את פרקט הלמינציה כולם מכירים, למראית עין. אבל מה באמת קורה שם מתחת לרגליים שלנו? שאלות חוזרות ונשנות של לקוחות גרמו לנו להבין שלמרות שכולם טוענים שהם מכירים את סוג הפרקט, הרוב לא ממש יודעים איך הדבר הזה עובד באמת. אז כתבנו מאמר חדש לשבוע חדש שבו נציג לכם את הכוכב הבלתי מעורער בשמי הריצוף, ומה זה פרקט עם פאזה? מה זה פרקט בלי פאזה? מתחילים.

איך הכל התחיל?

פרקט הוא סוג של רצפה שעשויה מעץ. מסורת הפרקט החלה בארמונות האירופאיים של המאה ה-17. המטרה הייתה לייצר מראה מטופח, אחיד ורך שיתן עומק, יופי וחוויית הליכה נעימה בחלל. קיימים כל מיני סוגי פרקטים: פרקט עץ מלא, פרקט עץ רבוד וגם פרקט סינתטי, או בשמו המוכר, פרקט הלמינציה.

פרקט למינציה הוא למעשה לוח HDF (ראשי תיבות של High Density Fiberboard – סוג של עץ מהונדס) שעליו מדביקים הדפס (של עץ או אבן, המדמים מראה של רצפה) ומעליו מיני שכבות הגנה ששומרות על החומר מפני הרס ושחיקה. ישנם פרמטרים שונים שמבדלים בין פרקט אחד למשנהו; סוג שכבות ההגנה, העובי של הפרקט, רמת השחיקה שלו, מרקם, גימור ועוד. הפופולריות המרשימה של פרקטי הלימנציה החלה בעקבות כך שאלו איפשרו להכניס הביתה את המראה המנצח של רצפות עץ במחירים הרבה יותר נמוכים. כיום, ניתן למצוא פרקטים בעיצוב וברמה כל כך גבוהה שלא תוכלו להבחין שמדובר במוצר סינתטי אפילו מקרוב. אצלנו בפרקט בשרון מקפידים לעבוד אך ורק עם היצרנים האיכותיים ביותר שמייצרים את הפרקטים הכי טובים בשוק, כך שמלבד נראות מעוצבת ויוקרתית, אתם יכולים להסתמך על עמידות, נוחות ושימור מעולה של הפרקט לאורך שנים רבות.

פרקט עם פאזה

כשמדברים על פרקטים, שומעים לעיתים קרובות את הביטויים 'עם פאזה' או 'בלי פאזה'. למה הכוונה? 

פרקט עם פאזה מורכב מלוחות. הלוחות האלה הם למעשה פרקט שחתכו אותו בזוויות ישרות על מנת ליצור מראה של לוחות עץ. כאשר מתקינים פרקטים, מניחים את הלוחות זה לצד זה, כך שהם לא נפגשים עד הסוף אלא נותר חריץ. ההנחה הזה מדמה את המראה הטבעי של לוחות עץ כאשר מצמידים אותם זה לזה. פרקט עם פאזה הוא מעט יקר יותר מאשר פרקט בלי פאזה, זאת לאור התהליך הנוסף של הטיפול והחיתוך שהוא דורש. רבים חוששים מהניקיון של הפרקט עם הפאזה בשל הצטברות לכלוך בחריצים אך זה בסך הכל מיתוס. החריצים בנויים באופן שמאפשר לנקות את הלכלוך ללא יותר מדי מאמץ. כמו כן, אצלנו קיימים פרקטים למינציה המצופים בשכבת הגנה שמונעת חדירה של מים ודוחה אבק ולכלוך.

פרקט בלי פאזה

פרקט בלי פאזה הוא פרקט ללא הפרדה בין הלוחות לצורך יצירת החריצים והמראה המדובר של רצפת עץ. מתקינים את הלוחות בצמידות זה לזה והתוצאה היא מראה רצפה חלק ואחיד שניכר שהוא סינתטי. ראוי לציין כי גם פרקט בלי פאזה הוא פופולרי ונפוץ ומהווה עולם אופנתי מלא באפשרויות שעומד בפני עצמו ומושך רבים. הכל שאלה של מה אתם מחפשים ואיזה אווירה וסגנון אתם מעוניינים לייצר בחלל שלכם. פרקט בלי פאזה הוא מעט זול יותר.

נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ לכם בבחירה המהותית שתקבע איך תראה הקרקע שתהיה לכם מתחת לרגליים.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר