זו התקופה הזו של השנה שבה תוכלו לשוטט ברשת ולגלות שבארצות הברית כבר סתיו. אפשר להרגיש את זה לא רק בזכות מאמרים, מתכונים או התאריך הנקוב בלוח השנה, אלא בזכות חובבות וחובבי העיצוב שעסוקים עכשיו בעיצוב הבית לכבוד הסתיו.

מדובר על שילוב של פריטים בצבעי סתיו – מורוד עתיק ועד לכתומים וחומים – גוונים שמשתלבים באופן אידיאלי עם פרקטים בגווני עץ טבעי או כהה. בנוסף, תגלו ברשת אינספור תמונות של דלעות מקושטות בכניסה לבית וסטיילינג שמשלב שמיכות מעוצבות וכירבוליות נעימות – הכל כדי ליצור תחושה סתווית בבית.

גם אנחנו כאן בישראל יכולים בקלות ליצור עיצוב עונתי, כזה שמשנה קצת את האווירה בחדר ובבית בכלל לפי עונות השנה. הנה כמה שינויים קטנים שאפשר לעשות בכל עונה ולהתאים את העיצוב למזג האוויר ולאווירה:

משנים את גווני הטקסטיל

פרקטים בגווני עץ טבעי וקירות הצבועים בגוונים נייטרלים משמשים קרקע מעולה לעיצוב עונתי. באמצעות פריטי טקסטיל בגווני העונה אפשר ליצור מיד תחושה שתואמת את התקופה הזו בשנה.

בסתיו אפשר לשלב שמיכת צמר דקיקה מעל לכיסוי המיטה הרגיל, בגוונים סתווים של כתומים וחומים ובקיץ להחליף את הווילונות לצבע קיצי כמו צהוב או תכלת. בחורף, לבחור בגוונים כמו אפור, שחור, לבן וורוד בהיר שמשתלבים מעולה עם פרקטים בגווני עץ ובאביב לבחור בבדים פרחוניים ורומנטיים.

מכניסים את הטבע לחדר

אחת הדרכים הכי נפלאות להכניס את מאפייני העונה אל תוך החדר, בלי לעשות שינויים דרמטיים בעיצוב, היא להשתמש בטבע שבחוץ.

ערימת זרדים ערומים שמונחת באגרטל בסתיו, שיבולים זהובות בקיץ, פרחי אביב משמחים או עציצי נוי בירוק עמוק בחורף – אלו הן רק כמה דוגמאות לדרך שבה הטבע נכנס פנימה ויוצר מיד תחושה עונתית ונעימה.

עיצוב עונתי

משחקים עם התאורה

תאורה מספקת אווירה שיכולה להשתנות בקלות לפי שעות היום וגם לפי מזג האוויר. בחורף, כשחשוך יותר במהלך היום והשמש נכנסת פחות, אפשר ליצור באמצעות התאורה פינות באווירה אינטימית ורומנטית, שמתחברת מיד לאווירה החורפית.

בקיץ, כשהחלונות פתוחים והשמש חזקה, גופי התאורה משמשים בעיקר אביזר נוי שלא ממש בא לידי ביטוי ואילו בעונות המעבר, בכל שעה ביום אפשר ליצור אווירה אחרת, בהתאם למזג האוויר.

מזיזים את הריהוט

תזוזה קטנה של המיטה שתשקיף בדיוק על הזריחה המדהימה של הסתיו, הזזת הכורסה שבצד החדר אל הפינה הכי חשוכה, ליד המנורה שכיף לקרוא איתה, כדי ליצור אווירה של התכרבלות חורפית או להזיז את השטיח ולפזר על רצפת הפרקט כריות ופופים לרביצה מתחת למזגן בקיץ.

התזוזות הקטנות האלו כבר יוצרות מראה חדש בחדר, שמתאים לאותה עונה ולאווירה בה. כל זאת בלי להשקיע בשיפוץ משמעותי – רק ביצירתיות, בדמיון ובאהבה לעיצוב.

בא לכם להתחדש בפרקט? נשמח להמליץ לכם על פרקטים איכותיים, צרו קשר לקפה ופרקט 🙂

 

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר