שבוע העיצוב במילאנו התקיים לפני כמה שבועות והציף את הטרנדים הכי חמים בעולם העיצוב. זהו אירוע ענק שאליו מגיעים מעצבים, אדריכלים, אמנים ויוצרים מכל רחבי העולם ונפגשים גם עם חברות עיצוב בכל תחום שהוא.

גם הפרקטים משתלבים בעיצוב הבית ומתחברים לטרנדים המוצגים בתערוכה הענקית, שכוללת אלפי מיצגים, בכל פעם בדרך אחרת ובהתאם לרוח העיצובית, אבל אין דבר מרתק מלראות את מה שקורה מסביב משתנה ומתעדכן.

בחרנו כמה מהטרנדים שליוו את שבוע העיצוב האחרון. 

חצי הכדור הדרומי שולט 

שבטיות, טקסיות, נופי הים והמדבר, דוגמאות אפריקאיות או הסימנים השבטיים של המאורים, את כל הדברים האלו יכולנו לפגוש בשבוע העיצוב בכמה מהדוכנים. הטרנד החם של חצי הכדור הדרומי, על השבטים, המסורות הקדומות, הנופים החשופים והגוונים המיוחדים לו בא לידי ביטוי בהרבה מאד פריטים עיצוביים שנראה בשנה הקרובה בחנויות.

איך כל זה מתחבר עם פרקטים בבית? הגוונים החומים של החול והאדמה או הכחול של האוקיינוס מתחברים נפלא עם פרקטים בהירים מעץ טבעי.

המינימליזם עדיין איתנו

טרנד המינימליזם מלווה את עולם העיצוב בשנים האחרונות, מתוך מגמה שמכבדת קיימות והסתפקות במועט. כמה שפחות פריטים ככה יש שקט בראש, זו המנטרה שחוזרת על עצמה.

המילים “שימוש חכם” ליוו את המיצגים שעסקו בטרנד המינימליסטי, עם רהיטים שבהם אפשר לראות אחסון חכם, מדפים קטנים שמספיקים למספר ספרים קטן, מה שנשאר אחרי שניקינו את הבית מהאוסף הגדול, מגרות ותאים שמספיקים רק לכמה חפצים בודדים ועוד.

טרנד המינימליזם משתלב נפלא עם פרקטים בגוונים בהירים של לבן ועץ טבעי, שנותנים תחושת מרחב וספייס.

האפורים נכנסים הביתה

ולא סתם אפורים – בטון כהה. בדוכנים שעסקו בחדרי אמבטיה ומקלחות יכולנו לראות את האפור מכסה את חדרי האמבטיה ומחליף את החרסינה הלבנה שהייתה ברירת המחדל הטבעית בהרבה מאד בתים. הרעיון הוא לשלב בין טקסטורות שונות שכולן אפורות – בטון מחוספס, קרמיקה חלקה, טקסטיל בעבודת יד ועוד.

אילו פרקטים יכולים להשתלב עם הטרנד הזה? פרקטים בגוון אפור מעץ או פרקטים שחורים, שיוסיפו עוד טקסטורה לחדרים כאלו.

מחזירים את הכבוד לעבודות היד

אחרי שנים של ייצור המוני והזמנות מסין, הגיע הזמן לשים קצת יותר דגש על הפרטים הקטנים. עבודות היד מקבלות את הבמה בעיקר בתחום הטקסטיל, עם בדים שנצבעו בעבודת יד, צבעים טבעיים שיוצרו מצמחים, שילובים של חומרים טבעיים וקולקציות שמורכבות מפריטים אחדים שכולם מיוצרים אחד אחד.

כמובן שכאן כל אחד מאיתנו יכול לבחור את הפריטים האהובים עליו, לפי הצבעים והאווירה בבית ולשלב אותם עם פרקטים בגוונים שונים שמתחברים לסגנון העיצובי בבית כולו.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר