מספר דברים שיש להקדיש להם מחשבה כאשר בוחרים פרקט לבית

מערכת היחסים עם פרקט חדש היא כזו שצפויה להימשך שנים רבות. אם בוחרים בפרקט מבית טוב, מקבלים מוצר איכותי ברמת שחיקה גבוהה, שמשמעותה פרקט ששומר על מראהו לאורך שנים. מכיוון שהפרקט כאן על מנת להישאר, ובניגוד לדברים אחרים בבית, כמו ריפוד ספות, או כסאות אוכל, הוא אינו דבר שמחליפים או מחדשים לעיתים קרובות, כדאי שתשקיעו זמן ומחשבה על מנת לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

ראשית, חשבו מהו הסגנון שבו תרצו לעצב את החדר – איזו אווירה תרצו שתהיה בו? האם אתם רוצים לשדר תחכום? יוקרה? פשטות חמימה? כל מסר שתרצו להעביר או תחושה שתרצו לשדר, ימצאו להם ביטוי יצירתי בדמותו של פרקט אחר. פרקט בגוון טבעי מעץ שכמעט ואינו מעובד, למשל, יוצר תחושה אחרת לגמרי מאשר פרקט שחור מלוטש.

באופן כללי, גוונים טבעיים יותר משרים אווירה נינוחה ורגועה יותר, לעיתים כפרית, של עיצוב פשוט אך מרשים, ללא מאמץ, בשעה שגוונים כהים מעבירים תחושה של יוקרה ושל עיצוב שמודע לעצמו ונעשה במתכוון, תוך חשיבה ותכנון. פרקט שחור נחשב אופנתי ורווי שיק, בעוד שפרקט לבן נחשב מודרני אך עם זאת קלאסי, אלגנטי ונקי.

בעת בחירת הפרקט, חשוב שכבר יהיה לכם מושג ראשוני לפחות על סגנון הריהוט שתרצו, על צבעי הריפוד של הספות והכיסאות וכן צבעי הוילונות, על סגנון התאורה שאתם מתכננים וכל פריט גדול ובולט אחר שמשפיע על נראות החדר.

במידה ואינכם מחליפים דבר בחדר והשינוי היחיד שאתם עורכים הוא הריצוף, חשוב שתתחשבו במראה החדר כפי שהוא היום ותבחרו בפרקט שמשתלב עם כל הפריטים בהרמוניה. פער גדול בין הפרקט ליתר המרכיבים בעיצוב החדר, ייצור תחושה של בלגן ושל חוסר התאמה. לא היינו משלבים, למשל, פרקט בגוון עץ טבעי עם נברשות גדולות, וילונות כבדים משכבות בד רבות, ריהוט יוקרתי עם פיתוחים ופסלי ענק.

שנית, כדאי שתקדישו מחשבה להתאמה בין החדרים. יש חדרים שמטבעם, הם שונים מאוד מיתר חדרי הבית. חדרי ילדים, למשל, הם דוגמא מצוינת לכך. חדרי ילדים מאופיינים בעיצוב רך וצבעוני יותר, שאינו מתכתב עם הסלון או עם חדר העבודה, וגם אינו צריך לעשות זאת. לעומתו, יש חדרים שיהיה זה נעים והרמוני אם לא יהיו מאוד שונים בעיצובם מיתר חדרי הבית. במידה ואתם מרצפים את הסלון בסוג פרקט מסוים והחלטתם לרצף גם את חדר השינה, כדאי שתבחרו באותו סוג פרקט, על מנת ליצור המשכיות ומראה אחיד הנעים לעין. במידה והחלטתם ללכת על ריצופים שונים בכל חדר, כדאי שתבחרו בדגמי פרקט שמתכתבים זה עם זה, למשל – פרקט לבן שלג לסלון ופרקט לבן מיושן לחדר השינה. 

לא ניתן להתעלם גם מן השיקול הכלכלי. כשם שמגוון סוגי הפרקטים רחב, כך גם טווח מחיריהם. חשבו את הוצאות השיפוץ הכולל, כלומר – לא רק הפרקט, אלא שינויים נוספים שבכוונתכם לערוך, כמו צביעה מחדש של קירות הבית, החלפת מנורות, ריהוט וכו', והקציבו לעצמכם סכום שאותו אתם יכולים ומוכנים להוציא על ריצוף עץ. תתפלאו לגלות שגם בתקציב לא גדול ניתן לרצף, אם בוחרים בפרקט למינציה, שעל אף מחירו הנמוך יחסית, הוא איכותי, עמיד, בעל רמת שחיקה גבוהה ושומר על מראהו המקורי לאורך שנים רבות. כל זה, כמובן, בהנחה שהוא מיוצר במפעל איכותי ועומד בתקנים מחמירים.

לאחר שלקחתם בחשבון את כל השיקולים האלו, הקדישו זמן גם לשיקול אחד נוסף, חשוב במיוחד – לכו עם הלב שלכם. כן, קראתם נכון. כפי שכתבנו כאן בהתחלה, מערכת היחסים שלכם עם פרקט חדש היא כזו שמיועדת לטווח הארוך. לכן, כאשר אתם פוגשים בפרקט שאתם חושבים שהוא-הוא יכול להיות האחד, שאלו את עצמכם – האם זה פרקט שאתם רואים את עצמכם חיים איתו לאורך שנים?

שתפו ברשת: Facebooktwitterpinterest
צרו איתנו קשר