אחד הדברים שאנחנו הכי נהנים לעשות הוא לארוז את המזוודה המלאה בציפיות ותכנונים ולנסוע לאיטליה. לא, אנחנו לא עושים זאת רק בגלל הפסטה, היין הטוב והנופים המהממים אלא בעיקר בגלל הפרקטים. ולא סתם פרקטים, אלא קולקציית פרקט ענתיק שאנחנו מייבאים במיוחד מאיטליה.

החלטנו לספר לכם קצת יותר על המסעות האלו, דווקא מהצד של הפרקט עצמו. כיצד מייצרים היום באיטליה פרקט עתיק ומה בעצם הופך אותו לכזה?

הפרקטים העתיקים

מפעלים משפחתיים שהפכו לאימפריות קטנות

המסע שלנו באיטליה מתחיל תמיד באזורים הכפריים, מטוסקנה ועד אומבריה. העוסקים במלאכה של איתור רצפות עתיקות, של עיבוד העץ ושל הכנת פרקטים יוקרתיים ועתיקים הם בדרך כלל מפעלים קטנים, כאלו שהוקמו על ידי משפחות שמכירות את האזור שבו הן גרות כמו את כף ידן.

הם דואגים לפרק ולאסוף רצפות עץ עתיקות מוילות שעוברות שיפוץ, מבתי כפר עתיקים שזקוקים לחידוש וממקומות נוספים שבהם כבר אין צורך ברצפה העתיקה. התהליך לא נגמר רק באיסוף העץ אלא גם בעיבודו.

וילה עתיקה באיטליה

עבודה מדויקת ואמנותית – שאין לה תחליף באף מקום אחר

עבודת עיבוד העץ והפיכתו לפרקטים היוקרתיים שאנחנו מביאים ארצה, יכולה להיות אפילו עבודה סיזיפית. כדי ליצור את קולקציית פרקט ענתיק עוברים בעלי המקצוע המיומנים האלו, שמכירים את תכונות העץ ויודעים כיצד לתקן, להחליק ולשפץ גם עץ שגילו מאות שנים.

בעלי המקצוע האלו יודעים לזהות בדיוק באיזה מצב העץ ומה צריך לעשות כדי לעבד אותו ולהפוך אותו לפרקט. הם יודעים כיצד לנקות, לשמן ולהכין אותו לשימוש, כך שלנו רק נשאר לעזור לכם לבחור את הפרקט המתאים לכם ולשלוח אתכם מאושרים לבית חדש ומעוצב.

בביקורים שלנו במפעלים כמו באסנו באיטליה, אחד המפעלים איתם אנחנו עובדים באופן קבוע, נחשפנו לקסם של ידיים עובדות, לאט לאט ובזהירות, כדי להחיות עץ שסוחב איתו סיפורים של מאות שנים. ידיים מבוגרות ומקומטות שעושות את העבודה הזו במשך שנים רבות.

לכל בית יש סיפור – שבא לידי ביטוי דרך העץ

המסע באיטליה כדי לחפש עבורכם פרקט ענתיק איכותי ומדויק מוביל אותנו למקומות יפיפיים, שאורח החיים הכפרי בהם קסום במיוחד. אנחנו מגלים בכל פעם מחדש שלכל בית, גם הבית שעובר בדיוק שיפוץ או נהרס לטובת בנייה של בית אחר, יש סיפור משלו.

זה יכול להיות סיפור משפחתי על משפחת איכרים פשוטה שבנתה כל חלק בבית לגמרי בעצמה, במשך שנים, או סיפור על משפחה עשירה שקנתה וילה הצופה אל כרמים ומטעי זיתים, כאלו שאנחנו חולמים להתעורר לנופם בנופש מפנק בטוסקנה.

כמו שאנחנו מאמינים שרצפות פרקטים יוצרות אווירה של בית, כך גם האיטלקים מבינים שמאחורי כל רצפת עץ עתיקה יש סיפור מיוחד. בידיים שיודעות מהי אומנות הם משחזרים את הסיפור הזה והופכים את הפרקטים האלו למיוחדים במינם.

כאלו שאנחנו גאים בכל פעם מחדש להביא איתנו ארצה לעולם התצוגה שלנו.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר