הקיץ הוא הזמן שכל כך הרבה בתים עוברים בו מתיחת פנים. אולם התצוגה שלנו מארח יותר לקוחות שמחפשים השראה ובאים למצוא פרקט מושלם בבית. הרבה פעמים שואלים אותנו מה כדאי לעשות עם הריצוף הקיים, או יותר נכון, איך לשלב בין רצפת פרקט בחלק מהבית ובין חדרים שבהם צריך מכל מיני סיבות להשאיר את הריצוף הישן.

למרות שהיום אפשר להחליף בקלות כל ריצוף ולהתקין פרקט חדש במקומו, אנחנו מבינים שלפעמים יש אילוצים שאי אפשר לפצח. לכן אנחנו כאן עם כמה עצות עיצוביות ורעיונות שראינו בכל מיני בתים בהם התקנו ריצוף.

כל הצבעים ממשפחה אחת שיוצרת הרמוניה

אם יש לכם ריצוף קיים שתרצו להשאיר בחלק מהחדרים ויש פרקט שתרצו להתקין בחדרים אחרים, תצטרכו להתאים בין גווני הריצוף, כך שיהיה ביניהם מכנה משותף.

עדיף להימנע מניגודים מאד חזקים בין שני סוגי הריצוף. לדוגמה, פרקט לבן עם ריצוף קרמיקה כהה. החיבור בין משפחות גוונים דומות יוצר הרמוניה ומטשטש את העובדה שבבית יש כמה סוגי ריצוף שונים.

הגדרה של סגנון עיצובי – עם לוחות השראה ותוכניות שנותנות כיוון

עוד לפני שאתם בוחרים פרקט שישתלב לצד הריצוף הקיים, חשוב למצוא את המכנה המשותף בין כל החללים בבית, או במילים אחרות – להבין מהו הסגנון העיצובי שיוביל את תהליך השיפוץ.

עבודה עם מעצב פנים שבונה עבורכם את תוכנית העיצוב ומשלב בה את הפרקט החדש היא הבחירה הכי נבונה. אם אין לכם תקציב למעצב פנים שילווה אתכם בשיפוץ, כדאי לכל הפחות לקחת פגישת ייעוץ או ליצור יחד עם מעצב לוח השראה שייתן לכם כיוון עיצובי אחיד.

מה נשאר ומה הולך? 

אחד הדברים שיעזרו לכם לבחור פרקט מתאים לחדרים שעוברים שיפוץ ולשלב את כל האלמנטים ביחד הוא המיון הבסיסי של הפריטים שנשארים בבית ואלו שנעלמים עם השיפוץ. כך למשל אם יש ספה אהובה במיוחד שנשארת והריצוף מתחתיה מתחלף, תוכלו לקחת זאת בחשבון בבחירת הפרקט. כך גם בכל הקשור לצבעי הקירות, לריהוט מובנה כמו ספריות או מטבח או לסוג הדלתות והחלונות החדשים שיותקנו בשיפוץ.

המיון והסדר יעזרו לכם למצוא את הכיוון המאחד בין כל הפריטים הנותרים, וביניהם גם פרקט חדש שמותקן והריצוף הישן שנשאר.

התקנת פרקט חדש בבית שעובר שיפוץ אך שומר על חלק מהריצוף הישן הוא אתגר. השאלה המרכזית היא איך לשמור על מראה אחיד בכל החללים בבית, כך שתיווצר תחושת הרמוניה ושקט אמיתית, כמו שצריך להרגיש בבית.

תכנון נכון, ייעוץ של מעצב עם חזון, הגדרה מדויקת של הסגנון העיצובי ומיון בין הפריטים שהולכים ואלו שנשארים – כל הדברים האלו יעזרו לכם ליצור מראה אחיד ומיוחד בבית המשופץ שלכם.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר