רצפת פרקט משרה אווירה יוקרתית ומוסיפה מראה מאוד אלגנטי לכל חדר וחלל. בעבר היה מקובל לעצב ארמונות עם ריצוף עץ; ולמשך תקופה הוא היה מזוהה בעיקר עם אריסטוקרטים וסימל עושר ואצולה. לשמחתינו… הדברים השתנו וכיום מחירי הפרקטים מאפשרים לכל אדם שרוצה לשדרג את ביתו לעשות זאת מבלי לקרוע את הכיס.

אז מה הם המשתנים המשפיעים על עלות הפרקטים? במאמר הבא תקבלו את כל התשובות. בואו נתחיל 😊 

מה משפיע על עלות הפרקטים?

  • סוג הפרקט – סוג הפרקט הוא הגורם העיקרי שמשפיע על העלות הסופית. שוק הפרקטים מציע מגוון רחב של סוגי עץ לבחירתכם, בין היתר פרקט עץ מלא קלאסי, פרקט למינציה, פרקט שלוש שכבות, פרקט שעם, פרקט למינציה עמיד למים ועוד. בדומה לריהוט, גם בעולם הריצוף, סוג עץ מלא נחשב ליקר יותר. בנוסף, יש לקחת בחשבון את נושא עמידות הפרקט – העלות תושפע מאוד מפרמטר מדד העמידות והשחיקה של כל סוג פרקט (מדד AC), כאשר פרקטים עם ציון AC3 במדד הינם הכי פחות עמידים ו- AC5 הינם העמידים ביותר ומתאימים למקומות כמו משרדים ועסקים עם תנועה מרובה. 
  • ארץ ייצור – כיום תוכלו למצוא פרקטים מהרבה מאוד ארצות בעולם כאשר לכל ארץ ייצור יש את הפרמטרים שמייחדים אותה וכן את המאפיינים שמשפיעים על האיכות הפרקט. לדוגמה, הפרקטים שמגיעים אלינו מארצות אירופה ובעיקר מאיטליה, צרפת, בלגיה, גרמניה, הולנד וצ'כיה נחשבים לאיכותיים והיקרים ביותר בהתאם. לעומת זאת, פרקטים המגיעים מארצות המזרח ובעיקר מסין נחשבים לפחות איכותיים מהאירופאיים אך מבחינת עלות הם זולים מהם באופן משמעותי.
  • התקנה – הגורם השלישי שמשפיע על עלות הפרקטים הוא כל נושא ההתקנה שכולל בתוכו את שלושת האביזרים הללו: פאנלים, ספוג בידוד וספים. לרוב, כשאתם קונים מחברת פרקטים מקצועית אתם לא תצטרכו לרכוש את האבזור וזה יהיה כלול כבר בעלות המוצר (אבל עדיין כדי להימנע מאי הבנות אנחנו ממליצים לוודא את המדיניות מול הספק). שיטות ההתקנה משתנות בהתאם לסוג הפרקט אותו בחרתם להתקין.

לסיכום, כמובן שישנם עוד גורמים שמשפיעים על העלות הסופית של הפרקט – היצרנית, תעודת אחריות, סגנון, צבע, תוספות, דחיסות, עובי ועוד. עלויות פרקטים יכולים לנוע החל מ-50 ₪ למ"ר ועד הגשמת חלומות שכידוע, אין להם באמת מחיר… אנו בפרקט השרון נשמח לסייע לכם ולהתאים עבורכם את הריצוף המושלם לביתכם. אנחנו מזמינים אתכם להגיע לאולם התצוגה שלנו וליהנות משירות מקצועי ואישי, ליווי צמוד מרגע ההתלבטות ועד לצעד הראשון על הפרקט בביתכם. 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר