עיצוב אישי, מקורי ומעודכן לא מתבסס רק כללים ברורים, כאלו שאי אפשר לזוז מהם לרגע. פעם היינו צובעים את כל הקירות בלבן כי זה הכלל – לבן זה הצבע הסטנדרטי וממנו מתחילים. היום כבר לא צריך להתפשר על קירות לבנים. עיצוב הקירות בדרך מקורית ומיוחדת מוסיף לתחושה האישית, לרעיון שבית הוא מקום שהוא לגמרי שלנו ומתרגם את האהבות שלנו לצבע, לסגנון ולחומר.

 לצד בחירה של צבעים שונים לקירות, יש אפקטים שיוצרים מראה מיוחד עוד יותר, נותנים לקירות חיים ומשנים את הפרספקטיבה. אילו אפקטים קיימים היום בעולם העיצוב? סקרנו כמה מהם.

אפקטים מיוחדים לקירות

 אפקטים בחול ובטון

 אחת הדרכים להכניס טקסטורות מעניינות הביתה היא להתקין פרקטים מעוצבים, אבל לא רק הרצפה יכולה להנות מטקסטורה מעניינת. אפקטים לקירות שעושים שימוש בחול ובבטון יוצרים מראה תעשייתי ומיוחד, שהיום אפשר לשלב אותו בכל עיצוב. חברות הצבעים מציעות מגוון מוצרים שיוצרים את הטקסטורה המיוחדת של בטון או חול, במבחר גוונים שונים. מאפור ועד ורוד בהיר, מכחול ועד צהוב.

את הטקסטורה התעשייתית הזו כדאי לשלב עם פרקטים בגוונים בהירים שיכניסו תחושת אור ומרחב לחלל המצטמצם מעט בזכות הטקסטורה העוצמתית הזו.

כמו בד קטיפה רך

 אפקט הקטיפה הוא עוד אפקט שאנחנו פוגשים היום בבתים רבים. בזכות סדרת צבעים במבחר גוונים אפשר ליצור על הקירות תחושה רכה, נעימה וביתית שמזכירה וילונות בד עשירים ויוקרתיים. המראה שמתקבל עתיר בטקסטורות מעניינות.

אפקט הקטיפה מתאים לבתים שמעוצבים בנגיעות אוריינטליות ומשתלב נהדר עם הטרנד החם של בדי קטיפה. בנוסף, אפשר לשלב אותו בקיר מפתח בחדר השינה או בסלון ולתת עוד אלמנט מעניין לחלל.

כדאי לשלב את האפקט הזה עם פרקטים מעץ מלא בגוונים מנוגדים לצבע שבחרתם לקירות. כלומר – אם בחרתם באפקט קטיפה כהה, ביחרו בריצוף בהיר ולהפך.

להכניס ניצוץ לבית

אחד הטרנדים הכי חמים היום בעיצוב הבית הוא צבע מנצנץ שנותן אפקט של קריסטלים קטנים. הצבע הזה מככב בישראל לא רק בתוך הבית, אלא גם לצביעה חיצונית של בתים רבים. הקריסטלים הקטנים נפגשים עם השמש שנכנסת דרך החלונות או משתקפת בקירות הבית והתוצאה היא דיסקו אחד גדול.

זהו אפקט קל ליישום בזכות מוצרים ייעודיים שמצריכים רק יכולות צביעה בסיסיות. כדאי לשלב את האפקט הזה עם פרקטים חלקים וסולידיים, ללא טקסטורה בולטת וגסה.

 

אפקטים בצבע

הטפטים חוזרים

בשנות השבעים והשמונים בכל בית היה קיר אחד לפחות שיש עליו טפט פרחוני להפליא. במקרים רבים, מדובר על חדר שלם או על בית גדול שכולו טפטים. לאט לאט הוסרו הטפטים והוחלפו בקירות חלקים. היום חוזרת אופנת הטפטים בשדרוג קל. טפטים מעוצבים יותר, צבעוניים או מונוכרמטיים, שמתאימים לסגנונות השונים השולטים היום בעולם העיצוב.

אפשר למצוא היום טפטים דמויי עץ בגוונים שונים, טפטים שמדמים קירות בריקים, טפטים פרחוניים, פסים, צורות גיאומטריות ועוד. הדרך המעודכנת לשלב טפטים על קירות הבית היא לבחור בקיר מפתח אחד ולא לחפות את כל הקירות בטפט דומיננטי.

היתרון היום הוא שמרבית הטפטים נוחים יותר להתקנה ולתחזוקה ומגינים עם שכבות מגן שמאפשרות ניקיון פשוט והדבקה קלה.

שילוב של טפטים עם פרקטים הוא שילוב מנצח, בעיקר אם מתאימים את שניהם לסגנון אחד ולקו אחיד שעובר בחדר.

אהבתם את הכתבה? בטוח תעופו על חיפוי פרקט לקיר

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר