פרקט סינטטי, הנקרא גם פרקט למינציה, הוא פרקט דמוי עץ, עשוי לא מקורות עץ, כי אם מחומר בשם HDF, שמעליו צילום של עץ.

על אף היותו סינטטי, פרקט למינציה הוא עמיד, חזק ואיכותי. כל דגי פרקט הלמינציה של  "פרקט בשרון" מיוצרים במפעלים המובילים בתחום הפרקטים: Kronoflooring, Tarket ו Kronotex- הגרמניות ו- Quickstep הבלגית. הם עומדים בתווי התקן המחמירים ביותר, בעלי רמת שחיקה גבוהה ועמידות לאורך שנים.

לפרקט הסינטטי יתרונות מחד וחסרונות מאידך, ועל מנת שתקבלו את התמונה המלאה ותוכלו לבצע בחירת פרקט מושכלת ומבוססת, נרחיב על יתרונותיו וחסרונותיו.

יתרונות הפרקט הסינטטי

לפרקט הסינטטי, או פרקט הלמינציה, שני יתרונות בולטים:

מגוון עצום של דגמים, גוונים וטקסטורות

מאחר וניתן ליצור כל הדפס על גבי ה- HDF, אפשרויות העיצוב הן בלתי מוגבלות, וכך תוכלו למצוא פרקטים קלאסיים בהדפס דמוי עץ לצד פרקטים עם הדפסי מילים, ציורים, צורות גיאומטריות ועוד. רק בקולקציית הפרקטים הסינטטיים תוכלו למצוא, למשל, ריצוף בהדפס דובונים מקסים לחדר הילדים, הדפס הנראה כמו חביות ישנות עבור חדר עבודה מדליק במיוחד והדפס הנראה כמו דף עיתון לסלון שמיד מסגיר שבעליו יודעים דבר או שניים על עיצוב וסגנון.

עבור בעלי עסק, בחירת דגם הפרקט היא החלטה עסקית לכל דבר, שכן הפרקט שייבחר יעביר מסר מסוים – למשל – פרקט לבן בספא, שמעביר תחושה של ניקיון, זכות ורוגע, או פרקט מקולקציית המיוחדים שלנו, שישדרג מראה של כל בוטיק אופנה. בבתי עסק, בחירת הפריטים העיצובים (ובראש ובראשונה הפרקט) היא חלק מבניית התדמית, ולכן יש להקדיש לה מחשבה רבה.

ועוד לא דיברנו על הגוונים – בין דגמי הפרקט הסינטטי תמצאו קשת רחבה של גוונים וגם פרקט לבן ופרקט שחור, שנחשבים לשניים מהפרקטים המתאימים ביותר ליצירת אווירה ולהקניית מראה ייחודי לחדר, כאשר כל אחד מהם מתאים, כמובן, לסוג אחר של חלל מעוצב, בבית או בעסק. קשת הגוונים הרחבה מאפשרת לכם לשחק עם הצבעים, להתאים בין הפרקט לבין פריטים עיצוביים אחרים בחדר ובכלל, להרגיש כמו ילדים בחנות ממתקים, כשהכל כל כך צבעוני ויפה, ולא יודעים במה לבחור.

בדיוק כאן הצוות המקצועי שלנו ילווה אתכם – בתהליך בחירת הפרקט שכאילו נוצר במיוחד עבורכם. אנו יודעים ששפע האפשרויות עשוי לבלבל, ועל כן אנו כאן – להקשיב, לייעץ, להתאים יחד איתכם את הפרקט שמתאים לכם ביותר.

עלויות נמוכות יחסית לסוגי הפרקטים האחרים

יתרון נוסף של הפרקט הסינטטי, הוא מחירו הנמוך, יחסית לסוגי הפרקטים האחרים – פרקט עץ מלא ופרקט תלת-שכבתי. מחירו של פרקט מורכב מכמה אלמנטים: מחיר הפרקט עצמו, מחיר הפאנל, מחיר הספוג ומחיר ההתקנה, ובכל הארבעה מחירו של הפרקט הסינטטי הוא הנמוך ביותר.

בשל העלות הנמוכה יחסית, הפרקט הסינטטי מתאים מאוד לזוגות צעירים בתחילת דרכם, שמעוניינים לעצב את הבית מבלי להיכנס להוצאות כבדות, לבעלי דירות שנקנו לצורך השקעה ולהשכרה, שחשוב להם, מצד אחד, להציע דירה מושקעת ומרשימה, שתמשוך שוכרים פוטנציאליים, אך מצד שני, רוצים להבטיח שאם ייגרם נזק לדירה, הלב והכיס לא יכאבו במיוחד. הוא מתאים במיוחד גם לחדרי ילדים, שבמרוצת השנים תרצו להקנות להם מראה בוגר יותר או תשנו את ייעודם לחדר עבודה, כאשר יגדלו ויצאו מהקן.

כאשר השיקול הכלכלי נלקח בחשבון, רבים מתחבטים בשאלה האם לרצף את הבית בפרקט סינטטי, צעד המתאפשר באופן מיידי, או לחסוך ולהמתין עד שיוכלו לבחור בפרקט עץ מלא או בפרקט תלת-שכבתי. בעוד שחלק קטן יחסית מעדיף להמתין ולחסוך, רבים מחליטים להגשים את חלומם לעצב את הבית עוד היום, ובוחרים בפרקט סינטטי, שבהמשך הדרך יחליפו בפרקט מסוג אחר.

בבתי עסק כמו חנויות, משרדים, מלונות ועוד, בהם השטח גדול ורחב, יש משמעות גדולה לעלויות ולטווח המחירים הרחב של סוגי הפרקטים השונים. לכן, בעלי עסק רבים בוחרים בפרקט סינטטי, עושה את העבודה מצוין – מעניק למקום מראה אלגנטי ומרשים, מצביע על טעם טוב והבנה בעיצוב, ומשרה את האווירה הרצויה, בהתאם לדגם הפרקט.

יתרונות הפרקט הסינטטי

את חסרונות הפרקט הסינטטי ניתן לסכם במשפט אחד – הוא אינו פרקט עץ מלא. למי שחולם על ריצוף עץ מלא, שלבו מחסיר פעימה כשניחוח העץ מגיע לנחיריו, שמגע רגליו היחפות על רצפת העץ מרגיש לו כמו התחושה הכי נעימה שיש – נמליץ לבחור בפרקט עץ מלא, או בפרקט תלת שכבתי.

גם אנחנו, שעוסקים במקצוע כבר שנים רבות, לא נותרים אדישים מול פרקט עץ משובח. באולם התצוגה שלו תמצאו עשרות דגמי פרקט עץ מלא ופרקט תלת-שכבתי, איכותיים במיוחד, בעלי רמת שחיקה גבוהה, עמידות לאורך שנים וגימור ששומר על מראה הפרקט למשך שנים ארוכות.

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר