מצומצם, סגפני ואפילו זול, כך מתארים את העיצוב המינימליסטי מגזיני העיצוב ברחבי העולם, אבל אם נחפור עמוק יותר בתוך העיצוב המוקפד והנקי הזה נגלה דווקא תחושת יוקרה, עושר בפרטים הקטנים וסגנון שמשקף אישיות בצורה הכי מדויקת שיש. איך יוצרים עיצוב מינימליסטי בבית ואיך משלבים בו פרקט עץ מסוגים שונים? על כך ננסה לענות במאמר זה.

עיצוב מינימליסטי עם פרקט

מתחילים מניקוי ומיון

הסגנון המינימליסטי מתחיל בניקוי ובחירה מוקפדת של פריטים שיופיעו בחדר. לא חייבים להציג את כל אוסף הפורצלנים או לתלות על הקירות את כל תמונות המשפחה. מתחילים מלברור בין כל הפריטים את אלו שמתאימים לצבעים, לדוגמאות ולאופי של החלל. ההשראה לעיצוב החלל תגיע מפריטים בודדים שנבחרו בקפידה.

ממשיכים בבחירת צבעים

העיצוב המינימליסטי פונה בעיקר לצבעים בהירים, כשהצבע הלבן הוא הצבע השולט. היום ניתן לשלב בעיצוב מינימליסטי  פרקט לבן שעשוי מעץ איכותי וצבוע בגימור יוקרתי, שמוסיף לתחושה האלגנטית של הסגנון. לצד פרקט, הקירות מקבלים התייחסות בצבעי לבן, אפור בהיר או קרם וכך גם הרהיטים. הנגיעות הצבעוניות בחלל מגיעות תוך שימוש דווקא בגוונים רכים כמו כחול, אפור וירוק מעושן.

שומרים על פרקטיות

העיצוב המינימליסטי מדבר על פרקטיות, כלומר תחזוקה שוטפת סבירה שאינה דורשת ניקוי קבוע של פריטים רבים, כביסות לבדים צבעוניים ועמוסי טקסטורות או צביעה מחודשת של ריהוט צבעוני. כדי לשמור על רמת פרקטיות גבוהה כל אחד מהפריטים שנבחר צריך להיות איכותי מאד.

חשוב לבחור בחנויות ריהוט, ספקי ריצוף ואנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים. ריכשו פרקט לבן שמתאים לסגנון רק מספק מוכר, אמין ומקצוען. השקיעו בקניית צבעים לקירות מאיכות טובה. השקיעו בפריטי ריהוט איכותיים שיהיו עמידים למספר שנים.

שומרים על פרקטיות עם פרקט

צרו אחידות בחלל

העיצוב המינימליסטי דוגל באחידות וצניעות, כלומר בחירה של סקאלת צבעים מצומצמת שחוזרת על עצמה בחלל ונגיעות עיצוביות שמתחברות זו לזו. הצבע הלבן הוא כאמור השולט והוא זה שיוצר אחידות. מריהוט דרך הקירות ועד פרקט לבן הכל בגוונים המוכרים והמאפיינים את הסגנון. האבזור שיכול להיות צבעוני צריך להיות בעל שפה אחידה, למשל פריטים בעיצוב גיאומטרי בגוון אחד.

בלי צפיפות

חשוב לשמור על תחושת מרחב ולהמעיט בפריטים. אם החלל הוא קטן, ביחרו פריטים אחידים שישתלבו ואל תעמיסו על החלל. אין צורך בריהוט כבד וגדול, שטיחים, תמונות רבות על הקירות או פריטי נוי רבים. התחושה שצריכה להתקבל היא תחושת מרחב וכבוד לכל אחד מהפריטים שנכנסו לחדר.

צרו עניין באמצעות טקסטורות

בעוד שהצבעים בחלל מינימליסטי נותרים מאופקים ובודדים, אפשר ליצור עניין באמצעות טקסטורות. מכריות סרוגות בגוון בהיר דרך רצפת פרקט לבן עם מעט חספוס ועד לכיסוי ספה מבד קורדרוי בגוון זהה לפריטים אחרים בחדר. קיר מחופה בבריקים או עציץ קרמיקה צבוע עם צבע ירוק שנותן הבלטה של צבע, כל אלו יוצרים עניין בתוך החלל.

עיצוב מינימליסטי הוא עיצוב אלגנטי, שמשדר יוקרה ועדכניות, אך הוא לא חייב להיות מאופק ושמרני. בחירת צבעים משלימים, טקסטורות מעניינות ואלמנטים יוקרתיים כמו רצפת פרקט ניצור פינה חמה ונעימה שקל לתחזק לאורך זמן.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר