אתם עוברים למשרד חדש ורוצים לשדר ללקוחות את האמינות, הרצינות ואת המעמד שלכם. פעם המילה יוקרה הייתה מתקשרת לחללים גדולים,  שנדלירים זהובים עם קריסטלים וריהוט מקושט. מאז הערכים שלנו, לצד הטעם והסגנון, השתנו והיום המושג "עיצוב יוקרתי" מקבל משמעות אחרת.

אם רוצים לקבל מראה יוקרתי לא חייבים לצפות הכל בזהב ולהוציא תקציב גדול על קישוטים לא פונקציונליים.  אין צורך לוותר על הדירה הקטנה לטובת דירה עצומה כדי ליצור חלל יוקרתי. החלל יכול להיות די קטן ולמרות זאת להראות סולידי ועשיר. באמצעות חומרי גלם נכונים כמו פרקטים, עץ איכותי או תוכנית תאורה מדויקת אנחנו יכולים להגיע לתוצאה טובה.

איך מעצבים חלל יוקרתי בתקציב מוגבל, מבלי להתפשר על איכות?

ביקשנו מהמעצבת מרינה גרין לשתף אותנו בטיפים בנושא, דרך אחד הפרויקטים שביצעה – עיצוב משרד עבור חברת טיולי אקסטרים בצפון. החלל הקטן במיוחד, בגודל של 28 מ"ר, כלל מטבח, שירותים ואיזור עבודה בו עבדו בצוותא 3 עובדים ומנהל.

עיצוב יוקרתי בתקציב מוגבל

יצירת קונספט מדויק שלוקח בחשבון את כל הצרכים

הטיפ החשוב ביותר הוא ליצור תוכנית פעולה. עיצוב מדויק וקפדני שלוקח בחשבון את כל הצרכים של המשתמשים בחלל. זהו כנראה הדבר החשוב ביותר. עוד לפני בחירת פרקטים או סקאלת צבעים, חשוב למנוע כמה שיותר אלתורים עיצוביים ובעיות בעתיד.

כך למשל, חשוב להתעמק בתכנון חללי האחסון, כדי למנוע תחושת עומס, לבחור פריטים בעלי מגרות ומדפים שימושיים, למצוא פתרונות המסתירים כבלי חשמל וטלפון וליצור תוכנית תאורה מסודרת. את כל הדברים האלו יוצר עבורכם מעצב פנים או אדריכל.

בתמונה: נקודות חשמל ותקשורת שהוסתרו מתחת לשולחן העבודה, מדפסת שכמעט ולא נמצאת בשימוש הוכנסה לארון שתוכנן בגודל מדויק עבורה, בהתאמה מיוחדת לתנאי החלל:

עיצוב מרחב נקי ובהיר

כדי ליצור רושם של עיצוב יוקרתי חשוב ליצור מראה כמה שפחות עמוס. בחירת הצבעים במקרה זה שמה דגש על פרקטיות ותחושת ניקיון. יצירה של מראה סולידי ונקי, שעושה שימוש בצבעים בהירים כמו לבן, חום ובז' יצר תחושת מרחב על אף שהחלל קטן. ההקשבה לצרכים, להרגלים ולפעולות המתרחשות בתוך החלל באה לידי ביטוי בעיצוב חדר השירותים והמטבחון.

עיצוב מרחב נקי ובהיר

בחדר השירותים הותקנו פרקטים שיוצרים מראה מעניין וייחוד לחלל הקטן. הבחירה הייתה בצבע בהיר יחסית, שהשתלב עם הקירות הלבנים והכניס אור לחלל הקטן. במטבח הותקנו ארונות לבנים שיצרו תחושה נקייה ומסודרת.

בחירת סקאלת צבעים וחומרים שמשדרים יוקרה

בין הצבעים שנבחר לעיצוב החלל, חומרי הגמר בהם נשתמש והאופי שיקבל החלל יש קשר הדוק. חשוב להתאים את סקאלת הצבעים לסוג המשרד. משרד עורכי דין יוקרתי שיצבע בצבע צעיר ונועז מדי עלול לשדר חוסר רצינות יותר מאשר יוקרה בעוד שמשרד שעוסק בעיצוב חדרי ילדים לא ייצור את הרושם הנכון אם ייצבע כולו בלבן או בז'.

מהם צבעים המשדרים יוקרה? במשרד נשתמש בצבעים כמו לבן, חום, בז', שמנת, אפור ושחור על מנת להקנות למקום מראה רציני, כזה שישדר בטחון ועוצמה. בבחירת הצבעים אנחנו מתייחסים לגודל החלל, כאשר אם החלל קטן בפועל אנחנו משתמשים בצבעים בהירים, שיוצרים תחושה של מקום גדול ומרווח.

בנוסף, אנחנו דואגים להשתמש בחומרים שמבטאים יוקרה. בעיצוב משרד זה ניתן ביטוי לשימוש בעץ איכותי, בבחירת פריטי הריהוט ובבחירת רצפת פרקט בחלק מהחלל.

שימוש בתאורה נכונה

תאורה במשרד חייבת להיות איכותית ומספקת ובכך היא תיצור את הרושם היוקרתי. כדאי להשתמש כמה שיותר באור טבעי ולנצל חלונות גדולים. במידה ויש חלונות גדולים במבנה, חשוב לתת להם מקום וליצור מענה בהכנסת כמה שיותר אור דרכם. חלונות גדולים מגדילים ויזואלית את החלל. בנוסף, תוכנית תאורה שעונה על הפונקציות השונות בחלל מעניקה לנו אווירה מתחלפת במהלך היום.

אז מה זה עיצוב יוקרתי? זהו עיצוב מחושב באופן קפדני, הנותן מענה לכל הצרכים של המשתמשים בחלל. עיצוב שבו רמת התאורה, פלטת הצבעים וכמות הפריטים באים במינון מדויק לגודל החלל, לגובה התקרה ולתנאים נוספים שאינם ניתנים בשינוי. הריהוט, הריצוף והפריטים האחרים שמוכנסים לחלל יוצרים את תחושת היוקרה.

מרינה גרין היא מעצבת פנים – בעלת חברת העיצוב Green iDesign

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר