כשמגיעים אלינו לבחור פרקט שואלים לא מעט שאלות. לרוב, השאלות הראשונות הן לגבי סוג הפרקט ומה בדיוק כדאי לבחור. האם לבחור בפרקט מעץ מלא? אולי בפרקט למינציה? ומה עם פרקט ענתיק? למעשה, עוד לפני סוג הפרקט, כדאי להכיר את חומר הגלם האיכותי שממנו עשויים הפרקטים שלנו – העצים.

החלטנו להקדיש מאמר לסיפורו של עץ, או יותר נכון, לסיפורם של העצים שהופכים לבסוף לפרקטים המעוצבים שמותקנים בבתים שלכם.

 

פרקט עצי אלון

עד כמה אתם מכירים את עץ האגוז?

עץ אגוז אמריקאי משמש גם הוא כבסיס לפרקטים. הוא נחשב לחמים ודבשי בגווניו, לרוב נפרשים הגוונים בין עץ בהיר מאד ועד לצבע אדמדם. הוא חזק ועמיד מאד ומתאים בבתים בעלי עיצוב כפרי.

אחת התכונות הטובות ביותר של עץ האגוז היא הגמישות שלו – הוא מסוגל לספוג גוונים שונים ולכן היום אפשר למצוא מגוון רחב של פרקטים בגווני אגוז שונים.

מה אתם יודעים על עץ אלון?

עץ האלון נחשב לעץ מצויין לפרקט. הוא חזק מאד, משתלב בגווניו בסגנונות רבים, איכותי מאד ונפוץ בכל רחבי העולם.

האלון שמגיע ממקומות שונים בעולם מתאפיין במראה שמשתנה ממדינה למדינה. האלון האמריקאי למשל בהיר וזהוב וישנם סוגים אחרים של עצי אלון שנחשבים לכהים יותר.

בגלל תכונותיו המצוינות, הוא משמש כבסיס לפרקט עץ מלא.

את עץ האורן אתם בטח מכירים

אולי העץ הכי ישראלי שאתם מכירים הוא עץ האורן, שמשמש להקמת פרקטים נגישים יותר מבחינת המחיר.

עץ האורן לא נחשב לעץ החזק ביותר, אך הוא ורסטילי וגמיש. הוא מתאים מאד לבתים בהם רוצים לשמור על גוונים בהירים ומינימליסטים. אם זאת, ניתן לצבוע אותו במגוון רחב של גוונים.

עץ האורן נחשב למעט פחות איכותי וחזק מעצים אחרים שכבר ציינו, אך הוא עדיין מתאים לבתים רבים שבהם רוצים להשקיע במראה ביתי וחמים של רצפת עץ מבלי להוציא סכומים גבוהים.

מקנדה לישראל – עץ המייפל שכדאי לכם להכיר

עצי מייפל משמשים בארצות הברית וקנדה לבניית בתים, לרצפות עץ וכמובן לריהוט ומטבחים. כפרקט, הוא מציע מראה מאד נקי ומרשים, הוא נחשב ליוקרתי בזכות האלגנטיות שלו והגוון הבהיר והטבעי שהוא מציע. אפשר ליצור לפרקט העשוי מעץ מייפל גימורים שונים, ביניהם גימור של צבע לבן עדין, גימור לכה מבריק ועוד.

 

פרקט עץ מייפל

עץ ממוחזר או עץ עתיק – הזדמנות להכניס הביתה פיסת היסטוריה

בבתים שבהם רוצים ליצור מראה מיוחד, אפשר להתקין פרקט ענתיק. פרקט ענתיק עשוי מעץ ממוחזר. רצפות עץ עתיקות שמפורקות מוילות באיטליה מובאות לארץ ולארצות נוספות אחרי שעברו שיקום. המראה העתיק נשמר בקפידה כדי ליצור את העיצוב המרהיב והיוקרתי.

איך בוחרים את העץ לפרקט שלכם?

אנחנו תמיד ממליצים להתחיל מאיכות. אנחנו רוצים ליצור עבור כל לקוחותינו רצפות פרקט עמידות לאורך זמן. לכן, כדאי לבחור מתוך העצים שציינו כאן ולוודא שהעצים עברו במפעל תהליך שמונע רטיבות ונזקים נוספים.

לאחר שבחרתם את סוג העץ, הגיע הזמן לבחור את העיצוב. היום אפשר למצוא פרקטים מכל העצים שציינו כאן במגוון רחב של גוונים וטקסטורות. הבחירה צריכה להתייחס למראה הכללי של הבית, לסגנון האישי שלכם ולתוכניות עתידיות. מדובר בהשקעה לטווח ארוך.

העצים האיכותיים, העמידים והיוקרתיים האלו מאפשרים לנו ליצור עבורכם רצפות פרקט מרהיבות, יוקרתיות ואלגנטיות, במגוון צבעים וסגנונות.

 

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר