חשבתם למכור את הדירה שלכם והבנתם שכדי לדרוש עליה את מה שהייתם רוצים צריך לשדרג או לשפץ אותה. נתקעתם עם מכירת הדירה וכדי לא להתפשר הגעתם למסקנה שצריך להעלות את הערך שלה? מתכננים לקנות דירה ולמכור אותה ברווח? לפני שאתם נכנסים לשיפוץ מאסיבי, מסתבר שאפשר בכמה פתרונות פרקטיים ופעולות לא מסובכות ולא יקרות לשדרג את מראה הדירה ולהעלות את הערך שלה.

אחת מהן היא התקנת פרקטים. תמורת עלויות נמוכות יחסית תוכלו לשנות את כל הבית, וגם אם מדובר בבית ישן, הפרקט ייתן לבית מראה יוקרתי, מודרני, מעוצב, חם ונעים.

טיפים חשובים בבחירת פרקט לשדרוג ערך הנכס

יש כל מיני שיקולים שצריך לקחת בחשבון בבואכם לבחור פרקט לשדרוג הדירה:

  • אם מדובר בחללים קטנים, מומלץ לבחור בפרקט בהיר יחסית שייתן תחושה של מרחב. פרקט כהה יקטין את החלל.
  • גם אם אין לכם תקציב להתקנת פרקט בכל הדירה, תוכלו להתקין את הפרקט בחללים החשובים והמרכזיים בבית כמו החלל הציבורי וחדר השינה. אם יש תקציב, הוסיפו כמובן גם בשאר החדרים.
  • בחירת סוג הפרקט גם היא חשובה מאד ויש לה משמעות גם מבחינת עלויות. אם אתם רוצים להשקיע מינימום בשדרוג הדירה ובכל זאת להשיג מראה חם ומעוצב, תוכלו לבחור בפרקט הלמינציה – פרקט עמיד מאד המורכב מלוח עשוי סיבי עץ דחוסים ומעליו הדפסים שונים וציפוי ניילון שמגן על הפרקט. גם בתוך מגוון סוגי פרקט הלמינציה חשוב לבחור סוג איכותי.
  • מבין הפרקטים מעץ נוכל למנות את הפרקט מעץ מלא ופרקט תלת שכבתי. פרקט עץ מלא הוא היקר יותר מבין סוגי הפרקטים, הפלטות שלו עשויות מעץ מלא לא מעובד, כשהנפוץ מבין סוגי העצים הוא עץ אלון. פרקט עץ שכבתי הוא פרקט שמורכב משכבות שונות של עצים שונים. השכבה העליונה עשויה מעץ מלא כמו אלון אודובדבן והשכבות מתחתיה עשויות לרוב מעץ אורן או עץ שדומה לו. ישנם גם סוגי גימורים שונים בשכבת לכה או בשכבת שמן.
  • צריך לבחור ולהתאים את סוג הפרקט לחדרים בבית – בסלון הפרקט הוא בעיקר אלמנט עיצובי וצריך להתאים לפרטי הריהוט ולצבעוניות. אם בוחרים פרקט למטבח , חשוב לדאוג שהפרקט יהיה קל לניקוי ותחזוקה מכיוון שבמטבח הרצפה מתלכלכת מהר. כמו כן כדאי לבחור בפרקט שהוא יחסית עמיד למים. לחדרי הילדים מומלץ להתקין פרקט למינציה שקל גם לניקוי ותחזוקה. צריך לדאוד להתאמה בצבעוניות אם בוחרים פרקטים שונים לחללים שונים בבית.
שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר