אחת השאלות שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם היא האם כדאי לנו לוותר על פרקט ישן ולהתקין פרקט חדש או להשקיע דווקא בחידוש הפרקט.

בעיננו, זו כמובן שאלה מאד אינדיבידואלית שהתשובה לה תלויה בסוג הפרקט, בהיסטוריה שלו, בכתמים ובחבלות שספג עם השנים ובתחזוקה השוטפת שקיבל. ובכל זאת, איך יודעים מתי להחליף ומתי אפשר לחדש פרקט? ומדוע אנחנו חושבים שדווקא עדיף להרכיב מחדש?

הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת על חידוש או התקנת פרקטים מחדש.

התשובה טמונה בסוג הפרקט

במקרים רבים בהחלט עדיף להרכיב מחדש את הפרקט ולוותר על ניסיונות לשחזור המצב הראשוני שלו, בעיקר אם מדובר בפרקט שעבר הרבה תלאות בדרך, אבל יותר מההיסטוריה של הפרקט, מה שישפיע על ההחלטה להחליף או להשקיע בחידוש הוא סוג הפרקט.

פרקט למינציה למשל, קשה מאד לשפץ ולחדש, כיוון שאי אפשר ללטש, למרוח עליו פוליש או לנקות אותו באמצעים מסיביים ולכן במקרה כזה עדיף דווקא לפרק ולהתקין פרקט חדש.

עד כמה החלקים פגומים

השאלה הבאה שתשפיע על ההחלטה לחדש או להרכיב מחדש את רצפת הפרקט היא כמה חלקים פגומים ושחוקים יש ומה מצריך מאיתנו להחזיר אותם למצב הטוב ביותר שניתן. אם ההשקעה בכך גדולה ומדובר בעבודה רצינית, יכול להיות שעדיף לנצל את המצב ולהחליף את כל הריצוף.

החלפת חלקים פגומים פירושה פירוק של הפרקט והרכבה מחדש, מה שעלול ליצור בעיות חדשות ופרוצדורה לא פשוטה, לכן במקרים רבים עדיף להחליט על חידוש כללי ופשוט להחליף את הרצפה הקיימת.

פרקט עם היסטוריה ארוכה

עוד שאלה חשובה היא מתי הותקן הפרקט ומה הוא עבר עם השנים. בבתים רבים מקפידים לתחזק את הפרקט בצורה נכונה – כלומר לא לשטוף אותו עם הרבה מים, לנקות אותו באמצעות שאיבת אבק ומטלית לחה ולא להשתמש בחומרי ניקוי שלא מתאימים לרצפות פרקט. עם זאת, לא בכל בית התמונה כל כך מושלמת ולפעמים הירושה שאנחנו מקבלים כשאנחנו עוברים לבית ובו פרקט ישן היא רצפה עם נזקים חמורים.

אם הפרקט במהלך השנים טופל בצורה לא נכונה, ייתכן והנזק הוא לא רק חיצוני אלא גם בחיבורים ובחלקים הפנימיים של הפרקט. לכן מומלץ להזמין איש מקצוע שיבדוק את מצב הפרקט ויעריך האם לא כדאי פשוט לפרק את הפרקט ולהחליף אותו.

הרכבה מחדש של פרקט בבית תבטיח שמעתה והלאה הפרקט יטופל בצורה נכונה על ידיכם, בלי קשר למה שעשו הדיירים הקודמים בבית.

בשורה התחתונה, למרות שכל מקרה לגופו, הרכבת פרקט מחדש היא לגמרי הזדמנות להתחיל דף נקי וחלק ולהבטיח עוד שנים ארוכות של מראה אסתטי ומעוצב בבית שלכם. אנחנו כאן לספק לכם את האינפורמציה הדרושה כדי לעשות את הבחירה הנכונה וליהנות מבית מעוצב.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר