ריצוף פרקט הולך ונעשה מבוקש גם באולמות ספורט, אולמות מחול וחללים גדולים וציבוריים בהם נדרש ריצוף אסתטי ועמיד לניקיון מאסיבי מהרגיל. אז איזה פרקט יתאים למטרה הזו?

ריצוף מסוג פרקט הוא ללא ספק יפה, מרשים ובעל נטייה להפוך כל חלל לאסתטי יותר. לכן, לא מפתיע שגם בעלי אולמות ספורט או אולמות סטודיו למחול מושפעים מהטרנד העכשווי ומעוניינים לרצף את האולם בפרקט. אך איך ניתן לעשות זאת נכון ולהתאים את המרצפות לצרכי החלל עצמו?

פרקט חזק ועמיד לאולמות גדולים

מעבר לגודל המובן שלהם, אולמות ספורט ומחול מטבעם, מאופיינים כחללים אשר הריצוף "מורגש" בהם הרבה יותר. למה אנו מתכוונים? תארו לעצמכם אולם ספורט בעל ריצוף חלק מדי, או כזה שלא מגיב טוב עם הרעש של סוליית הגומי בנעליים. מאידך, תארו לעצמכם אולם רקדני סטפס שבו נקישות הרגליים לא נשמעות טוב מספיק. מעבר לכך, היות ומדובר בריצוף שעליו יקפצו \ ירוצו \ ירקדו באופן קבוע, הוא צריך להיות עמיד הרבה יותר מכל ריצוף רגיל וביתי.

כיצד ניתן להתאים פרקט לחלל גדול?

לריצוף פרקט יצא שם של ריצוף עדין יחסית, הדורש המון עבודה, בייחוד בכל הקשור לניקיון ושימור. עם זאת, חשוב שתדעו שהודות לביקוש הרב למראה הפרקט ולנוחות ההליכה עליו, קיימים כיום בשוק פתרונות ריצוף רבים מעולם הפרקט הסינטטי בעיקר

כדי להתאים את הפרקט לאולם בצורה מושלמת, נצטרך להכיר את הצרכים שלכם קצת יותר טוב. עם זאת, הנה כמה מאפיינים כלליים שיש להתחשב בהם בדרך לבחירת ריצוף פרקט בחלל:

  • ניקיון: קיים בכל זאת הבדל בין אולמות ספורט לבין אולמות סטודיו למחול. שניהם זקוקים אמנם לריצוף עמיד מאוד, אך סטודיו למחול נוטה להתלכלך פחות בצורה מאסיבית, מאשר אולם ספורט גדול. במקרים כאלה, ניתן להתאים סוג פרקט סינטטי עמיד למים.
  • גמישות הריצוף: לקשיחות הפרקט ישנה חשיבות רבה גם כן בכל הקשור לספורטאים ורקדנים. קיימים חומרי ריצוף סינטטיים שידועים בגמישות והרכות היחסית שלהם שמגינה על הספורטאים והרקדנים מפני פציעות חמורות בעת נפילה. פרקט פולימרי יוכל לעשות את העבודה נאמנה במקרה כזה.
  • חיכוך: פרקט שנועד לריצות, קפיצות וריקוד צריך להיות מותאם מבחינת רמת החיכוך שלו, לסוליות הנעליים הצפויות לדרוך עליו באופן קבוע. היות וקיים הבדל בין נעלי ריקוד לנעלי ספורט וכד', לכל מקרה יתאים גם ריצוף פרקט שונה. בנוסף, במקרים מסוימים תהיה עדיפות לריצוף שקט, בעוד שבמקרים אחרים צלילי נקישות הנעליים על הפרקט יתקבל בברכה.
שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר