקט שבחרתם ולצבעי הקירות בבית. חשבו לטווח הארוך וצרו עיצוב שישתלב גם עם שינויים שתעשו בעיצוב הפנים של הדירה. כלומר – הבחירה צריכה להיות אסתטית ומעוצבת, אבל גם כזו שתוכלו לחיות איתה במשך זמן רב.

פרקט שישתלב עם סגנון העיצוב
כדאי לבחור פרקט שישתלב עם סגנון העיצוב ששולט בבית. מפרקט כפרי ומחוספס שמתאים לסגנון כפרי אך גם לסגנון תעשייתי ואורבני ועד לפרקט בהיר בסגנון עתיק לבתים עם טאץ' ים תיכוני או אירופאי. גם הקרמיקה צריכה להשתלב עם פריטי העיצוב, הצבעים והטקסטורות הנוספות שייכנסו אל חללי הבית השונים ולכן קחו את הזמן ובידקו היטב מה ישתלב עם הקונספט שלכם.

תעשו לעצמכם חיים נוחים

פרקטיות, כך קוראים לזה. כדאי לזכור שכל בחירה שלכם תשפיע על מטלות הניקיון והתחזוקה של הבית. בחרו קרמיקה שקל לטפל בה ושתוכלו לעמוד בשגרת הניקיון שהיא דורשת כדי לשמור את הבית נקי ומטופח. לגבי פרקט ההתלבטות היא מורכבת יותר.
בעוד שפרקט מסוג למינציה נחשב קל במיוחד לניקוי ולתחזוקה פרקט תלת שכבתי מעץ מלא ידרוש מכם תחזוקה פעם בכמה חודשים, שכוללת שימון או פוליש עדין של הרצפה. בידקו מה נדרש מכם מבחינת טיפול בפרקט ובקרמיקה וביחרו בסוג שתוכלו לעמוד בתחזוקה השוטפת שלו.

גם איכות ההתקנה והמקצוענות של מי שתקנו ממנו את הפרקט או הקרמיקה ישפיעו על התחזוקה וההשקעה בעתיד. כדאי לבחור בספק שמכיר את כל סוגי הפרקט והקרמיקה ויכול להסביר לכם מה נדרש מכם בבחירה של פרקט מסוים או סוג קרמיקה כלשהו. מהי עלות התחזוקה, מתי וכמה צריך לנקות, מהם חומרי הניקוי שתצטרכו להשתמש בהם וכו'. אל תשכחו לשאול את כל השאלות האלו לפני שאתם עושים בחירה.

השיקול הכלכלי

בסופו של דבר כל אחד מאיתנו חושב גם על התקציב שלו כשהוא בוחר פרקט חדש או קרמיקה מעוצבת לבית. פרקט למינציה הוא בחירה טובה עבור מי שרוצה להנות ממראה כפרי ומיוחד מבלי להשקיע סכומי עתק בחיפוי כל הדירה. עם זאת, השקעה בריצוף של פרקט תלת שכבתי מבטיחה איכות ועמידות לאורך זמן.
לגבי הקרמיקה, מבחר הסוגים שמוצעים כיום בשוק הוא מסנוור ולכל בלטה או אריח יש תג מחיר משלו. כדאי ליצור קשר עם ספק קרמיקה שיש לו מבחר גדול ואפשרויות שונות, כך תוכלו להכיר את כל האפשרויות ולבדוק מה מתאים לתקציב שלכם.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר