בתהליך העיצוב של כל אחד מהחדרים בבית אנחנו מתמודדים עם שאלות שונות. לעיתים מעצב הפנים הוא זה שפותר עבורנו את השאלות ולעיתים אנחנו אלו ששואלים ומתמודדים עם התשובות. חדר האמבטיה הוא ללא ספק אחד האתגרים הגדולים בכל בית וכיום – כמעט בכל דירה חדשה או בית – יש מספר חדרים כאלו.

תנאי החדר שמחייבים רגישות לרטיבות, מעוררים שאלות על בחירות נכונות בחומרי גמר ובפריטים שייכנסו אל החדר. אחת הדילמות המרכזיות היא החיבור בין הפרקט הנכון ובין הקרמיקה, שני אלמנטים שצריכים לחיות יחד במשך שנים.

מחברים בין הפרקט לקרמיקה

בחירה נכונה של פרקט לאמבטיה

לפני החיבור העיצובי בין הפרקט ובין הקרמיקה בחדר, חשוב להקדיש כמה שורות לבחירה הנכונה בפרקט לחדר האמבטיה. חשוב לבחור פרקט עמיד במים שמתאים לחדרים רטובים כמו חדרי האמבטיה בבית.

פרקט עמיד במים בנוי כך שיש לו שכבת הגנה נוספת המגנה עליו מפני מגע עם מים. כך אנחנו מבטיחים שהריצוף שבחרנו יתאים לחדר האמבטיה וישמש אותנו במשך שנים, ממש כמו הקרמיקה שבחרנו.

פרקט עץ מלא עמיד במים מגיע במגוון רחב של דגמים. אפשר לבחור בצבעים כהים וחמים או במראה סקנדינבי ובהיר יותר. לצד השיקול העיצובי, כדאי לבחור בפרקט בהתאם לגודל החלל, כאשר פרקט כהה יכול להתאים לחלל גדול בעוד שפרקט בהיר יתאים לחלל קטן.

חיבור לסגנון אחד של כל האלמנטים בחדר

אחת הדרכים לחבר בין פרקט עמיד במים לאחר שבחרתם באפשרות זו ובין שאר המוטיבים, ביניהם הקרמיקה בחדר, היא לחשוב על סגנון אחיד שיאפיין את החלל. כך למשל כדאי לבחור בפרקט בסגנון מודרני יחסית שישתלב עם קרמיקה בהירה וחלקה, כדי ליצור סגנון עכשווי.

לחילופין תוכלו לבחור בקרמיקה עם טקסטורה מסוימת ולשלב אותה עם פרקט בהיר שייצור ניגוד מיוחד. החיבור לסגנון כלשהו, שיש לו שפה מסוימת ומטרה מסוימת, יאפשר לכם בסופו של דבר להנות מחדר אמבטיה שתוכלו להשתמש בו במשך שנים.

חיבור לסגנון אחיד

בחירת צבעים משלימים, אבל לא אחידים

הצבעים הנבחרים לחדר האמבטיה יוצרים חיבורים בין האלמנטים השונים. לא חייבים לבחור בצבעים תואמים או בצבע אחד שולט, אלא ליצור חיבורים מעניינים. למשל פרקט כהה מאד עם קרמיקה בהירה ועיטורים כהים או פרקט בהיר עם קרמיקה כהה.

בנוסף, אפשר לבחור בפס קרמיקה בדוגמה מסוימת, שמתחברת בצורותיה לדוגמה על הפרקט. כך ניתן ליצור חיבור דרך טקסטורות וצבעים, מה שיוצר מראה מעניין יותר ונותן אופי לחדר האמבטיה.

עיצוב חדר האמבטיה משלב בין נוחות, פרקטיות ותחושה נעימה. חדרי האמבטיה כיום צריכים להעניק לנו חוויה של פינוק ולאפשר לנו לפנות זמן לעצמנו. באמצעות חיבור נכון בין אלמנטים שונים, מהקרמיקה ועד פרקט עמיד במים אפשר ליצור חדרי אמבטיה מעוצבים ונעימים שיעשו לנו חשק למקלחת צוננת בכל שעה ביום.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר