"עיצוב אקלקטי" הוא למעשה שם מתוחכם לעיצוב שכולל את שלל ההשפעות שאתם חווים ואוהבים. זהו סגנון שלוכד בתוכו את כולם – את המודרני, הבוהמייני, הכפרי, האלגנטי, היוקרתי והמינימליסטי והופך אותם למשהו שהוא לגמרי שלכם. זו אולי הסיבה שכל כך הרבה אנשים יוצרים בסופו של דבר בתים שהם אקלקטיים, כלומר – משקפים את כל שלל ההשפעות שמגיעות מכל מקום ומכל סגנון אפשרי.

גם לסגנון האקלקטי המשוחרר יש חוקים שעוסקים במידתיות, בבחירה נכונה של פריטים ובשילוב נכון בין כולם. כך תערבבו נכון סגנונות עיצוב ותהפכו את הבית למסוגנן ובעיקר לשלכם.

הכינו לוחות השראה לפני שאתם מעצבים

מכיוון שמדובר בסגנון שמכיל שפע של פריטים אשר מייצגים סגנונות שונים, כדאי לעשות תחקיר ברשת. להציץ בבלוגים של עיצוב אקלקטי ולקבל רעיונות לשילובים שמוצאים חן בעיניכם. אפשר לפתוח תיקייה במחשב ולשמור בה תמונות השראה או להשתמש בתוכנות כמו פינטרסט כדי לפתוח לוחות נפרדים לכל חדר. ההשראה תעזור לכם לעשות סדר בבליל הרעיונות ולהתמקד בכמה רעיונות ופריטים ספציפיים שישתלבו יחד.

עיצוב אקלקטי

בחרו סכמת צבעים הומוגנית

סגנון אקלקטי יכול להיות מגוון מאד והפריטים צבעוניים ושונים זה מזה. לכן כדאי להתרכז ולבחור סכמת צבעים שאתם אוהבים ומתחברים אליה ועל כך לבסס את העיצוב.

למשל: ספה בסגנון מודרני בצבע לבן עם שטיח קילים אוריינטלי בגווני כחול, כריות סרוגות בסגנון וינטאג' עם רקמה בתכלת וכתום, וריצוף פרקט בעיצוב כפרי שמחבר את הכל יחד. השילובים האלו אמנם נשמעים מוזרים, אבל הצבעים משתלבים זה עם זה ולכן המראה שנוצר הוא הומוגני ונעים לעין.

צרו שילובים גם בפריטים החיוניים בחדר – מפרקטים ועד לגופי תאורה

צרו שילובים בין הפריטים החיוניים והבסיסיים בחדר. העזו, אבל עשו זאת בזהירות רבה ואחרי מחשבה ותכנון. אם בחרתם למשל בסלון בעיצוב אורבני עם קיר אריחים לבן, תוכלו לבחור פרקט מתוך שלל סוגי פרקטים שמוצעים כיום פרקט שחור אלגנטי או פרקט בדוגמה מיוחדת. פרקט בסגנון מסוים – כפרי, מודרני או רטרו מומלץ לשלב דווקא עם ריהוט מסגנון אחר. גם בין הרהיטים תוכלו לעשות mix &match -ולשלב בין פריטי ריהוט חדשים ומודרניים לצד ריהוט וינטאג'. פריטים חיוניים קטנים מאפשרים לכם להעז מבלי להיות נועזים מדי. כך תוכלו למשל לבחור גופי תאורה תעשייתיים עבור סלון מעוצב בסגנון וינטג' או להיפך – נברשת גדולה לסלון מודרני ומינימליסטי.

שמרו מקום לאלתור לאחר שהחדר מוכן

עיצוב אקלקטי מחבר גם בין פריטים שנאספו לאורך השנים והפכו לחלק מהחיים שלכם. אפשר לבחור בעיצוב בסיסי שמחבר בין סגנונות ולתת מקום להמשיך ולפתח את הרעיון העיצובי לאורך הזמן. לא חייבים לקנות את כל הפריטים מראש או לתכנן בדיוק איפה כל דבר ימוקם. שחקו עם העיצוב, שנו אותו ותוסיפו לו דברים שאתם אוספים לאורך הזמן. מכיוון שעיצוב ובעיקר עיצוב אקלקטי הוא מאד דינמי, כדאי להשתמש במה שיש ולשדרג מדי פעם בפריט נוסף שמצאתם ואהבתם.

חיבור עיצוב אקלקטי לבסיסי

שמרו על תשתית ניטרלית והוסיפו צבעים דרך פריטי נוי

אם אין לכם בראש תמונה מדוייקת של סקאלת הצבעים והפריטים שייכנסו אל החדר, תוכלו להתחיל מדף חלק ונקי ככל האפשר. מכיוון שסגנון אקלקטי יכול ליצור תחושה עמוסה ואפילו חנוקה, כדאי לשמור על משוואה פשוטה. התשתית שכוללת ריהוט, פרקט על הרצפה או צבע על הקירות יישמרו נייטרלים ככל האפשר בצבעים בהירים כמו לבן, קרם או בז' ואילו פריטי הנוי, הטקסטיל, השטיחים ושאר האלמנטים שתמיד אפשר לשנות יגיעו מהשפעות שונות ויהיו בצבעים שונים. זהו סגנון אקלקטי עדין יותר.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר