לא משנה באיזה פרקט תבחרו כשתגיעו לאולם התצוגה שלנו, באיזה סקאלת מחירים, מאיזה דגם, באיזה עיצוב או סטייל – יש דבר אחד שמאגד בין כל הבחירות האלו והוא התוצאה הסופית המושלמת, לא פחות מכך. מבחינתנו, זה מתחיל בבחירה הנכונה לכל לקוח, בהתאמה האישית, וזה ממשיך להתקנת פרקטים מקצועית – מדויקת ככל האפשר.

זה נכון שהיום אפשר גם לבד, אבל כדי שהתוצאה תהיה אסתטית, עמידה לאורך זמן וקלה לתחזוקה – ללא תיקונים מיותרים, כדאי להזמין תמיד מתקין מקצועי. יחד עם זאת, רצוי ואפילו מומלץ שתדעו מהו תהליך העבודה הצפוי, גם אם אתם לא מתכוננים להיות אלו שמתקינים את הפרקט.

תהליך ההתקנה נקבע לפי סוג הפרקט

הדבר הראשון שחשוב שתדעו הוא שתהליך ההתקנה ושלבי העבודה בהתקנת פרקטים נקבעים לפי סוג הפרקט כשתבחרו. פרקט למינציה דורש בדרך כלל מספר צעדים מעבר להתקנת פרקט עץ מלא אך פרקט עץ מלא אפשר להתקין בכמה שיטות שונות, למשל מסמור או הדבקה – וכל אחת מהן דורשת שלבי עבודה שונים.

לכן, כשאתם בוחרים פרקטים תוכלו לשאול מראש כמה זמן ייקח להתקין את הפרקט, האם יש צעדים שאפשר לעשות לפני שהמתקין מגיע כדי לייעל את התהליך ותוכלו לקבל הסבר כדי לדעת מה יקרה ביום ההתקנה.

התקנת פרקטים מעץ מלא

יש שתי שיטות עיקריות להתקנת פרקטים מעץ מלא. 

מסמור היא השיטה המורכבת יותר להתקנה, כיוון שהיא דורשת כלי מיוחד שפועל על לחץ אוויר. זהו אקדח מסמרים שמשדכים למעשה את הפרקט ישירות למשטח עץ קיים.

שלבי העבודה ומשך זמן ההתקנה תלויים במשטח שעליו מותקן הפרקט, במצבו, באופי של החלל, בצורה שלו ובסוג הפרקט שנבחר מבין פרקטים מעץ מלא שיכולים להיות שונים בעובי, בחספוס ובסוג העץ.

הדבקה היא השיטה הנפוצה יותר מבין השתיים. בדרך כלל מבצעים התקנת פרקטים בהדבקה כשיש משטח איכותי שעליו מצמידים את הפרקט באופן ישיר, ללא שימוש בספוג או משטח מקשר. ההדבקה נעשית באמצעות דבק אפוקסי מיוחד והיום באמצעות ציוד מתקדם אפשר לעשות זאת בזמן קצר.

התקנת פרקט למינציה

התקנת פרקט למינציה דורשת קודם כל פרישה של ספוג המונח לרוב כיריעות בכיוון הנגדי להתקנת הפרקטים. לאחר הנחת הספוג, ממשיכים לסידור הפרקטים על הרצפה וחיבור של הפרקט שלב אחר שלב ב"קליק". בשפה המקצועית נקרא השלב הזה חיבור בין הצד הזכרי לצד הנקבי בלוחות הפרקטים.

בשלב הבא מדביקים את קצוות הפרקטים באיזורים שמתחברים עם הקיר ויוצרים את הסף, החלק שיוצר את הזווית עם קירות החדר. לעיתים צריך לעשות פעולות נוספות – כמו התאמת הדלת מחדש בגלל גובה הריצוף שהשתנה.

בכל מבצע התקנת פרקטים אנחנו ממליצים להזמין איש מקצוע שיעשה זאת בצורה המקצועית והטובה ביותר ולקבל ממנו את כל ההסברים על ימי ההתקנה. 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר