אחרי שבחרתם את העיצוב, הטקסטורה והמראה של הפרקטים שתתקינו בבית, עולה השאלה איזה גימור עדיף. פרקטים חייבים לעבור תהליך של חיפוי וגימור בחומר שישמור עליהם עמידים, חזקים ומוגנים מפני הלכלוך, האבק, גרירות הרהיטים וכל שאר הדברים שעלולים לסכן את מראה הפרקט.

שני סוגי הגימורים הבולטים ביותר בתחום שלנו הם גימור בלכה וגימור בשמן. במאמר הזה נרחיב קצת על שני סוגי הגימורים ונבדוק מה מתאים לכם.

היתרונות והחסרונות של גימור לכה

ציפוי פרקטים בלכה נפוץ היום בהרבה מאד בתים. היתרון המשמעותי שלו הוא ההגנה שמשתנה בין סוגי הלכה השונים והמראה המגוון שאפשר ליצור באמצעות בחירה בלכה מסוימת. יש לכה מבריקה, לכה בעלת מראה מט, לכה שמשאירה את המראה מחוספס ונותנת כבוד לטקסטורה הטבעית של העץ ועוד. בחירה בלכה שהיא בגימור מט עדיפה שכן היא מונעת בצורה הרבה יותר טובה את השריטות והסימנים.

שכבת הלכה, בעיקר כאשר מדובר על לכה איכותית ועל כמה שכבות הגנה, מונעת כתמים על העץ ושריטות. שכבת לכה איכותית מונעת גם שינוי בגוון העץ, מה שעוזר לשמור על מראה הפרקט לאורך שנים ארוכות. עם זאת, חשוב לדעת שלמרות העמידות הגבוהה שמציעה לכה, קשה לשפץ את הפרקט באופן חלקי כי יהיו הבדלים בין גווני העץ. כלומר, אין אפשרות לתקן רק חלק מהריצוף.

חשוב לדעת שלכל מוצר בתחום הלכות לפרקטים יש רמת גימור שונה, כאשר אנשי המקצוע הטובים ביותר משתמשים בדרגות הגימור הגבוהות.

היתרונות והחסרונות של פרקטים בגימור שמן

פרקטים בגימור של שמן הם פרקטים מוגנים שדורשים שכבת שימון דקה יחסית. היום קיימים סוגים שונים של גימורים על בסיס שמן שיוצרים אפילו עמידות רבה יותר, כך למשל פרקט בגימור שמן שעווה שיוצר שכבת הגנה משמעותית וממלא בעצם את המקומות בעץ שמועדים לפורענות. הגימור הוא טבעי מאד ואין שינוי של הצבע. סוג נוסף של גימור באמצעות שמן מערב גם שימוש באור אולטרא סגול שיוצר הגנה נוספת על העץ.

היתרון הכי משמעותי של גימור באמצעות שמן הוא שניתן לחזור ולבצע פעולות תחזוקה בלי לפחד שהצבע של הפרקט ישתנה או לפחד לתקן את הפרקט במקומות מסוימים. השמן שנספג מותיר את העץ עם הגוון המקורי ושומר עליו. אפשר לחזור על פעולת התחזוקה של הפרקט בקלות באמצעות תכשירים ביתיים, שמומלץ לקבל עליהם המלצה מספק הפרקטים שלכם.

בנוסף, שמן מסייע להדגיש אלמנטים בתוך העץ, למשל פרקטים מחוספסים וכפריים. הוא נותן דגש על הדוגמה הטבעית של העץ ומחזק אותה.

כדי להבין איזה סוג של גימור מתאים לפרקטים שלכם, אנחנו מזמינים אתכם להגיע לאולם התצוגה, לבחור את הפרקט המועדף עליכם ואנחנו ניתן לכם את כל האינפורמציה הדרושה כדי להחליט על סוג הגימור.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר