הקיץ מוקדש אצל לא מעט אנשים לשיפוץ הבית. מזג האוויר הנעים מאפשר לנו לפתוח את הבית, להוציא את החפצים החוצה ולערוך שינויים – קטנים או גדולים – במראה הבית שלנו. בתחום הריצוף והחיפוי, אנחנו נהנים בכל שנה מחידושים והמצאות, שעוזרים לנו להעניק לבית שלכם מראה חדש ורענן. החידושים הללו לא רק אסתטיים ומיוחדים, אלא גם מספקים פתרונות חכמים נגד בעיות שונות, מרטיבות ועד ללכלוך.

מאריחים מצוירים שהם פלאש בק לתחילת המאה הקודמת ועד לפתרונות חכמים כמו פרקט עמיד במים, סקרנו עבורכם כמה מהחידושים שכדאי להכיר אם אתם בדרך לשיפוץ.

 

אריחים

אריחים מעוטרים ומודפסים:

בשנים האחרונות חוזרים לאופנה אותם אריחים מצוירים שהתרגלנו לראות בבתים ישנים, בעיקר בסגנון ערבי, בערים כמו יפו, ירושלים או חיפה ובדירות הישנות בתל אביב. האריחים המצוירים משתלבים בחיפויי קיר, אך גם בריצוף הבית.

חידוש נוסף בתחום האריחים המעוטרים והמצוירים הוא הדפסה דיגיטלית על אריחים, שמאפשרת ליצור חיפויים בעיצוב מיוחד לצד הדפסה שמדמה טקסטורות ומרקמים, למשל אריחי גרניט פורצלן שמדמים מראה בטון מחוספס או אריחים עם אלמנטים של עץ ואפילו תחרה.

חיפויים מזכוכית:

את הקירות העבים בבית מחליפות לא פעם מחיצות מזכוכית שמשמשות חיפוי חכם. למה חכם? חיפויי זכוכית, שעשויים לרוב ממסגרת דקה וזכוכית חזקה ומחוסמת, הופכים דירה קטנה ליותר גדולה ומאווררת, מחברים בין הפנים לחוץ ומרחיבים את האפשרויות לעיצוב הדירה או הבית.

בדירות קטנות הפכו קירות מזכוכית לאמצעי להגדלת החלל, כאשר יוצרים גם וילון שיאפשר פרטיות ואינטימיות כאשר יש צורך בחציצה אטומה בין החדרים.

ריצוף גיאומטרי:

את האריחים המרובעים או המלבנים שאנחנו רגילים אליהם מחליפים כיום אריחים קצת אחרים, בצורות גיאומטריות לא סטנדרטיות, ביניהן משושה, מתומן, מעויינים ועוד. האריחים מגיעים במגוון רחב של דוגמאות וטקסטורות ואפשר לשלב בין כמה צבעים כדי ליצור דוגמה על הרצפה.

חיפויי עץ:

עוד טרנד חם בעולם החיפויים הוא שימוש בריבועי עץ בגדלים שונים היוצרים מעין חיפוי פרקט לקיר. חיפוי עץ זה יכול להיות שטוח או ליצור תלת מימדיות באמצעות חתיכות עץ ברוחבים וגדלים שונים, שחלקם בולטים על שטח הקיר. בדומה לבחירת פרקט עמיד במים גם כאן חשוב לוודא שהעץ עבר תהליך שמאפשר הגנה מפני רטיבות.

פרקט עמיד במים במטבח

 

פרקט עמיד במים:

עד לפני כמה שנים רוב לקוחותינו היו מפחדים להתקין פרקט בחדר האמבטיה, במטבח או בכל מקום אחר מועד לפורענות. אחד החידושים בתחום שלנו, תחום הפרקטים, הוא פרקט עמיד במים שנקרא גם אימפרסיב. העץ עובר תהליך שבו מוטמעת מעליו שכבה מגנה איכותית מאד המאפשרת הגנה מפני רטיבות ונוזלים. הפרקט מגיע במגוון רב של דוגמאות, גוונים וטקסטורות.

היתרון של פרקט עמיד במים הוא האחידות שהוא יוצר בכל שטחי הבית. בניגוד לפרקט רגיל אותו לא פעם חוששים להתקין בחדרים הרגישים יותר, כאן ניתן להתקין את הפרקט בכל הבית וליצור מראה אסתטי ואחיד יותר.

החידושים האלו יכולים להפוך את השיפוץ שלכם לעדכני, מיוחד ומשודרג. עכשיו נותר רק לבחור את האלמנטים שתרצו להכניס לבית שלכם ולבחור בבעלי המקצוע הטובים ביותר, כדי שתוכלו לעבור את השיפוץ בשלום.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר