שריטות על הפרקט, פינת פיפי שהפכה לאסון רצפתי או כתמים על רצפת העץ הכל כך אהובה? הקשר בין פרקט בבית ובין כלב או חתול שמתגוררים יחד עם המשפחה, רווי במיתוסים קשים שממליצים להימנע משידוך בין רצפת פרקט מעוצבת וחיית מחמד אהובה. אנחנו כאן כדי להפריך את המיתוס – אפשר לגדל כלב או חתול וגם להתקין פרקטים בבית.

איך עושים זאת? קבלו כמה טיפים:

מיתוס: אם יש לכם בעלי חיים – פרקט זה לא בשבילכם!

מערכת היחסים בין פרקטים ובעלי חיים אמנם סובלת ממיתוסים קשים של הרס, כתמים וחבלה אבל זה לחלוטין לא חייב להיות כך. בחירה בסוג הפרקט הנכון יכולה להפוך את החיים שלכם להרבה יותר פשוטים ולאפשר לכם את השקט הנפשי גם כשהכלב שלכם משתעשע על רצפת הסלון. פרקט למינציה, לדוגמה, הוא בחירה מצוינת כשמדובר בכלבים וחתולים. הפרקט הסינטטי אינו רגיש לשריטות של ציפורני חתול או להתגרדויות של כלבלבים ולכן נחשב לסוג מועדף בבית בו יש בעלי חיים.

תחזוקת פרקט סינטטי היא גם פשוטה יותר ותוכלו לנגב כתמים, נוזלים ולכלוך בקלות, בלי לשטוף את הרצפה או לשמן אותה מדי כמה חודשים.

פרקט גם לבעלי חיים

מיתוס: אפשר לבחור פרקט. אבל רק סינטטי.

פרקט למינציה הוא אמנם הפרקט העדיף בכל הקשור לבעלי חיים, אבל הוא בהחלט לא סוג הפרקט היחיד שעשוי להתאים לכם. הכל תלוי בהתנהלות היומיומית שלכם ושל חיית המחמד שלכם בבית. אם אתם מעוניינים ברצפת פרקט מעץ גושני מלא ולא רוצים להתפשר על ריצוף פרקט למינציה, תוכלו לסקור את המקומות היותר מועדים לפורענות – אותם חדרים בהם הכלב או החתול נמצאים רוב שעות היום ואותו לרצף בפרקט למינציה. את הסלון ושאר החדרים תוכלו לרצף כרצונכם ברצפת פרקט גושני. הכל תלוי בהרגלים ובהתנהגות.

מיתוס: פרקטים וגורים לא יכולים לחיות ביחד

גם המיתוס הזה יוכל להתנפץ בקלות אם תרגילו את הגור הקטן שזה עתה אימצתם לטיולים רבים וקבועים מחוץ לבית. היציאה מהבית תעזור לגור לבסס הרגלים נוחים כבר מגיל צעיר, ואתם תוכלו להימנע מפספוסים מיותרים על רצפת הפרקט שלכם.
הקשר בין פרקטים וגורים תלוי בהתנהגות, באילוף ובשגרה שתסגלו לבעל החיים.
טיפים לשמירה על פרקט בבית עם בעלי חיים:

  • הניחו שטיחונים במקומות מועדים לפורענות: מתחת לחול של החתול, מתחת לקערת המים, באיזור שבו נוהג הכלבלב שלכם לישון את תנומת הצהריים שלו. בדקו היכן הפינות הכי אהובות על חיית המחמד שלכם, ושם הניחו מרבצים ושטיחונים.
  • העדיפו פרקט למינציה באיזורים האהובים על חיית המחמד שלכם: כאמור, כדאי לבחור פרקטים מסוג למינציה שאינם רגישים לשריטות ולנוזלים כמו פרקט מעץ.
  • בדקו את רמת השחיקה של הפרקט: כדי למנוע תחזוקת פרקט בלתי נגמרת ובלתי אפשרית, בדקו מראש את רמת השחיקה ואת עובי הפרקט. רמת השחיקה צריכה לעלות על AC4 ועובי הפרקט צריך להיות כ-8 מ"מ ולא פחות מכך.

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר