אם אתם כמונו, גם אצלכם המחשבה על פרקט בכל הבית עושה תחושה מרגשת, ולא, זה ממש לא מוגזם. אז גם אם אתם כבר מומחי פרקט וגם אם זו הפעם הראשונה שלכם שאתם חושבים להתחדש, הנה כמה דברים שחשוב שתדעו.

אם במקרה יצא לכם לעקוב אחרי המאמרים שאנו מפרסמים במגזין, אתם בטח יודעים שפרקט ניתן להתקין פחות או יותר בכל מקום שתרצו: החל מחדר האמבט והשירותים, החצר\גינה, המרפסת, המטבח, הסלון, החדרים ואפילו על הקירות! אולם, חלק מן המקומות הללו דורשים התחשבות במאפיינים מסוימים. מה למשל? תמשיכו לקרוא…

פרקט לחלל המרכזי בבית

בכוונה בחרנו בכותרת הזו מכיוון שבכל בית, קיים חלל מרכזי שונה. בחלק מן הבתים, הסלון יהווה את מרכז הבית בעוד שבבתים מסוימים, הסלון יהיה בחלל צדדי ובמרכז מעין רחבה קטנה עם ריהוט, פינת אוכל ועוד. אז כיצד בוחרים פרקט לאותו חלל מרכזי? ראשית, חשוב מאוד שהפרקט ישתלב כראוי עם שאר הרהיטים בבית. הדרך הכי קלה לעשות זאת היא להתחשב בסוג העיצוב בבית, אולם גם לכאלה שאינם בטוחים, פרקט במראה טבעי נראה מעולה בכל בית.

בנוסף לכך, בבתים קטנים יחסית אנחנו היינו ממליצים לשלב פרקט בכל הרצפה כדי להימנע מתחימת אזורים והקטנתם מבחינה ויזואלית. בבתים גדולים יותר, ניתן לבחור אזור מסוים, כמו פינת האוכל למשל, ושם לשלב את הפרקט. חשוב לציין שכל סוג פרקט יתאים לפנים הבית, כששמירתו לאורך זמן אינה דורשת מאמץ רב.

פרקט בכל הבית

פרקט לחדר האמבט, למרפסת ולחצר

פרקט בכל הבית כולל גם את חדרי השירותים, האמבטיה והגינה או החצר במידה וקיימות. כשאנו מעוניינים לשלב פרקטים החשופים לטמפרטורות גבוהות יחסית או במקומות החשופים ללחות כמו חדר האמבט או השירותים, חשוב לקחת בחשבון סוגים שונים של רצפות פרקט שנחשבות לעמידות לאורך זמן, יותר מן הפרקט הטבעי, ולכן יאפשרו לנו להתקין אותן בידיעה שהן ישמרו לנו לאורך זמן. בין הפרקטים הללו ניתן למצוא את פרקט הלמינציה, הפרקט העמיד במים וכד'. את סוגי הפרקטים הללו ניתן לתחזק גם כן בקלות, אולם הכי חשוב להתאים אותן במדויק לחדר בו נהיה מעוניינים להתקין את הפרקט.

שילוב בסטייל – פרקטים לכל חדרי הבית

  • שלבו פרקט במראה עתיק בחלל הסלון – פרקט כזה, יעניק נופך כפרי וחמים במיוחד לכל חלל ויתאים במיוחד לבעלי דירות שאוהבים מראה יוקרתי מאוד ואצילי.
  • הפכו את הקיר הבולט בבית לקיר פרקט – נמאס לכם מתמונות, מדפים וכו'? הפכו קיר מרכזי בבית לקיר פרקט וצפו בשינוי הענק שהוא יוצר בבית!
  • שלבו פרקט שונה בכל חדר – זה שבחרתם לשלב פרקט בכל הבית, לא אומר בהכרח שאתם מחויבים לפרקט בסגנון אחד, קחו זאת בחשבון.
שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר