דירות הקבלן שהפכו בעשור האחרון לפתרונות הדיור המועדפים על לא מעט זוגות צעירים ,הן בדרך כלל בעלות תכנון ומאפיינים סטנדרטיים במיוחד. רוב הקבלנים מעדיפים לשמור על תכנון שהוא דף חלק ככל האפשר כדי להוזיל עלויות ולהפוך את תהליך הבנייה והגימור של הדירה למהיר ויעיל יותר.

עבור זוגות שרוצים דירה עם אופי, העיצוב הסטנדרטי של דירת הקבלן יכול לשמש קנבס בלבד עליו יוכלו להוסיף, לצבוע ולשנות ולהפוך את הדירה לאישית ומיוחדת, גם מבלי להוציא סכומי עתק.

מומחי עיצוב הבית של פרקט בשרון מגישים טיפים לשדרוג דירת קבלן

בחירת ארוניות ייחודיות

במרבית דירות הקבלן המטבחים הם סטנדרטיים ודי דומים זה לזה. כדי ליצור מטבח ייחודי כדאי להוסיף על המטבח הקיים מספר ארוניות בעלות מראה מיוחד יותר – הן יכולות להיות צבועות בצבע שונה, בעלות מראה וינטאג' מיוחד או פשוט כאלה שמאפשרות לכם להציג פריטים אסתטיים ומעוצבים מעל למשטח העבודה.
אלו יוסיפו ייחוד למטבח והרבה צבע.

התקנת פרקט בדירה

רצפת פרקט יש יכולת מופלאה לשנות לחלוטין את מראה ואופי החלל בו היא מותקנת. בזכות סוגי פרקטים מגוונים שמתאימים לשפע של סגנונות, תוכלו לשוות לדירה את הסגנון המועדף עליכם.

תוכלו לבחור בפרקט מחוספס מעץ מלא, שיחד עם פריטי עיצוב אתניים יעניקו לדירה מראה כפרי, לבחור בפרקט בהיר ומודרני, שישתלב היטב במראה עיצוב נקי ומינימליסטי אך יעניק לדירה ביתיות וחום.

פרקט שחור ישווה לדירה מראה יוקרתי ולחלוטין לא סטנדרטי. לצד סגנון העיצוב הרצוי, תוכלו לבחור בין סוגי פרקטים שונים שנבדלים זה מזה בתכונות שלהם – פרקט רב שכבתי מעץ מלא, פרקט למינציה או פרקט עמיד במים מציעים יתרונות שונים ונבדלים כמובן גם באיכות הפרקט ובמחיר.

פרקט מוסיף המון

צביעה או חיפוי של הקירות

אחת הדרכים הזולות והפשוטות ביותר לשדרג את הדירה שלכם היא באמצעות צבע. בכל חנות 'עשה זאת בעצמך' תוכלו למצוא קטלוגים של גוונים וצבעים ולהפוך את הדירה להרבה יותר "שלכם". באמצעות צבע תוכלו לסווג איזורים שונים בדירה לפי שימושים ועל פי גוונים וליצור עניין ואופי לפי ההעדפה והסגנון האישי שלכם – צבעים חמים או קרים, קיר אחד בלבד או צביעת מספר קירות בצבעים משלימים.
לא רק צבע יכול לעשות שינוי דרמטי לדירת קבלן טיפוסית, אלא גם חיפויים מיוחדים כמו טפטים, חיפוי עץ, חיפוי לבנים ועוד, בהתאם לתקציב שלכם.

בניית נישות גבס

במרבית דירות הקבלן הקירות חשופים ואת מתחמי האחסון או התצוגה תצטרכו לייצר בעצמכם באמצעות ריהוט או עבודות גבס. נישות גבס מוסיפות עניין בכל דירה, הן בזכות האחסון הנוח והתצוגה האסתטית שהן יוצרות והן בזכות האפשרות ליצור משהו בהתאמה אישית – אפשר לצבוע, לחפות, להוסיף משטחי עץ לאחסון ולעשות אינספור דברים עם גבס שיהפכו את הדירה להרבה יותר אישית ובעלת אופי.

בחירת גופי תאורה ייחודיים

תאורה יכולה לעשות שינוי דרמטי בכל חלל. היא שימושית, מייצרת אווירה ויוצרת סביבה ביתית נוחה.
תאורה היא ורסטילית לחלוטין. דווקא לפריט היומיומי והפונקציונלי, שרבים נוטים להתעלם ממנו ולבחור כלאחר יד, יש יכולת של ממש 'לעצב את החלל' באמצעות בחירה ומיקום נכון של גופי תאורה שמתחברים לסגנונות עיצוב שונים. תוכלו לבחור גופי תאורה נקיים ומינימליסטיים, אהילים גדולים וצבעוניים עשויים בד, שנדלירים, מנורות עומדות בסגנון רטרו, גופי תאורה תעשייתיים ועוד ועוד. מומלץ להשקיע מחשבה בבחירת גופי התאורה שתמקמו בכל אחד מחללי הבית, סוג האור שהם מפיצים, השילוב שלהם עם הריהוט, צבע הקירות וגם המיקום שלהם – עשויים להשפיע דרמטית על מראה הבית.

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר