יותר ויותר אנשים מחליטים לצמצם. לחיות קטן יותר, עם פחות פריטים, להסתפק במועט. גם הדירות שבהן חיים רבים מאיתנו הופכות קטנות יותר ואנחנו לומדים לאט לאט איך להסתדר בתוך חלל קטן. לעזרתנו בא גם עולם העיצוב עם העקרונות הבולטים בו – שבאים לידי ביטוי גם בסוג הנכון של פרקטים לריצוף הבית. יש חוקי עיצוב שיכולים לעזור לנו בקלות להפוך את החלל הקטן למרווח יותר – ואנחנו כאן להביא לכם כמה מהם. 

קירות: בוחרים דווקא בצבעים קרים ורגועים

קיר אדום בוהק, קיר בירוק הנכון אבל הכל כך כהה, קיר בכחול רויאל דרמטי – כל אלו משתלבים נהדר בחללים גדולים ומרווחים שאליהם נכנס המון אור, אבל כשאתם מתמודדים עם חלל קטן, עדיף לחשוב יותר בהיר, פשוט ונקי. 

צבעוניות קרירה של אפורים ולבנים היא בחירה מעולה לחדרים קטנים שבהם רוצים ליצור תחושת מרחב אבל אם אתם צריכים קצת צבע בעיניים, ירוק מנטה בהיר או תכלת עדין ישרתו אתכם מצוין. אם כל זה מרגיש לכם נקי מדי, שלבו עוד צבע – דרמטי וכהה יותר – ותנו לו ביטוי באקססוריז, בפריטי טקסטיל משלימים כמו כריות נוי ושמרו על הקירות בהירים ונקיים. 

ריצוף: פרקטים שנותנים אשליית מרחב

כשאתם מגיעים אלינו לבחור פרקטים לבית, יש כמה קריטריונים שמעסיקים אתכם – הגוון של העץ, האיכות שצריכה להיות גבוהה כדי להבטיח עמידות לאורך זמן וגם הדרך שבה יותקן הפרקט ואיך הוא ייראה הלכה למעשה על הרצפה. 

כדי ליצור תחושה של מרחב כדאי לבחור בפרקט בהיר בגווני עץ טבעיים או פרקט צבוע לבן, אבל לצד בחירת הגוון – כדאי לבחור בלוחות פרקט מוארכים שנותנים אשליה של קווי אורך ארוכים.  

תאורה: בחירה בתאורה שקועה עם הרבה אור

תחושת מרחב היא נגזרת מיידית של האור בחדר. גם בחדר קטן אפשר ליצור תחושה של חלל בהיר ומואר ובכך ליצור אשליית מרחב. איך עושים את זה? בוחרים להאיר את החדר עם אור כמה שיותר טבעי. אם אתם עוד בשלב תכנון הבית, חשוב שתכניסו לתוכנית הבית חלונות גדולים שיכניסו גם לחדר קטן המון אור במהלך היום. 

אם מדובר בחלל שכבר נבנה, תוכלו להכניס עוד אור באמצעות גופי תאורה שקועים שמתבססים על אור פלורסנטי בהיר ככל האפשר. 

ריהוט: לא סטנדרטי, לא שגרתי

היום אפשר למצוא המון חברות ריהוט שמספקות פתרונות לחללים קטנים, כאלו שמאפשרים ליצור תחושת מרחב. לצד בחירת פרקטים וצבעים לקיר בגוונים בהירים, שמרו גם על ריהוט פשוט וטבעי ככל האפשר. 

בחרו ספה מאורכת אחת ולא בסט מסיבי של ספות, שולחן האוכל שתניחו בחדר האוכל הקטן יכול להיות פלטת עץ פשוטה שמוצמדת לקיר בסוף הארוחה ובמקום כסאות רבים אפשר לבחור בספסלים צרים וארוכים. זה הזמן לחשוב מחוץ לקופסה – אבל לשמור על זה פשוט. 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר