יש דברים שקל לנו לשנות ולעצב בתוך חלל של דירה שכורה כדי להעניק לה קצת מגע אישי, לתת ביטוי לסגנון העיצובי האהוב עלינו או פשוט לשדרג את המצב הקיים ולהפוך אותו לאסתטי יותר. אנחנו יכולים לצבוע את הקירות, לתלות מדפים או תמונות, להדביק טפט שקל להסיר או לאבזר את הדירה ברהיטים ייחודיים ומעניינים, פריטי נוי ושאר נגיעות אישיות.

כשמדובר ברצפת הדירה, לא מעט שוכרים מתמודדים עם בעיה רצינית – מצד אחד הרצפה אינה מתאימה לעיצוב הבית, ומצד שני לא ניתן לערוך בה שינויים מהותיים בלי להיכנס הוצאה כספית גבוהה ובטח שמבלי לקבל אישור מבעלי הבית.

הרעיונות שלפניכם יסייעו לכם לתת מענה לבעיית הרצפה ולשדרג אותה, מבלי להיכנס להוצאות גבוהות על דירה שאמנם אינה שלכם, אך עם זאת – אתם רוצים להרגיש בה הכי בבית.

התקנת פרקט בדירה שכורה

התקנת פרקט

לפרקט הנכון יש יכולת לשוות לדירה סטנדרטית או ישנה מראה חדש, נקי ומעוצב גם אם לא תשנו שום דבר מסביב. וכיום, ההיצע הרחב של סוגי פרקטים לא מחייב הוצאות גבוהות במיוחד או התקנה מורכבת.
במקרה של דירה שכורה, פרקט למינציה לרוב יהיה הבחירה הטובה ביותר. הוא זול יחסית, קל להתקנה ומאפשר בחירה מתוך מגוון עצום של דגמים שונים, שיתאימו לתקציב, לסגנון ולמראה שאתם רוצים לקבל.

שטיחים מעוצבים

לא כולנו אוהבים שטיחים, בטח לא בארץ חמה כמו ישראל בה בקיץ אנחנו רוצים להרגיש את הרצפה הקרה מתחת לרגליים. אבל אם הרצפה בדירה שלכם ישנה, מוכתמת או פשוט פחות אסתטית, שטיחים הם דווקא פתרון מהיר ויעיל – הם מגיעים בשלל גדלים ועיצובים, קל לארוז אותם ולהעביר אותם לדירה הבאה והם מודולריים ונוחים לשימוש, כך שתוכלו גם להעביר אותם מחדר לחדר או לגלגל ולאחסן אותם במהלך הקיץ.

ניקוי וליטוש של הרצפות

לפעמים הבעיה היא לא בעיצוב הרצפה בדירה השכורה, אלא דווקא במצב שלה. במקרה כזה תוכלו להזמין חברה מקצועית שמתמחה בניקוי רצפות. חברות ניקוי ופוליש לרצפה יכולות להפוך את הרצפה העייפה, העמוסה כתמים והאפרורית שלכם לרצפה נקייה ובוהקת, תלוי כמובן במצב המקורי של הרצפה. כדאי להשקיע בניקוי שמתבצע באופן חד פעמי ומחזיק מעמד למעלה משנה.

פופים וכריות לרצפה

אחת הדרכים הזולות והפשוטות במיוחד לשדרג את הרצפה שלכם, היא על ידי הנחה של פופים רכים או כריות גדולות על הרצפה. אלו יכולים לשמש כמקום ישיבה נוסף בסלון שלכם, כפינת קריאה וזולה נעימה או כבסיס לחדר המשחקים של הילדים, תלוי היכן תמקמו אותם ברחבי הדירה. מה שבטוח, הם יסתירו את הפגמים שעל הרצפה ויגרמו לכם להרגיש קצת יותר טוב לגביה.

החלפת רצפות

אם אתם יודעים שאתם עומדים להישאר בדירה זמן רב ורוצים להחליף את רצפות הדירה, תוכלו לערוך הסכם עם בעלי הדירה. תוכלו לקבל זיכוי על שכר הדירה בתמורה להחלפת הריצוף או לחלוק את ההוצאה עם בעלי הדירה. במקרה זה תצטרכו להתגמש לא מעט, שכן ייתכן ובעלי הדירה לא יסכימו אתכם לגבי בחירת הרצפות לדירה. בנוסף, ייתכן והדבר יגרור חתימה על חוזה שיאגד את כל התנאים וההוצאות על החלפת הריצוף, שלכם ושל בעלי הדירה. ייתכן ומסיבה זו עדיף לבחור בריצוף מודולרי כמו פרקט למינציה שיקל על כל התהליך. ריצוף הדירה כולה על ידיכם – מדובר ברעיון לאמיצים בלבד ולמי שבאמת מתכוונים להישאר בדירה השכורה הזו לאורך תקופה ארוכה מאד.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר