חלק גדול מסוגי הפרקטים הקיימים בשוק ניתנים להרכבה באופן אינטואיטיבי וללא כלים מיוחדים. כשמדובר בפרקט למינציה, למשל, ההתקנה היא פשוטה למדי ולא מחייבת בהכרח ניסיון או ידע מקצועי רב. זה כמובן, במידה והתנאים של החלל והרצפה הם מושלמים.

אלא שתנאים מושלמים יש בעיקר בפנטזיות. במציאות יש לא מעט הפתעות ואתגרים שעלולים להותיר את השאפתנים שבחרו לצלוח את המשימה בגפם, אובדי עצות.

ומה לגבי שלב התכנון ועבודת ההכנה שקריטיים להצלחת המשימה? אנשים שאינם מנוסים לעיתים כלל לא מודעים לכך שיש להיערך מראש והתוצאות, הרבה פעמים, מותירות עוגמת נפש וחרטה על שכלל יצאו לדרך. אז מה צריך לדעת על הרכבת פרקט לבד ומה ההבדלים בין הרכבה עצמאית להתקנה של חברת פרקטים מקצועית? זאת ועוד, בכתבה הבאה.

פילוס הרצפה

לפני שמתקינים פרקט יש לבצע מספר פעולות מטרימות. ראשית, צריך לוודא שהרצפה מפולסת. במידה והיא לא, עלולים להיווצר הבדלי גבהים בין חלקי הפרקט השונים. אלו יכולים להוביל לשברים בחיבור שבין החלקים השונים. בקיצור נמרץ, אם לא תפלסו את הרצפה, כנראה שתצטרכו לפרק את הפרקט ולהרכיב פרקט אחר במקומו, בסופו של דבר. מקרה קלאסי של חיסכון שיעלה לכם ביוקר. את ההכנה של החדר עושים בדרך כלל באמצעות ריצוף מחדש עם אריחי סוג ב' או באמצעות מדה מתפלסת.

קיצור דלתות

לאחר שבדקנו את מצב הרצפה, יש לבדוק האם צריך לקצר את דלתות החדרים על מנת שיתאימו לגובה החדש של הרצפה לאחר התקנת הפרקט. במקרה והרצפה הוגבהה לצורך התקנת הפרקט, ועליה נוספה גם שכבת הפרקט, ייתכן ודלת החדר המיועד פשוט לא תיסגר. חברת פרקטים תדע להתמודד עם הנושא כראוי..

הרכבת הפרקט 

לאחר שהכנו את השטח והכשרנו את החלל, רק אז אנו מגיעים, למעשה, לשלב של הרכבת הפרקט. שלב מורכב שמצריך לא מעט הכנה ועבודה בפני עצמו. שלב הרכבת הפרקט דורשת התאמה לחלל הספציפי שלכם. לעיתים יהיה צורך לנסר את קצוות חלקי הפרקט בהתאם למידות החדר. לעיתים, אם הקירות אינם ישרים לחלוטין, יהיה עליכם לבצע חיתוכים מיוחדים ומדויקים. לצורך ביצוע עבודה כזו, אתם תזדקקו לכלי עבודה מתאימים וכמובן להחזיק בידע המתאים לביצוע המדידות והניסורים כדי לצלוח את המשימה וכדי למנוע בזבוז חומר.

חסכו בזמן ומאמץ

לאחר שהבנתם כמה אתגרים וסיבוכים אפשריים עומדים בפניכם, אתם בוודאי שוקלים – ובצדק, להשתמש במתקין מוסמך מטעם חברת פרקטים – פרקט בשרון. בוא נדבר על היתרונות שגלומים בבחירה הזו. היתרון המשמעותי ביותר עבור רובנו הוא חסכון בזמן. תהליך התקנה עצמאי דורש זמן. זמן שלכם ששווה כסף. אם תלכו על האופציה של התקנת פרקטים עם מתקין, הכל יגיע אליכם הביתה פעם אחת, והכל יתבצע בבת אחת. ההתקנה זורמת, היא לא דורשת מכם אנרגיה או מאמץ, אין צורך לעצור כיוון שאין את הכלים המתאימים, האביזרים הדרושים או הידע להמשך העבודה, אתם רק ממתינים ומאשרים את התוצאה הסופית.

כיסוי ואחריות של גורם מקצועי

אחד היתרונות החשובים שגלומים בבחירה במתקין מקצועי הוא שיש לכם "אמא ואבא". מתקין מקצועי יעניק לכם אחריות לא רק למקרים של תיקוני נזקים, אלא גם במידה ומתעורר צורך או פשוט רצון אישי להחליף את הפרקט. גורם מקצועי כמו חברת פרקטים וותיקה יוכל להחליף את הפרקט בקלות ושוב, ללא מאמץ מצדכם. כמו כן, במידה ורכשתם את הפרקט מהמתקין, בדקו האם המחיר כולל גם הובלה של הפרקט ופינוי כל חתיכות הפרקט שנותרו בסיום ההתקנה. אם כבר להתפנק, אז עד הסוף.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר