התקנת פרקטים בבית תמיד מחייבת אותנו לשאול ולחקור – מאיזה סוג עץ הפרקט שלנו ומה עדיף בעצם. כשאנחנו חושבים על פרקטים בייצור מקומי, עצי אורן ואלון הם שניים מהבולטים שבחומרי הגלם.

עצרנו רגע כדי לתת להם את מלוא תשומת הלב ובכך לענות לשאלות של לא מעט מהלקוחות שלנו, שרוצים לדעת על היתרונות והחסרונות של העצים הללו.

פרקטים מעץ אלון

עץ אורן – בהיר, רך וגמיש אבל גם חזק

כדי להבין את היתרונות והחסרונות של עץ מסוים, צריך להכיר את המאפיינים שלו. עץ האורן הוא שם כולל לכמה זנים שונים של עצים, שבטבע מגיעים לגובה של כ-15 מטרים. עץ האורן נחשב, בגלל קצב הגדילה המהיר שלו, לחומר גלם פופולרי במיוחד ולכן זול במיוחד.

יתרונו המהותי על כל עץ מלא הוא העובדה שהוא זול. מבחינת החוזק שלו, מדובר בעץ חזק, שקל לצבוע ולהטמיע בו חומרים מסוימים, למשל חומרי חיטוי שעוזרים לנו להתקין אותו גם מחוץ לבית או במקומות מועדים לפורענות.

מבחינת הגוון והעיצוב – עץ אורן הוא עץ בהיר ולכן ורסטילי. אנחנו יכולים לצבוע אותו, לעבד אותו לטקסטורה מסוימת וגם לשמור על המראה הטבעי והבהיר שלו, שמתכתב עם סגנון מודרני לצד סגנון כפרי.

החסרון העיקרי של עץ אורן הוא הרכות שלו. מדובר בעץ שהוא אמנם חזק, אבל יש לו תכונות גמישות. לכן חשוב לבחור בספק מקצועי ואמין שיכול להפוך את עצי האורן הרכים למשטחי פרקטים איכותיים ועמידים, באמצעות שימוש בצבע, חומרים מיוחדים והתקנה מקצועית.

עץ אלון – מלא, חזק ועוצמתי אבל מאתגר

עץ האלון הוא בחירה מצוינת למי שמחפש פרקטים שיהיו עמידים לאורך זמן, חזקים ונראים נהדר מבחינה עיצובית. הוא חזק, ורסטילי מבחינת העיצוב – כלומר ניתן לצבוע ולשנות את הטקסטורה שלו בקלות והוא לא נחשב למאד יקר.

אחד החסרונות של עץ אלון נובע מהעובדה שיש לו מעין עיניים כאלו שעלולות להיפרד מהעץ כשמעבדים אותו בצורה לא נכונה. לכן חשוב מאד לרכוש פרקטים מעץ אלון רק כאשר מדובר בספק איכותי, מקצועי ואמין – כזה שיודע מה מקור העץ ואיזה תהליך הוא עבר בדרך.

אצלנו ניתן למצוא פרקטים מעץ אלון עתיק, שעבר תהליך עיבוד מקצועי במפעל שמאחוריו מסורת ארוכת שנים. פרקטים אלו נחשבים איכותיים ויוקרתיים מאד ומחזיקים מעמד לאורך שנים רבות.

פרקטים עץ אורן

אז איך לבחור את הפרקט שלכם?

בסופו של דבר, הבחירה בפרקט לבית היא אישית ותלויה בכמה דברים. העיצוב המבוקש הוא שיקול אחד, החוזק והעמידות של הפרקט הוא שיקול שני וחשוב מאד ובנוסף, אנחנו צריכים להתחשב בתקציב מסוים, גם כאשר מדובר בפרויקט יוקרתי.

אנחנו ממליצים לכם להגיע לאולם התצוגה שלנו, להרגיש בידיים את סוגי העצים השונים ולמצוא מביניהם את הפרקט שהכי מדבר אליכם – הן מבחינה עיצובית והן בכל הקשור לתקציב.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר