יש אינספור פרקטים בשוק וגם לנו לפעמים ההתרגשות עולה ואנחנו לא יודעים במה לבחור, אבל יש מסקנה אחת שבה אנחנו בטוחים – פרקט עץ אמיתי מכניס לכל בית קסם מיוחד. אם נכנסתם לבית חדש שכבר הותקנה בו רצפת פרקט, עולה השאלה האם מדובר בפרקט אמיתי או דמוי.

סימנים שמדובר בפרקט עץ אמיתי

תחושה של עץ גולמי במראה טבעי ככל האפשר

פרקט עץ אמיתי תמיד ייתן תחושה של עץ טבעי וגולמי. גם כשמדובר בפרקט במראה מודרני או חלק, עדיין תוכלו לזהות את הסיפור של העץ ולהבין מה עבר עליו. העצים הנפוצים להתקנת פרקט עץ מלא ואמיתי הם אלון, טיק ואגוז ובמדינות רבות גם עצי ארז. המראה הוא בדרך כלל מלוטש, אבל ניתן להבחין באופי של העץ.

חוזק בכל צעד

פרקט עץ אמיתי אמור להיות חזק ועמיד לאורך זמן, זאת בתנאי שהוא נקנה במקום איכותי, שההתקנה הייתה נכונה והתחזוקה לאורך השנים הייתה טובה. אם נכנסתם לבית שבו מותקן פרקט עץ אמיתי תוכלו לצעוד ולהרגיש את העוצמה והחוזק שלו. הפרקט אמור להיות חלק, לא אמורים להיות קימורים או חיתוכים בחיבורים והתחושה היא של רצפה חזקה ועמידה.

תחושת התיישנות שמחמיאה לפרקט

פרקט עץ אמיתי, בניגוד לכל ריצוף אחר שמדמה רצפת עץ, אמור לעבור התיישנות עדינה משנה לשנה. הוא לא אמור להיראות שחוק ועייף – אבל ניתן לראות עליו את ההתיישנות הטבעית. באמצעות טיפול נכון בעץ, המראה האלגנטי והיוקרתי של העץ המלא נשמר. לאחר הרבה שנים מתווסף לפרקט עץ אמיתי אופי שאפשר רק לחקות כשמעצבים פרקט שאינו מעץ.

אווירה חמימה ומעוצבת

אחד המאפיינים של פרקט עץ אמיתי היא האווירה שהוא יוצר, שבודאי גרמה לכם לרכוש את הבית בין שאר האלמנטים שמצאתם בו. זוהי תחושה חמימה, ביתית ועדינה, אבל גם יוקרתית ואיכותית. הפרקט אמור לעשות את אפקט ה"וואו" וגם אם לא טופל נכון במהלך השנים, הוא אמור להיראות כמו רהיט עץ יוקרתי שמחזיק מעמד במשך שנים וליצור את האווירה החמימה שעץ כזה יוצר.

בלי קיפולים, רווחים בחיבורים ושאר תופעות

פרקט עץ אמיתי הוא פרקט כבד וחזק, שאינו אמור לזוז או להתקלף. בניגוד לפרקט למינציה או ריצוף אחר דמוי פרקט, לא תראו קילופים בקצוות הלוחות, רווחים בחיבורים ועוד תופעות מעיקות שמחייבות לפרק את הריצוף ולהתקין חדש.

בדרך כלל פרקט עץ, בגלל כובדו והמסיביות שלו, יעמוד במקום. אם היה טיפול נכון לאורך השנים, החיבורים לא אמורים להתרופף והמראה אמור להישאר קבוע לאורך שנים על גבי שנים.

אין ספק שבין שלל סוגי הפרקטים הקיימים כיום, פרקט עץ אמיתי הוא בחירה מעולה לכל בית. אם ירשתם או קניתם בית ישן ויש בו רצפת עץ, תקבלו כבר ברגע המעבר תחושה חמימה ויוקרתית – שלא תמיד מקבלים בבית חדש.

 

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר